Göbek incelten yer egzersizlerini bana gösterebilirmisiniz acil kilo vermem lazım

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Göbek incelten yer egzersizlerini bana gösterebilirmisiniz acil kilo vermem lazım
Göbek incelten yer egzersizlerini bana gösterebilirmisiniz acil kilo vermem lazım, yaza düğünüm var ne olur yardım edin :((

Sayın misafirimiz,
Karın çalışmalarında kişilerin günde en az bir defa üst, orta, alt ve yan bölümü çalışması en uygun gördüğümüz çalışma şeklidir.

Bunların en basiti karnın üst ve orta bölgesini çalıştıran hareketimiz.

egzersiz-191.jpg

Burda da diğer hareketlerde olduğu gibi zorlanırken nefes vermek en önemli unsur. Bu harekette zorlanma safhası, kişinin yukarı kalkarken zorlanması safhasıdır. Bu harekette dikkat etmemiz gereken ikinci özellik, ensemizden baskı uygulamamız lazım. bu ileride boyun fıtığına yakalanmamıza sebep olabilir. Bir diğer özellik vücudun gerçekten bir silindir şeklinde hareket edip, aynı hareketi aşağı yatarken de devam ettirmesidir.

İkinci hareketimiz de yine en basit uygulanabilecek vücudun alt karnı çalıştırdığımız L hareketidir.

Bu da harekete başlangıç aşamasında dizler 90 derece ve yere değdirdiğimiz topuklarımız ve parmak uçlarımızla, yine karnımıza çekerken zorlanma sırasında nefes verdiğimiz, alt karın bölgesini çalıştıran bir harekettir. buradaki çok önemli unsurlardan biri, bacakların yere inme safhasında belin kesinlikle yerden kalkmaması ve belin bütün bölümlerinin yere baskı halinde bulunmasıdır. Aksi takdirde burada da çeşitli bel sakatlıkları olabilir.

Orta, üst ve alt karnı çalıştırdıktan sonra yine en basit karın hareketlerimizden obrik bölgesi dediğimiz yanların çalıştırılmasıdır.

Burada da yine bacaklar 90 derecelik açıda boynumuzdan baskı olmadan önce bir yan tarafa sonra diğer tarafa uyguladığımız, yan obrik bölgesi dediğimiz kasları çalıştıran karın hareketidir.

Geri