gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

görelim mevlam neyler ilahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Hakk şerleri hayreyler Zannetme ki gayreyler Arif anı seyreyler
    Mevla görelim neyler
    Neylerse güzel eyler
    Sen Hakka tevekkül kıl
    Teslim ol da rahat bul
    Her işine razı ol
    Mevla görelim neyler
    Neylerse güzel eyler
    Deme niçin şu şöyle
    Yerindedir ol öyle
    Bak sonunu seyreyle
    Mevla görelim neyler
    Neylerse güzel eyler
    Her işleri fâyiktır
    Birbirine layıktır
    Neylerse muvâfıktır
    Mevla görelim neyler
    Neylerse güzel eyler

görelim mevlam neyler ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mevla görelim neyler...

Mevla görelim neyler...

görelim bakalım mevlam neyler gör bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler görelim neylerse güzel eyler Hak, şerleri hayreyler, zan etme ki, gayr eyler, ârif anı seyr eyler, Mevlâ görelim neyler, neylerse, güzel eyler. Sen Hakka tevekkül kıl, tefvîz et ve râhat bul! Sabr eyle ve râzı ol, Mevlâ görelim neyler,...
  2. Mevlana İlahisi

Mevlana İlahisi

sağ elimi kaldırdım sol elimi daldırdım ilahisi sağ kaldırdım ilahisi sol daldırdım ilahi mevlanailahisi Mesneviden Ders Aldım Oldum Mevlana Gibi Uçsuz Ummana Daldım Yüzdüm Mevlana Gibi Sağ Elimi Kaldırdım Sol Elimi Daldırdım Dilim Kalbe İndirdim Döndüm Mevlana Gibi Yüceldim Döne Döne Umudum Hep O Güne Giderken O Düyüne Gülsem Mevlana Gibi Sağ Elimi Kaldırdım Sol Elimi Daldırdım Dilim...
  3. Çağırayım Mevlam seni İlahisi

Çağırayım Mevlam seni İlahisi

Dağlar ile taşlar ile Çağırayım Mevlam seni Seherlerde Kuşlar ile Çağırayım Mevlam seni Gökyüzünde İsa ile Tur dağında Musa ile Elindeki asa ile Çağırayım Mevlam seni Derdi aşkın Eyyub ile Gözü yaşlı Yakub ile Ol Muhammed Mahbub ile Çağırayım Mevlam seni Yunus okur diller ile Hakkı seven kullar ile Ol Fahri bilenler ile Çağırayım Mevlam seni
  4. mevlana gibi ilahisi

mevlana gibi ilahisi

Mesneviden ders aldım Oldum Mevlana gibi Uçsuz ummana daldım Yüzdüm Mevlana gibi Sağ elimi kaldırdım Sol elimi daldırdım Dilim kalbe indirdim Döndüm Mevlana gibi Yüceldim döne döne Umudum hep o güne Giderken o düğüne Gülsem Mevlan gibi Sağ elimi kaldırdım Sol elimi daldırdım Dilim kalbe indirdim Döndüm Mevlana gibi Hayranı der aşk versin Şems gibi yoldaş versin Canlar kemale ersin Ersem...
  5. yalvarırım mevlam sana ilahisi

yalvarırım mevlam sana ilahisi

yalvarırım mevlam sana ilahisi yalvarırım mevlam sana Bizi bu nefse ezdirme Onun peşinde gezdirme Hizmet yolundan bezdirme Yalvarırım mevlam sana Nefsin şerrinden kaçarak Huzurunda alçalarak Elim semaya açarak Yalvarırım mevlam sana Geceler dua ederek Göz yaş ile hu diyerek Her nimete şÜkrederek Yalvarırım mevlam sana Ağlayarak inleyerek Aşk ile göz yaş dökerek Hakk ismini zikrederek...

Sayfayı Paylaş