gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Göktürkler İle İlgili Kısa Bilgi verir misiniz bana

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

selam arkadaşlar ben sizden Göktürkler İle İlgili Kısa Bilgi rica ediyorum aranızda Göktürkler İle İlgili bilgi sahibi olan arkadaşlarım sizden gelecek olan bilgileri bekliyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Göktürkler Hakkında Kısa Bilgi

Göktürkler İle İlgili Kısa Ansiklopedik Bilgi

Göktürkler İlk defa Türk adını taşıyan Türk devletidir. Göktürkler, Türklerin atlı uygarlık ya da bozkır uygarlığından yerleşik uygarlığa geçiş döneminde, Türk boylarının başına geçerek hüküm süren bir hakan sülâlesidir (552-745). Kurdukları devlete de Göktürk Devleti denir.Türk adını ve Gök-Türk idarî, siyasî ve iktisadî geleneklerini yaşatmışlardır. Yine bütün bu Türklerin tarihinde Gök-Türk teşkilatının, edebiyatının, töre ve hayat telakkisinin izleri görülmüştür. Gök-Türklerden sonraki çağlarda, R Türkçesi (Ogur lehçesi) müstesna, bütün Türk lehçe ve ağızları Gök-Türk Türkçesi'nin damgasını taşır. Gök-Türk hakanlığı çağında, daha doğrusu 6.-9. asırlarda Orta Asya'da tarihî rol oynayan toplulukların, çeşitli adlar altında gruplaşan Tölesler olduğu anlaşılmaktadır.Orta Asya'da tarihî rol oynayan toplulukların, çeşitli adlar altında gruplaşan Tölesler olduğu anlaşılmaktadır. Türkçe Töles kelimesi, ihtimal asıl, kök, temel manalarına gelmektedir.

Göktürkler İle İlgili Kısa Bilgi verir misiniz bana konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İngilizlerin Ataları hakkında bilgi verir misiniz bana

İngilizlerin Ataları hakkında bilgi verir misiniz bana

Merhaba arkadaşlar benim acil olarak İngilizlerin Ataları hakkında bilgi edinmem lazım aranızda İngilizlerin Ataları hakkında bilgisi olan arkadaşlarım varsa bana bilgi versin.
  2. Lütfen bana Kısa Falb Örnekleri verir misiniz ?

Lütfen bana Kısa Falb Örnekleri verir misiniz ?

Fabl Örnekleri kısa olacak acaba bu konuda bana yardımcı olmanız mümkün mü = Örneklerin haricinde fabl nedir nasıl yapılır hususunda da bana bilgiler vermenizi rica eder, iyi akşamlar dilerim.
  3. Namazın mekruhları ile ilgili bilgi verebilir misiniz bana ..

Namazın mekruhları ile ilgili bilgi verebilir misiniz bana ..

Namazın mekruhlarının neler olduğunu tam olarak yazabilir misiniz acaba?
  4. Olimpiyatlarla İlgili Bilgiler Verir misiniz ?

Olimpiyatlarla İlgili Bilgiler Verir misiniz ?

Her yapıldığında olimpiyatları ağzımız açık izliyoruz. Bizim ülkemizde de olsa diye iç geçiriyoruz ama çok büyük bir altyapı, hazırlık ve para gerekiyor mutlaka. Onun için bize daha zor gelir. :) Benim sizden isteğim olimpiyatlarla ilgili biraz bilgi vermeniz...Teşekkürler...
  5. Klarnet ile İlgili Kısa Bilgi

Klarnet ile İlgili Kısa Bilgi

Klarnet Hakkında Kısa Bilgi Klarnetin yapısı ve çalımı hakkında kısa ancak bilinmesi gereken bilgileri anlattığımız klarnet kursu izmir yazımızı mutlaka sonuna kadar okuyunuz. Klarnet, nefesli sazlar ailesine üye bir üflemeli müzik aletidir. Geçmişte genellikle batı müziğinde sıkça tercih edilen bu müzik aleti, günümüzde sık sık Türk müziği başta olmak üzere pek çok farklı müzik türünde...

Sayfayı Paylaş