gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Gordion Düğümü Nedir?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

gordion düğümü nedir, neyi anlatır, efsanesi nedir, kim çözdü, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG]

Sevgili Melekler,
    Gordion düğümü terimi ,çözümü zor olan olaylar için kullanılır.

Gordion şehri bir kral seçecekmiş ve kahinlerin bildirdiği gibi kente dört tekerlekli bir yük arabası ile geleceğine inandıkları bir kralı beklerken, köylü Gordias tesadüf bu ya dört tekerlekli bir öküz arabasıyla çıkagelir. O günden sonra köylü Gordias Adaletli Kral Gordias olmuştur. Kral Gordias ölmeden önce kral olduğu gün bindiği ve onu kral yapan öküz arabasını çözülemez bir düğümle bağlar ve der ki: “bu düğümü çözen tüm dünyayı fethedecektir.” Gordias ölür peşi sıra pek çok kral gelir geçer ama düğümü kimse çözemez, meşhur ‘Gordion düğümüdür’ artık karşımızdaki. Gel zaman git zaman gençten bir delikanlı çıkagelir Gordion’a. Yanında birkaç onbinlerce arkadaşıyla Der ki : “ benim adım İskender, gösterin bana şu meşhur düğümü, bir de ben deneyeyim çözmeyi” Götürürler olay mahalline, bakar bakar, “ Bu mudur meşhur çözülemez düğüm ki çözen dünyanın hakimi olacakmış” “Evet” deyince çevredekilerin şaşkın bakışları arasında, çeker kılıcını seninki indirir düğümün üstüne, bir anda ne düğüm kalır ne efsane. “Bu düğüm böyle çözülür” der.

2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    hahaha çözmiş sonuçta değil mi ama :)

3. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Evet ya,kimse akıl edememiş baksana hahaha

ßeLeN bunu beğendi.
  4. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Ben olsam ben akıl ederdim :)

Gordion Düğümü Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. herşey düğüm düğüm olsaydı ne olurdu

herşey düğüm düğüm olsaydı ne olurdu

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Hande yener düğünü neden erteledi

Hande yener düğünü neden erteledi

HANDE AÇIKLADI! HANDE YENER İLE KADİR DOĞULU'NUN, 14 EKİM'DEKİ DÜĞÜNLERİNİ NEDEN ERTELEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI. Doğulu'nun anneannesinin hastaneye kaldırılması üzerine çift tüm organizasyonu iptal etmiş. Hande Yener-Kadir Doğulu çifti 14 Ekim'de Bodrum'da evlenecekti. Ünlü şarkıcı her şeyi ayarlamış, düğüne İstanbul'dan gelecek dostları için üç uçak kiralayıp 30 bin YTL ödemişti. Ancak beklenmedik...
  3. Gordion düğümü

Gordion düğümü

Bir öküz arabasını bir sütuna bağlayan karmakarışık bir sarmaşıklar yığınıdır. Araba, Midas'ın ya babası ya da atası olan Gordios'a aittir. Yeni bir lider arayışında olan Friglere bir kahin tarafından, şehre öküz arabası ile giren ilk adamı kral ilan etmeleri söylenir. İşte bu kişi Gordios'tur. Gordios, kral olur ve öküz arabası tapınakta gösterime konulur. Asırlar sonra Büyük İskender...
  4. "Düğünde ne Giysem" Diyenlere Öneriler

"Düğünde ne Giysem" Diyenlere Öneriler

abiye giyim önerileri, abiye giyim tavsiyeleri, giyim önerileri Biz bayanlar özel gün ve geceler de adeta kendi hemcinslerimizle şıklık yarışına gireriz. Kusursuz bir şekil de görünmek için bazen uzun bir süre önceden özel gün için hazırlıklar yapılır ve abiye modeli aranır. Abiye giyim, özel günlerin vazgeçilmez bir giyim stili olmaya devam ederken, hazır düğün,nişan ve sünnet gibi özel...
  5. Beren Saat'e Düğünde Neler Takıldı?

Beren Saat'e Düğünde Neler Takıldı?

beren saat düğünü, beren saat gelinliği, beren saat kenan doğulu Sevgili melekler, günlerdir magazin basınının gündemine oturan oyuncu Beren Saat ve şarkıcı Kenan Doğulu'nun düğünlerinin ardından düğünün etkileri hala devam ediyor. Düğünde Kenan Doğulu'nun eşine taktığı takılar herkesi kıskandıracak cinsten doğrusu... Kenan Doğulu, Beren Saat’e düğünde 300 bin TL’lik özel tasarım...

Sayfayı Paylaş