gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Google Ermenileri kızdırdı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Google Ermenileri kızdırdı 18 Şubat'ta sanal alemde Ermenileri tuhaf bir sürpriz bekliyordu. Sürprizin kaynağı, Google'ın online hizmet veren çeviri servisi 'google translate' idi.Çünkü siteye Ermenice ‘Ermenileri seviyorum’ yazıp bunu İngilizce’ye çevirmesini isteyenlerin karşısına, ‘I love Turkey/Türkiye’yi seviyorum’ cümlesi çıkıyordu.Ermeni dünyasından haberler veren Armenian Weekly isimli internet sitesinde yer alan bilgiye göre,Google’ın çeviri servisinde yaşanan bu durumu ilk farkeden Lübnanlı Ermeni aktivist Seruj Bagdasaryan oldu. Bagdasaryan durumu farkedince uluslararası Ermeni camiasını harekete geçirdi.Dünyanın muhtelif yerlerinde yaşayan Ermeniler Google çeviri servisine girerek durumu test etti. Haber doğruydu.

Google Ermenileri kızdırdı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ermenilere görülmemiş mesaj

Ermenilere görülmemiş mesaj

Onu Türkiye'de de tercih edenler çok... Amerikan siyasetinin yeni yıldızı, Demokrat başkan adayı Obama, Ermeni iddialarına şimdiye kadar görülmemiş biçimde destek ilan etti. İşte o müthiş mesaj. ABD'de 4 Kasım'da yapılacak başkanlık seçiminde Demokrat Parti'yi temsil etmesi kesinleşen senatör Barack Obama, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarına verdiği desteği yineledi. Obama, Amerika...
  2. Aydınlar ERmenilerden özür diliyor

Aydınlar ERmenilerden özür diliyor

Bir grup aydın, 1915’teki Ermeni tehciriyle ilgili “Özür diliyorum” adıyla bir imza kampanyası başlatıyor. 1915 Ermeni tehcirinde yaşananlar imza kampanyasıyla yeniden gündeme taşınıyor. NTV'nin haberine göre kampanyanın öncülüğünü akademisyenler Ahmet İnsel, Baskın Oran ve Cengiz Aktar ile gazeteci-yazar Ali Bayramoğlu yapıyor. Kampanya metninde, “1915’te Osmanlı Ermenileri’nin maruz...
  3. Clinton, Rum lobisini kızdırdı

Clinton, Rum lobisini kızdırdı

KKTC Cumhurbaşkanı Talat'ın, Washington'da Clinton ile görüşeceği haberleri Rum lobisinin tepkisini çekti. KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın, 30 Mart Pazartesi günü başkent Washington'da ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile görüşeceği yönündeki haberler üzerine ABD'deki Rum-Yunan lobisi, başkan Barack Obama ve başkan yardımcısı Joe Biden'a mektup yazarak, görüşmenin yapılmamasını...
  4. Ermeniler yakınlaşmak istemiyor

Ermeniler yakınlaşmak istemiyor

Ermenistan vatandaşları ve diasporanın, Türkiye ile yapılacak bir anlaşmaya karşı oldukları belirlendi. Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalleşmesine ilişkin tartışmalar sürerken, Ermenilerin çok önemli bir bölümünün iki ülke arasındaki yakınlaşmaya karşı oldukları öne sürüldü. Ermenistan vatandaşları ve diaspora arasında gerçekleştirilen bir anket, katılımcıların yüzde 61’inin...
  5. Mahsun'u kızdırdılar

Mahsun'u kızdırdılar

ünlü....... ne desem bilemedim şimdi bu haberin üstüne...... Yönetmenliğe soyununan Mahsun Kırmızgül kendisine türkü diyenceler ateş püskürdü.... iyide Mahsun sen bir türkücüsün bir insan 7 sinde ne ise 70indede öyle anılır bunda kızacak bişey yok........ HALA TÜRKÜCÜ MAHSUN'UN FİLMİ! İKİNCİ FİLMİ 'GÜNEŞİ GÖRDÜM' İLE BEYAZPERDEYE ISINAN MAHSUN KIRMIZIGÜL'DEN SİTEM: EŞEK GİBİ ÇALIŞTIM. HALA...

Sayfayı Paylaş