gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Goldaş'tan Canımın Paresi Sultanım Koleksiyonu

Konu, 'Muhteşem Yüzyıl' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

hürrem sultan, muhteşem yüzyıl dizisi, oyuncuları, sultan süleyman, goldaş koleksiyonu, mücevherler hakkında herşeyi burada bulabilirsiniz
    Meleklerim Goldaş yapmış yapacağını;
    Goldaş, Canımın Paresi Sultanım Koleksiyonunda Hürrem ve Kanuni'nin aşkına gönderme yapıyor.
    Goldaş tasarımcıları, koleksiyonu hazırlarken Osmanlı tarihinde önemli rol oynamış, haremin en güçlü kadınlarından Hürrem Sultan’ın, eşi Kanuni Sultan Süleyman’a yazdığı aşk mektuplarından günümüze ulaşanları tek tek inceledi.

Bu mektuplardan birinde, Hürrem Sultan, “Canımın paresi sultanım” şeklinde seslendiği Kanuni’ye olan aşkını şöyle anlatıyordu: “Canımın Paresi Sultanım. Öyle nam sahibi ki sabah rüzgârı gibi merhamet artırıp saçar, öyle selam ki gönül kapan şeker dudakların kavuşması gibi, öyle dualar ki aşkların avazı gibi yanık, öyle övgüler ki deruni arzuların ve kalbin meyillerinin sözleri gibi sonsuz...”
    Gümüş olarak tasarlanan koleksiyondaki bilezik, kolye, küpe, yüzük ve broşların üzerine, Osmanlıca “Canımın Paresi Sultanım” sözcükleri yazıldı. Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan’ın aşk sözcüklerinin ölümsüzleştiği Goldaş Canımın Paresi Sultanım Koleksiyonu, unutulmaz bir Sevgililer Günü hediyesi olarak anılarda kalacak.

Goldaş'tan Canımın Paresi Sultanım Koleksiyonu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sultan

Sultan

mülkün gerçek sahibi Allahü Teala'ya; Sultanı hoşnut ve güleryüzlü görmek, ilahi ceza ile rüya göreni korkutan kimseye yahut Allah'ın rızasına erdiren işleri yapmaya, Sultanı gazaplı görmek namaz ve diğer emirlerdeki eksikliğe ve masiyet işlemeye, Sultaan olduğunu görmek ehli için mülke ve saltanata ermeye, ehli olmayan için, onun bulunduğu toplumda, alim ve takva ehlinin dışındakilere zarar...
  2. Can

Can

"Can" şu andaki ya da gelecekteki yeteneği ya da kapasiteyi; izin ya da olabilirliği ifade etmek için kullanılır. Negatif şekli "can’t", "can not", ya da "cannot" olarak yazılabilir ve eğer bir izin için kullanılmış ise reddetmek yani ‘ hayır ‘ anlamına gelir. Şimdi CAN ile ilgili örneklerimizi görelim: 1- for ability (Yetenek, muktedir olma,...
  3. Canıma

Canıma

Sana nasıl anlatsam bilmiyorum. Ama bildiğim tek ama tek şey seni delicesine çok sevdiğim. Seninle öyle bütünleştim ki ayrılmak değil kopamıyorum senden. Ne seni bırakabiliyorum; ne de kendimi hiçe sayıyorum. Bunların ikisini de yapamıyorum. Çünkü artık düşünemiyorum. Kafama, benliğime o kadar yerleşmişsin ki; seni oradan çıkartmak olanaksız. Belki kendimi küçük düşürüyorum ama sevgide küçük...
  4. canımsın

canımsın

esni kaçırırım diye korkuyorum handanca sana inan çok ihtiyacım var hemde çok bana yardım edip bana bakıp ne olacağını söylersen rahatlarım 1970 aslan ben 1960 blık burcu sevgilim
  5. Goldaş'ın özel inci tasarımı

Goldaş'ın özel inci tasarımı

goldaş inci goldaş inci kolye Kadınların vazgeçemediği aksesuarların başında gelen inci, bu kez Goldaş’ın özel tasarımlarıyla hayat buluyor. Beyazlığı ile saflık ve erdemin sembolü olarak kabul edilen inci, bir çok kültürde gelinlerin tercih ettiği düğün takılarının başında yer alıyor. Bu vazgeçilmez malzemeyi pırlanta ve altın ile bir araya getirerek, özel ve farklı tasarımlara imza atan...

Sayfayı Paylaş