gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Google Ne Anlama Geliyor Biliyor musunuz ?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; google ne demek anlamı hakkında bilgiler vermektedir.
    Sevgili melekler, milyonlarca insanın bilgisyarın başına geçtiklerinde sürekli gördükleri ve kullandıkları Google kelimesinin anlamını kaçımız biliyoruz ? Mesela siz biliyor musunuz ? Bilmeyenler, merak edenler ve ş uanda "Aaa harbiden bu google ne demek ? " diye düşüneneler için işte Google kelimesinin anlamı...:D:D

Amerika’lı matematikçi Edward Kasner, bir matematik teorisi üzerinde çalışırken işlemleri kısaltmak için 100 sıfırlı sayıya bir isim bulayım demiş ancak isim yada soyadını vermek yerine bir bebek olan yeğeni Milton Sirotta‘ya bu sayının yazılı olduğu bir kağıdı göstermiş ve “bu ne?” diye sormuş ?. Bebekte kendine yakışır şekilde "gogol" demiş. Sadece bir bebek hecelemesi ve son derece anlamsız, üstelik hiçbir matematikçide bu ismi bir teorisinde kullanmamış diyor ve adını gogol olarak koyuyor.

Zamanla “Googol” diye daha sempatik okunan kelimemiz , Kasner’in “Mathematics and the Imagination” adlı kitabıyla birlikte popülerleşiyor. Google ’ı kuran yazılımcı mühendis arkadaşlarda hayatları boyunca matematikle cebelleştikleri için ilk akıllarına bu kelime geliyor. Aramalar da birçok sonuç çıkacak, goooooooooooooogle diye uzayıp gider diyede bir mantik yürürüyorlar ve bu ismi begeniyorlar tabi anlamsız oldugu için internet isim hakkıda boşta bulunuyor ve birkaç doları bastırıp isim hakkınıda alıyorlar.

2. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    0
    bu matematikle uğraşanların beyninde hafif sıyrıklar olduğunu düşünürdüm hep bak yanılmamışım:huhe::huhe:

TİTAN bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Matematiğe bayılırım deniz :puha:

4. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Bende buluşları bulan insanlar ya gec konuşmuş yada ilk okulda başarısız olmuşlar sanırım kafaları sonradan calışanlardan adamcağız napsın kafasını isim aramakla yormamış bebeğe sormuş kuşada sorabilirdi

5. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
Google Ne Anlama Geliyor Biliyor musunuz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Google Doodle Nedir Biliyor musunuz?

Google Doodle Nedir Biliyor musunuz?

google doodle nedir ne demektir anlamı açıklaması ile ilgili bilgiler burada melekler Googleın ne olduğunu ve google aramalarıyla ilgili ipuçlarını hepimiz biliyoruz melekler :) Ne de olsa internet sürekli elimizde :) Yalnz dikkat ettiyseniz bazen google ana sayfasını açtığınızda google logosu geleneksel halinden daha değişik yazılmış olur.İşte bu özel tasarımlı logolara Google Doodle adı...
  2. Boğaz Kavgası Deyiminin Anlamı nedir biliyor musunuz

Boğaz Kavgası Deyiminin Anlamı nedir biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak acaba Boğaz Kavgası Deyiminin Anlamı nedir biliyor musunuz biliyorsanız bana da yazın lütfen!
  3. İnternetin Anlamı nedir biliyor musunuz

İnternetin Anlamı nedir biliyor musunuz

Hiç düşündünüz mü bazen merak ettiğimiz konularda bilgi sahibi olmak için girdiğimiz, bazen can sıkıntısını atmak için, bazen de eğlenmek ve zaman kaybetmek için girdiğimiz İnternetin Anlamı nedir diye? Ben düşündüm ve merak ediyorum İnternetin Anlamı nedir?
  4. Burnunun Dibinde Deyiminin Anlamı nedir biliyor musunuz

Burnunun Dibinde Deyiminin Anlamı nedir biliyor musunuz

selam kızlar ben bir deyim duydum ve anlamını gerçekten de merak ediyorum acaba Burnunun Dibinde Deyiminin Anlamı nedir bu deyimin açıklamasını yapacak olan bir arkadaş inş vardır aranızda.
  5. Sıcak Çikolata Nelere İyi Geliyor Biliyor musunuz?

Sıcak Çikolata Nelere İyi Geliyor Biliyor musunuz?

Bu konu; Sıcak Çikolata Nelere İyi Geliyor Biliyor musunuz hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kışın şöyle dumanı üstünde bir fincan sıcak çikolatanın yerini ne tutabilir? Üşümüş, buz kesmişsiniz, üstelik canınız da tatlı çekiyorsa sıcak çikoalata damağınıza layık lezzetiyle fincanınızdaki yerini alır. Tabi içtikten sonra kilo yapar düşüncesiyle pişman olabilirsiniz ama sıcak...

Sayfayı Paylaş