gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Gökten inen kuş

Konu, 'Peygamberler, Evliyalar ve Sahabeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

türbeye inen melek gökten inen melek gökten videosu melekler iniyor Hz. Muhammed (sav) bir gün, yanında sahabeler olduğu halde yemek yerken gökten kendisine pişmiş bir kuş iner . bunun üzerine hz.Muhammed şöyle der."Allahım bana ve sana en sadık ve en fadıl olan insanı bana gönder ki gönderdiğin bu nimeti onunla paylaşayım" ve daha duasını bitirir bitirmez içeriye hz Ali girer. peygamber efendimizde kuşu hz Ali ile birlikte yer. Burdan çıkarılacak ders şudur: bazılarının iddia ettiği şeyin aksine hz. Muhammed'e (sav) en sadık ve en fadıl olan insan hz. Ali'dir. bu gerçek bazılarını kızdırsa bile.

Gökten inen kuş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gökte Uçan Huma Kuşu

Gökte Uçan Huma Kuşu

Gökte uçan huma kuşu Ne bilir dalın kıymatın Gargayı kondurman dala Ne bilir gülün kıymatın Çift sürüp ekin ekmeyen Meydana sofra dökmeyen Arının kahrın çekmeyen Ne bilir kıymatın Mencilisten söz atanlar Gerçeğe yalan katanlar Sonra beyliğe yetenler Ne bilir elin kıymatın Evvel zaman içinde kalbur sarat içinde, deve tellallık ederken, sıçan berberlik ederken, Irışvan oğlu derler bir bey...
  2. gök gürlemesi

gök gürlemesi

Gök gürültüsünün sesini duymak, bir felaketin yaklaştığına ve önceden tedbirli hareket edilirse bu tehlikenin önlenebileceğine işarettir. Çok önemli bir yerden haber alınacak demektir.Rüyada yagmursuz gök gürlemesi, korkuya isaret eder. Gök gürlemek devlet baskani tarafindan korku ve tehdittir. Bazen gök gürlemek, güzel vaada ve hayirli islere, isaret eder. Gök gürlemesini gören kimse borcunu...
  3. Kuş

Kuş

Kuş Türü bilinmeyen ve tanınmayan kuş Azrail Aleyhisselama; nasihat ve öğüde, rızka, Tanınmayan kuşun, hasta bulunan evden bir şey alıp götürmesi hastanın vefatına, Büyük kuş zengin kimseye, tahsildara, alime, tüccara, başkan ve yöneticiye, Yırtıcı kuş yerdeeki haşerelere, evcilleştirilmiş yabani kuş ve diğer eti yenen kuşlar rızık ve menfaate, Güzel kuş güzel ve sevindirici habere, çirkin...
  4. volkan konak-gökte uçan kuşlara

volkan konak-gökte uçan kuşlara

volkan konak uçun kuşlar uçun kuşlar volkan konak kuşlarla arkadaşlık Gökte uçan kuşlara arkadaş olamadum kuş yapti yuvasini kuş kadar olamadum gökte uçan kuşlara arkadaş olunur mi can çikti boğazuma aşağa yutulur mi dedum e cici kuşum otur yanuma otur al beni kanatuna kuzucuğuma götur dedi bana cici kuş da sen ağirsun tutamam e kuzucuğum seni ölsamda unutamam
  5. ilk inen ayet

ilk inen ayet

ilk inen ayet hangisidir hangi ayetler ilk vahiy olmuştur. teşekkürler.

Sayfayı Paylaş