gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Google'ın ilk çeyrek karı arttı

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

İnternet arama motoru Google'ın, yılın ilk çeyreğinde karı yüzde 9 artarak, 1,42 milyar dolar oldu.
    Google yaptığı açıklamada, bu yılın ilk çeyreğinde karının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9 artarak, 1,42 milyar dolara (hisse başına 4,49 dolar) çıktığını bildirdi. Şirket, 2007'nin ilk çeyreğinde 1,31 milyar dolar kar etti.

İlk çeyrek geliri ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 artarak 5,5 milyar dolar olan şirketin gelir büyümesi Ağustos 2004'ten bu yana ilk kez çift haneli rakamın altında kaldı. Geçen yıl son çeyrekte 5,7 milyar dolar gelir elde eden ve bu yıl ilk çeyrekteki geliri 2008'in son çeyreğinin altında kalan Google'ın geliri, böylece ilk kez bir önceki çeyreğin altına düştü. Bu gelir azalmasının ekonomik durgunluğun Google da etkilediğini gösterdiği belirtildi.

Google üst yöneticisi Eric Schmidt yaptığı açıklamada, ''Hiçbir şirket durgunluğa karşı dirençli değil. Ekonomik olarak bilinmeyen bölgelerdeyiz ve Google kesinlikle etkisini hissediyor'' dedi.

Şirketin, ekonomik durgunluğun derinliği dikkate alındığında iyi bir çeyrek sonucu çıkardığını belirten Schmidt, ''Bu sonuçlar bizim iş modelimizin esnekliğini ve kullanıcılar ile reklamcıların internete yönelmesiyle internetin devam eden potansiyelinin altını çiziyor'' diye konuştu.

Google'ın, birçok şirketi olumsuz etkileyen reklamlardaki azalma konusunda iyi pozisyon aldığını söyleyen Schmidt, ''reklamcılar harcamalarını sürdürüyor, ancak tekliflerini düşürüyor'' dedi.

Küresel kriz nedeniyle tasarrufa yönelmesi yüzünden ilk kez istihdamını azaltan şirket, mart ayı sonu itibariyle 20 bin 164 kişiye istihdam sağlıyor.

Google'ın ilk çeyrek karı arttı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İnşaat maliyetleri üçüncü çeyrekte yüzde 5.2 arttı

İnşaat maliyetleri üçüncü çeyrekte yüzde 5.2 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), yılın üçüncü çeyreğine ilişkin bina inşaatı maliyet endeksini açıkladı. Buna göre temmuz-ağustos-eylül döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre işçilik maliyetleri yüzde 10.7 artarken, malzeme fiyatlarındaki artış yüzde 3.75 düzeyinde gerçekleşti. Böylece inşaat maliyetlerinde ortalama artış anılan dönemlere göre yüzde 5.15 düzeyinde oluştu. Bina inşaat...
  2. ayrılığı çeyrek geçe!!!!

ayrılığı çeyrek geçe!!!!

Geceler bir türlü dinmek bilmiyor sevgilim.Seni özledim kokunu,sıcaklıgını,papatyam demeni,sabahlara kadar telefonda konuşmalarımızı daha neleri neleri özledim senli geçen günlere inat mı yapıyorsun sevgilim. Resimlerine bakıyorum telefonu ellime alıyorum birtürlü cesaretim olmuyor sesini duymaya,yazılar yazıyorum siliyorum başa alıyorum olmuyor tekrar siliyorum olmamak değilde yollayamamak...
  3. Şekerbank'ın Karı Geçen Seneye Göre Arttı

Şekerbank'ın Karı Geçen Seneye Göre Arttı

ŞEKERBANK’ın 2008 yılı 9 aylık net kárının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13’lük artışla 122,5 milyon YTL’ye ulaştığı bildirildi. 2008 yılının ilk dokuz ayına ait finansal tablolarını açıklayan Şekerbank, toplam aktiflerini yüzde 29 büyüterek 7,87 milyar YTL’ye yükseltti. Şekerbank’ın aktifleri içinde yüzde 60’lık paya sahip olan krediler, 2007 yıl sonuna göre yüzde 32 artarak 4,8...
  4. Türklerin Google'de Aradığı İlk 15 Kelime

Türklerin Google'de Aradığı İlk 15 Kelime

1- Gamze Özçelik. 2- SSK. 3- MEB. 4- Fenerbahçe. 5- Galatasaray. 6- Milliyet. 7- Turkcell. 8- Rüya tabirleri. 9- Sibel Kekilli. 10- Hürriyet. 11- **. 12- Fal. 13- por.no. 14- mesene (bu sekilde ariolar ))) ). 15- Okey gercekten cok sasırtıcı bir durum
  5. "Kara Para Aşk" Dizisi İlk Tanıtım Fragmanı

"Kara Para Aşk" Dizisi İlk Tanıtım Fragmanı

kara para aşk, kara para aşk dizisi, atv kara para aşk Sevgili melekler, atvnin yeni dizisi Kara Para Aşk çok yakında ekranlarda olacak. Aylardır hazırlıkları devam eden dizide başrollerde Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek'i izleyeceğiz. Dizide Nebahat Çehre ve Erkan Can gibi güçlü oyuncular da yer alıyor. Senaryosunu Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat'ın kaleme aldığı dizinin ilk fragmanı da...

Sayfayı Paylaş