gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Göbek kaçarsa..

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

göbek kaymasi göbek kayması kaçması gobek kaymasi kayması belirtileri
    Bu göbek kaçması nasıl birşeydir böyle felaket bir ağrısı var melişler.. [​IMG]
    Şu Göbek kayması, kaçması , göbek tıkılması yada göbek dagılması .. herneyse bence çok ciddi bir durum fıtığa kadar gidiyor çünkü.. ben anlamıyorum ki bu göbek nere kaçıyor yada nasıl bir yapısı var ki dağılabiliyor bu halk arasında bir deyimmi yoksa bu göbek nasıl durumlara mağruz kalıyor o kadarını bilemiyorum ama aşağıda kaçınca ne yapılıyor onu görebiliyoruz..

Kesinlikle hafife alınmaması gereken bir rahatsızlıktır. en büyük nedeni ani bir şekilde ağır bir şeyi kaldırmaktır.
    Belirtileri: iğrenç bir mide ağrısı, yenilen herşeyden sonra kusma, ağır ishal ( ki rahatsızlanan kişiler çoğunlukla ishal olduklarını dşünürler ) ve müthiş halsizliktir.

en basit ve etkili çaresi şu şekildedir:
    rahatsız kişi sırt üstü yere yatar. çok sıcak değil, ama soğuk da olmayan bir tas suya, sabun değdirilir ve karın kısmına sürülür. ( bu işlem hem karnı ısıtmak hemde kayganlaştırmak içindir. ) tedaviyi yapacak kişi sağ ve sol el parmakları birbirinin üstüne gelicek şekilde, eliyle kişinin göbeğinin sırası ile sağ - orta - sol kısımlarını sığar. ( kaygan göbeğin üzerine bastırarak aşağı doğru eli sürüme işlemi ) bu işlem yapılırken, hem tedaviyi gören hem de tedaviyi uygulayan kişi, mideden gelen ve aşağı doğru inen sıvının seslerini guluk guluk şeklinde duyacaktır. bu işlem bir süre yapıldıktan sonra, bir bez, göbek deliğinin üzerine örtülür. tedavici kişi baş parmağını bez üzerinden göbek deliğinin içine sokar ve bir yöne çevirir. ( bez, mikrop kapmasını önlemek içindir. ) göbeğin bu işlemden sonra " tık " ettiği görülecektir. kişi 2 dakika daha o şekilde yatar ve ayağa kalkar, eski ağrısız hayatına döner.
    tüm bu işlemin tamamı en fazla 10 dakika sürer ve kesinlikle acısızdır. yaratacağı en fazla etki gıdıklanmakır. bu işleme halk arasıda göbek sığamak denir.

2. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

iLk defa duyuyorum canım benim böyLe biLinmeyenLeride göz önüne koyman Çok güzel tebrik ederim seni . . .

3. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    bizim bi komus vardi onunda böyle olmus ama burdaki dr ne oldunu bilemedikleri icin kadincaz cok cekti, birgün anneannem gel bakim dedi kizim göbegin kaymis buarada kadinin 13 yil cocugu olmamis anneannem göbegi yerine koydu kadin 2 ay sonra hamile kaldi...

Göbek kaçarsa.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. göbek

göbek

Kişinin anne ve babasına, hanımına, cüzdanına ve mesleğine; Göbekte görülen çirkin bir durum, yukarıda sayılan şeylerdeki olumsuzluklara, Hastanın göbeğinin açılması vefatına, Göbek sevenç ve neşeye, Göbeğini açılmış görmek mal ve para harcamaya, Gurbettte göbek görmek vatanına dönmeye delalet eder.Kocaman şişman bir göbek; ciddi sağlık sorunlarına ; güzel sağlıklı göbek iş yaşamındaki...
  2. Doğuş - Kaçarım

Doğuş - Kaçarım

Ben baharda çiçek açarım Gece olunca ışık saçarım Seni düşünüp seni ararım Söz verip te dönenden kaçarım Yar yar bir dinle Gel beraber olalım Aşk dorukta tam muhabbet Bu işin sonunda var selamet Hayırlısı ne diyelim Sözden öte söz verelim Kandıranın sonunu Yol verelim bulsun yolunu
  3. YAĞMUrdan kaçarken doluya tutulmak

YAĞMUrdan kaçarken doluya tutulmak

Lütfen biriniz bana yağmurdan kaçarken doluya tutunmak deyiminin anlamını yazabilir mi teşekkür ediyorum.
  4. Survivor 2013 Kaçar Kilo Verdiler?

Survivor 2013 Kaçar Kilo Verdiler?

survivor 2013 survivor kaç kilo verdiler Sevgili melekler, Survivor 2013 yarışması tüm hızıyla sürerken, açlık ve kötü şartların getirdiği etkileşimle yarışmacılar hızla kilo kaybettiler. Geçtiğimiz hafta yarışmacıları tartan ve yaşadıkları değişimleri göstermek isteyen Acun Ilıcalı konseye bir tartı getirdi ve yarışmacıları tarttı. Bakalım kim kaç kilo vermiş... Ümit Karan - 85...
  5. Yağmurdan Kaçarken Dizisi Yayından Kaldırıldı

Yağmurdan Kaçarken Dizisi Yayından Kaldırıldı

yağmurdan kaçarken dizisi yağmurdan kaçarken konusu Sevgili melekler, bir dizi daha yayından kaldırıldı. Cumartesi akşamları Atv'de yayınlanan dizi Yağmurdan Kaçarken, istenilen reytingin alınamaması üzerine yayından kaldırıldı. Son olarak 18 Mayıs Cumartesi günü 8. bölümüyle ekrana gelen dizinin 25 Mayıs tarihinde yeni bölümüyle ekrana gelmesi bekleniyordu. Ancak dizi yerine başka bir yapım...

Sayfayı Paylaş