gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Google cep telefonu piyasasını alt üst etmeye h

Konu, 'Çöplük' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

İnternetin bir numaralı arama motoru Google'ın, mobil telefonlar için geliştirdiği Android adlı işletim sistemini kullanan ilk cep telefonu İngiltere'de tanıtıldı.

Arama devinin işletim sistemini kullanan dokunmatik ekranlı T-Mobile G-1 model cep telefonu, Noel döneminde İngiltere'de satışa çıkacak.

Aylık 40 sterlin (yaklaşık 90 YTL) ödeme planı için ücretsiz verilecek cep telefonunun sınırsız internet, 3 megapixel kamera, wi-fi, 3 G ve YouTube desteği gibi özellikleri bulunuyor.

Yeni yazılımla kullanıcılar ayrıca, Android Market adlı online bölüme girerek, türlü yeni cep telefonu uygulamalarını indirebilecekler.

Google, bu yazılımın geliştirilmesinde aralarında Motorola ve HTC gibi telefon üreticileri, Telefonica gibi operatörler ve İntel ve Qualcomm'un bulunduğu çip üreticilerinin de bulunduğu ''Open Handset Alliance'' adı verilen bir ortaklıktan yararlandı.

Android yazılımının arkasındaki düşünce, PC'ler için yapılan açık kaynak Linux yazılımı gibi bir telefon işletim sistemi geliştirmekti.

Google, Android'i piyasaya sürerek, Symbian yazılımıyla çalışan Nokia ve Mobile işletim sistemini kullanan Microsoft ile sıkı bir rekabete girişmek zorunda kalacak.

internethaber

Google cep telefonu piyasasını alt üst etmeye h konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cep telefonu

Cep telefonu

Rüyada cep telefonu ile konustugunu görmek, uzaktan bekledigi bir haberi alacagina delalet eder.
  2. Samsung suyla şarj olan cep telefonu üretti. Peki bu telefonlar ne zaman piyasaya çık

Samsung suyla şarj olan cep telefonu üretti. Peki bu telefonlar ne zaman piyasaya çık

Samsung suyla şarj olan cep telefonu üretti. Peki bu telefonlar ne zaman piyasaya çıkacak? Telefon suyla reaksiyona girip hidrojeni ve oksijeni ayrıştırıyor. Mikro devreler de hidrojen gazından elektrik üretiyor. Piller, telefonu 10 saat çalıştırabiliyor. Telefon 2010’da piyasada.
  3. Televizyonlu cep telefonu piyasada

Televizyonlu cep telefonu piyasada

televizyonlu telefonlar DRV Mobile, çift SIM kartlı, televizyon izlenebilen yeni telefonu R67'yi tanıttı. Hiçbir ek ücret ödemeden televizyon izleme imkânı sunan R67, internet bağlantısına ihtiyaç duymuyor. İki ayrıtelefon hattının aktif olarak kullanılabildiği R67'de, karasal alanda yayın yapan tüm kanallar izlenebiliyor. DRV Mobile'in Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Dervişoğlu,...
  4. Piyasalar kontrol altına alınıyor

Piyasalar kontrol altına alınıyor

G-20 zirvesi hazırlık toplantısında uluslararası finans piyasalarının kontrolü konusunda anlaşıldığı açıklandı Almanya Başbakanı Angela Merkel, Berlin'de düzenlenen G-20 zirvesine hazırlık toplantısına katılan hükümet ve devlet başkanlarıyla, uluslararası finans piyasalarının kontrolü konusunda görüş birliği içinde olduklarını söyledi. Toplantıya Merkel'in yanı sıra Fransa Cumhurbaşkanı...

Sayfayı Paylaş