gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Gömlekli patates

Konu, 'Sandviç - Kanepeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER 6 adet orta boy patates 6 çorba kaşığı kaşar peynir rendesi
    Karabiber
    Tuz
    Süslemek içi maydanoz

HAZIRLANIŞI
    Patatesleri iyice yıkadıktan sonra kurulayın ve soymadan kızgın yağda iyice kızartın.
    Daha sonra havlu kağıdın üzerine alıp bir kaşık yardımı ile zedelemeden içini boşaltın.
    İçerisine rendelenmiş kaşar, tuz ve karabiber koyup önceden ısıttığınız fırında peynirler eriyene kadar pişirin.
    Kıyılmış maydanoz ile süsleyerek servis yapın

2. ortanca

ortanca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Gömlekli patates
    Tarifin ekonomik ve guzele benziyor.Deneyecegim,tsk ler

3. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kumpirin fakir hali.sanki o tarz bişi.ama kızartılmış olması ve kaşar olması süper yakışır

Gömlekli patates konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Patates çorbası

Patates çorbası

Patates çorbası ( 4 kişilik ) Malzemeler : 3 adet patates (Haşlanmış) 1 adet soğan (İnce doğranmış) 1 çorba kaşığı margarin 1 su bardağı sıcak süt 3 su bardağı et suyu 1 çay kaşığı nane 1 çay kaşığı tereyağ Tuz Hazırlanışı: Patateslerin kabuklarını soyun. Çatalla ezin. Doğranmış soğanları ekleyin. Üzerine sıcak sütü, tuz ve 1 çorba kaşığı margarini ilave edin. 3 su bardağı...
  2. Patates

Patates

Mal ve nimete, Birçok patates aldığını görmek bolluk ve bereketli geçecek bir yıla, Patateslerin bir kısmının çürük olduğunu görmek nimetin bin kısmının elden çıkmasına yahut şüpheli kazanca delalet eder.Rüyada patates görmek mal, nimet, şöhret, sevinç ve rahatlığa işarettir. Patates soymak, kısmete ve arzu edilen bir murada; patates ekmek, yeni ve çok kazançlı bir işe başlayacağınıza; patates...
  3. patates

patates

(Solanum tuberosum / Boyu 60-80 cm’ye varan, beyazimsi-pembemsi çiçekler açan, yumrulari hâriç zehirli otsu bitkiler. Bitkinin toprak altinda kalan yumrulari “patates” olarak bilinir. Bu yumrular nisasta bakimindan zengin oldugundan önemli bir besin maddesidir. Bitkinin toprak üstü kisimlarinda zehirli alkoloitler bulunmasina karsilik yumrulari zehirli degildir. Ancak çimlenmis patateslerde de...
  4. Patates

Patates

(Solanum tuberosum / Boyu 60-80 cm’ye varan, beyazimsi-pembemsi çiçekler açan, yumrulari hâriç zehirli otsu bitkiler. Bitkinin toprak altinda kalan yumrulari “patates” olarak bilinir. Bu yumrular nisasta bakimindan zengin oldugundan önemli bir besin maddesidir. Bitkinin toprak üstü kisimlarinda zehirli alkoloitler bulunmasina karsilik yumrulari zehirli degildir. Ancak çimlenmis patateslerde de...
  5. Kremalı Patates

Kremalı Patates

kremalı patates kremalı patates tarifi kremalı patates nasıl yapılır Ben ilk duydugumda cok merak etmistim tadi nasil olcak diye.Ilk firsatta denedim ve cok begendim.Sizde begenirsiniz insallah... Malzemeler 1,5 kg Patates 250 ml Krema 250 ml Süt 200 gr Kasar peynir Tuz Karabiber Muskat cevizi tozu Yapilisi Patatesleri fazla kalin olmayacak sekilde dograyin.Krema süt ve baharatlarla...

Sayfayı Paylaş