gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Göktürkler Göçebe Midir biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar acaba aranızda Göktürkler Göçebe Midir bilen var mı? Göktürkler Göçebe Midir biliyorsanız lütfen bana yazın arkadaşlar.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Göktürkler Göçebe Bir Toplum Mudur

Göktürkler Göçebe Mi Yaşardı

İlk türk devleti olan ve Orhun Yazıtlarını tarihe armağan eden Göktürkler ilk kurulduklarında göçebe bir toplumdur. İlk kurulduklarında Göçebe bir Asya kavimi olan Göktürkler "Türk" adıyla kurulmuş ilk ve Türk adını resmi devlet ismi şekliyle kullanan ilk Türk devletidir.Devletin kurucusu ilk önderi Bumin Kağan'dır. Bumin Kağan'ın kardeşi İstemi Kağan ülkenin batı kanadını yönetirdi. Göktürkler komşuları olan Çin, Sasani (İran) ve Bizans İmparatorluğu ile askeri, siyasi ve ekonomik ilişkiler kurdular.

Göktürkler Göçebe Midir biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bazi Mide ilaclarinin kemiklerinizi zayiflattigini biliyor musunuz?

Bazi Mide ilaclarinin kemiklerinizi zayiflattigini biliyor musunuz?

Mide yanmasına karşı kullanılan bazı ilaçların kemiklerin zayıflamasına yol açtığı bildirildi. İngiltere’de yapılan geniş kapsamlı bir araştırmada mide ekşimesi ve yanmasına karşı kullanılan bazı ilaçların bir yıldan fazla alınmasının 50 yaş üstündekilerde kalça kırıkları riskini artırabildiği saptandı. Araştırmacılar, söz konusu ilaçların mide asidini azaltırken kalsiyumun emilmesini...
  2. Biliyor muydunuz ?

Biliyor muydunuz ?

İnanın içlerinde o kadar çok ilginç şey var ki:SBazılarını biliyordum ama bazıları beni hayrete düşürdü:)Bence herkesin bilmesin gereken herşeye burda.Buyrunuzz:):):) BİLİYOR MUYDUNUZ ? -Fareler Kusamaz. -Zürafalar yüzemez. -Yılanlar duyamaz. -Karıncalar uyuyamaz. -Kirpiler suda batmaz. -Kutup ayıları solaktır. -Sineklerin 5 tane gözü vardır. -Zürafanın ses telleri yoktur. -Yunuslar bir...
  3. Biliyor musun...?

Biliyor musun...?

BİLİYORMUSUN... KENDİ DİRSEĞİNİN YALAMANIN MÜMKÜN OLMADIĞINI? EĞER KUVVETLİCE HAPŞIRSAN BİR KABURGANI KIRABİLECEĞİNİ? VE HAPŞIRMANI BASTIRMAYA ÇALIŞSAN KAFANDAKİ YADA BOYNUNDAKİ BİR KAN DAMARININ ÇATLAYA BİLECEĞİNİ VE BUNDAN ÖLEBİLECEĞİNİ? VE HAPŞIRIRKEN GÖZLERİNİ AÇIK TUTMAYA ÇALIŞSAN DIŞARI DOĞRU FIRLAYABİLECEKLERİNİ? DOMUZLARIN VÜCUT YAPILARININ ONLARIN GÖKYÜZÜNE BAKMALARININ İMKANSIZ...
  4. Göktürklerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

Göktürklerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Göktürklerin Başkenti Neresidir bilen var mı? Göktürklerin Başkenti Neresidir biliyorsanız bana da yazın.
  5. Namaz Kılarken Besmele Çekilir mi biliyor musunuz

Namaz Kılarken Besmele Çekilir mi biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar sizlere bir konuda bir soru soracağım acaba Namaz Kılarken Besmele Çekilir mi bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım yazarsa çok sevinirim.

Sayfayı Paylaş