gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.222
    Ödül Puanları:
    113

Göklerin kraliçesi HERA

Konu, 'Eski Uygarlıklar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Roma mitolojisi'ndeki karşılığı için bakınız Juno Yunan mitolojisinde Zeus'un eşi ve ablası olan tanrıçadır. Babası Titanlardan Kronus, annesi Rheiadır. OlymposKallisto'u ayı, , İo'yu bir ineğe çevirmiştir. Zeus baştanrı ve Hera baştanrıça olarak bilinir. Bazı kaynaklara göre de Hera, Zeus'la evlenmiş ve tüm koşullara karşın Zeus'la iyi geçinerek ve zorluklarla baş ederek dünyaya evliliğin kutsallığını göstermiştir. Hera çok yönlü bir tanrıçadır.baharla ilişkilendirilir.aynı zamanda Zeus'u kutsal evliliğe ikna etmiştir.Bu yüzden çetin ceviz olarak da bassedilir. tanrıları arasında kraliçe vasfına sahiptir ve Göklerin Kraliçesi olarak anılır.Eski inanca göre doğum sırasında kadınların ve evliliklerin koruyucusudur. Mitolojide en güçlü, en cesur, ve en güzel tanrıça olarak nitelendirilir hatta güzelliği afroditi bile aşmaktadır.Simgeleri nar, zambak, inek ve en önemlisi tavus kuşudur. Çok kıskanç bir tanrıçadır..

Göklerin kraliçesi HERA konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gök gürlemesi

gök gürlemesi

Gök gürültüsünün sesini duymak, bir felaketin yaklaştığına ve önceden tedbirli hareket edilirse bu tehlikenin önlenebileceğine işarettir. Çok önemli bir yerden haber alınacak demektir.Rüyada yagmursuz gök gürlemesi, korkuya isaret eder. Gök gürlemek devlet baskani tarafindan korku ve tehdittir. Bazen gök gürlemek, güzel vaada ve hayirli islere, isaret eder. Gök gürlemesini gören kimse borcunu...
  2. göğe çıkmak

göğe çıkmak

Rüyada çikmak, inmenin aksinedir. Bundan dolayi rüyada yüksek bir yere çiktigini gören kimse, çiktigi miktarca mevki ve itibardan düser. Bazen de bu rüya, kendisine zulmetmeye isaret eder. Rüyada yildizlaru kavusacak derecede gökyüzüne çiktigini ve geceleri kendisiyle yol tayin edilen yildizlardan bir yildiza döndügünü gören kimse, yüksek bir mevkiye isarettir. Rüyada yüksege çikmak, seref ve...
  3. Gökler Ağlıyor

Gökler Ağlıyor

"seninleyim.." olsun isterdim son cümlem...ama sensizliğe yattım bu gece..sensizleğe,derin bir sessizliğe uyandım bu sabah..eve terkedilmişliğin kokusu sinmiş..camları da açık birakmıştım ama...geçmemiş kokun... kapıyı da aralık bırakmıştım..belki döner gelirsin diye..belki dayanamazsın yine... aslında uyumadım hiç gece..gelirsen beni uyurken seyretmeyi seversin diye öyle...
  4. Dünya medeniyetler kraliçesi yarışması

Dünya medeniyetler kraliçesi yarışması

ece ekren ayhan ışıklı OLAYLI YARIŞMADA TAÇ EVA’NIN OLDU! DÜNYA MEDENİYETLER KRALİÇESİ YARIŞMASI ARKASINDA BİRÇOK DEDİKODU BIRAKARAK SONA ERDİ. YAPILAN OYLAMA SONUCUNDA HOLLANDALI GÜZEL EVA VAN BİNSBERGEN KRALİÇE SEÇİLDİ Ünlü organizatör Süha Özgermi tarafından düzenlenen Türkçesi 'Dünya Medeniyetler Kraliçesi' olan 'Miss Civilization Of The World' yarışması, arkasından birçok dedikodu...
  5. Buzlar kraliçesi makyajı

Buzlar kraliçesi makyajı

buzlar kraliçesi Bu stil parlak ve açık renklerin zekice karışımından oluşan güçlü bir gündüz makyajıdır. Beyaz, lila, pembe ve mercan birlikte soğuk ve ışıltılı bir etki yaratarak solgun kış günlerini aydınlatıyorlar. Ayrıca beyaz simli göz farı elmacık kemiklerini aydınlatarak buz efektini güçlendiriyor. Kaş ve kirpikler açık kahve tonlarıyla renklenirken, turuncu dudaklar ve açık...

Sayfayı Paylaş