gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  9.614
  Beğenilen Mesajlar:
  1.517
  Ödül Puanları:
  113

  Gölge Makyaj Nasıl Yapılır?

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  Kusurları kapatacak ve ifadede istenilen etkiyi yaratacak iyi bir makyajın sırrı yüz hatları ile birlikte gölgelere ve aydınlık alanlara göre yapılan makyaj uygulamalarından geçer. Işık baz alınarak yüz üzerinde gölgeler oluşturuluran ve yüz hatlarının belirginleştirildiği makyaj tekniğine gölge makyaj denir.
  Gölge makyaj; alın, çene, burun ve gözlerde uygulanabileceği gibi özellikle yüzü zayıf göstermesi ve farklı bir etki ortaya koyması bakımından elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak amaçlı da kullanılabilir.  gölge makyaj.jpg  Elmacık Kemiklerine Gölge Makyaj


  Elmacık kemikleri üzerine makyaj yapılacak alan belirlenirken dudak kenarından kulağa kadar olan oyuk alan düz bir hatta baz alınır. Çoğunlukla gölge oluşturulacak hattı belirlemekte en kolay yöntem yanakları içe çekerek dudakları büzmektir. Bu alana bronzlaştırıcı ya da koyu tonda fondöten harmanlanarak belirgin bir çizgi halinde sürüldükten sonra daha çok ince fırça ya da parmaklar yardımıyla, dairesel hareketler ile yedirilir.


  Makyajın ikinci adımında yanakları daha yüksekte göstermek ve elmacık kemikleri üzerinde daha belirgin bir izlenim ortaya koymak amacıyla aydınlatıcı kullanılır. Makyajın bitiminde allık elmacık kemiklerinin üzerine yukarıya doğru süpürme hareketi ile sürülür. Bu aşamada dikkat edilecek nokta, allığı göz ve çevresinden mümkün olduğunca uzak tutmaktır.


  Gözlerde Gölge Makyaj


  Gözlerde yapılacak gölge makyajı göz şekline göre farklılık gösteren bir tekniğe dayanır. Gölge göz makyajında göz kapağının tüm alanına aydınlatıcı etkisi yaratması için açık renk far uygulanır. Üzerine göz kapağının oyuğundan başlanarak dıştan içeriğe doğru hareketle daha koyu bir renk geçilir. Bu noktada dikkat edilecek nokta gözün dış bölgelerine göre iç bölgelerinin daha hafif bir yoğunlukta olmasıdır. Kirpiklerin hemen üzerinden sürülecek göz kaleminin ise kirpiklere yakın mesafeden kullanılması önemlidir.


  Gölge Makyajda Püf Noktaları


  Eğer bronz bir ten üzerine gölge makyaj uygulanacaksa fondöten ya da allık, kullanılan tondan bir iki ton daha koyu tercih edilebilir.

  Genellikle gölge makyajda kullanılacak vurgulayıcıların toz ya da sticker olmasından çok krem olması makyajı daha etkili kılar.

  Gölge makyajda doğal bir etki yaratmak için aydınlatıcı ya da gölgelendirme malzemelerinin birbirine harmanlanarak kullanılması önemlidir.

  Doğal bir cilt tonu yakalamak için çok karanlık konturlardan ya da fazla aydınlık vurgulayıcılardan uzak durulmalı, daha çok cilt rengine yakın tonlar tercih edilmelidir.

  Gölge makyaj yapılırken elmacık kemiklerini daha da belirginleştirmek için gözlerde fazla vurgulayıcı ya da bu bölgelerde parlayan kontur allık kullanımından uzak durulmalıdır.

  İstenilen görünümü elde etmek için kullanılan vurgulayıcı ya da gölgelendirme malzemelerinin ince birer kat olarak uygulanması dikkat edilmesi gereken noktalardır.

   
Gölge Makyaj Nasıl Yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. gece makyajı nasıl yapılır?

  gece makyajı nasıl yapılır?

  mor makyaj nasıl yapılır gece makyajı nasıl yapılır okul makyajı gece makyaji nasil yapilir mor Gece Makyajı Nasıl Yapılır? Gece dışarı çıkarken, davetlere katılırken kıyafetinize olduğu kadar makyajınıza da özen göstermeniz gerekir. Gece, gündüz kullandığınız renkler ve ürünleri kullanmamanızda fayda var. Ama bu gece makyajının gündüz makyajının abartılmış hali olduğu anlamına gelmez. Kat...
 2. Çabucak Makyaj Nasıl Yapılır

  Çabucak Makyaj Nasıl Yapılır

  Kızlar çoğumuz çalışıyoruz sabah hazırlanmak ve makyaj yapmak için pek vaktimiz olmuyor...En azından benim öyle :D:D Şimdi sizlere kısa sürede pratik hemde güzel bir makyaj yapmanın sırlarını veriyorum:tik: 1) Kadife gibi ten İdeal makyaj zemini hazırlamanın püf noktaları - Teniniz için en doğru rengi, fondöteni gün ışığında ve makyajsız bir zemin üzerinde deneyerek bulabilirsiniz. Çene...
 3. Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

  Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

  göz makyajı tonlaması nasıl yapılır bahar makyajı, yapımı, tonları, renkleri, önerileri, resimleri hakkında bilgiler Yaz ve bahar aylarında çok fazla makyaj yapmayız...Hafif bir renk ufak bir tonlama... Belli belirsiz gölgelerle gelen berrak ve şeffaf görüntü cilde bahar tazeliği kazandırır. Doğanın uyandığı bahar aylarında siz de doğal güzelliğinizin en çekici biçimde öne çıkmasına...
 4. Romantik Makyaj Nasıl Yapılır ?

  Romantik Makyaj Nasıl Yapılır ?

  Bu konu; romantik makyaj konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, özellikle gece davetlerinde ya da bizim için önemli gecelerde şıklığımızı tamamlayacak romantik makyaj yapımı ile sizlerleyiz. Güzelliğimizi ön plana çıkaracak ve ışıltı katacak romantik makyaj yapımı ile ilgili bilgileri bu sayfamızdan sizlerle paylaşıyoruz... Romantik akımda morlar ve pembeler kendini...
 5. Kleopatra Makyajı Nasıl Yapılır?

  Kleopatra Makyajı Nasıl Yapılır?

  kleopatra makyajı, kleopatra makyajı yapımı, kleopatra makyajı tarifi Sevgili melekler, modası hiç geçmeyen iddialı makyajlardan biri Kleopatra makyajıdır. En belirgin özelliği uzun ve kıvrık eyeliner olan Kleopatra makyajında eyeliner üzerine altın sarısı metalik far uygulanıyor. Allık ve hafif rujla tamamlanan Kleopatra makyajının ayrıntılı yapılışı için videomuzu inceleyebilirsiniz......

Sayfayı Paylaş