gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Görevi Savsaklama Ve Kötüye Kullanma:

Konu, 'Avukatlık Hukuku' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

avukatın görevi kötüye kullanması görevi savsaklamak avukatın ihmal suçu savsaklama avukat ihmal Madde 62 - Türk Ceza Kanununun 294 ve 295 inci maddelerinde yazılı hallerden başka (Her ne şekilde olursa olsun) bu kanun ve diğer kanunlar gereğince avukat sıfatı ile veya Türkiye Barolar Birliğinin yahut baroların organlarında görevli olarak kendisine verilmiş bulunan görev ve yetkiyi ihmal veya kötüye kullanan avukat Türk Ceza Kanunun 230 ve 240 ıncı maddeleri gereğince cezalandırılır.

Görevi Savsaklama Ve Kötüye Kullanma: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. görevi kötüye kullanma suçu!

görevi kötüye kullanma suçu!

görevi kötüye kullanma yargıtay kararları görevi kötüye kullanma suçunun cezası muhafaza görevini yargıtay kararı muhafaza görevini suçunun unsurları Görevi kötüye kullanma suçu Türk Ceza Yasasının ikinci kitap üçüncü bab dördüncü faslında 240. maddede düzenlenmiştir. Bu suç devlet idaresi aleyhine işlenen suçlardandır. Uygulamada tartışmalara neden olan suç tip-lerindendir. MADDE 240 :...
  2. Grev hakkının ve lokavtın kötüye kullanılması

Grev hakkının ve lokavtın kötüye kullanılması

Madde 47 - Grev hakkı ve lokavt iyi niyet kurallarına aykırı tarzda toplum zararına ve millî serveti tahrip edecek şekilde kullanılamaz. Bu kurala aykırı olarak uygulanan grev veya lokavt, bir tarafın veya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının başvurusu üzerine 15 inci maddeye göre yetkili iş mahkemesi kararı ile durdurulur. Kanunî bir lokavtın işyerini temelli olarak kapalı tutmak amacıyla...
  3. Öğretmen - Tanımı ve Görevleri

Öğretmen - Tanımı ve Görevleri

öğretmen tanımı öğretmenin tanımı öğretmenin görevleri öğretmenlerin görevleri öğretmenliğin Öğretmen, bir bilim dalını, bir sanatı, bir tekniği veya belli bilgileri öğretmeyi kendisine meslek edinmiş kimse. "1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu'nun 43. Maddesine göre, öğretmenlik, devletin eğitim, öğretim ve bununla ilgili yönetim görevlerini üzerine alan özel bir ihtisas...
  4. Vitaminler ve Görevleri

Vitaminler ve Görevleri

vitaminler, nelerdir, görevleri, faydaları, etkileri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Vücut için son derece gerekli olan vitaminler ve görevleri şöyledir; A : Normal görme ve karanlığa adaptasyonda, sağlıklı cilt, saç, diş ve diş etlerinde önemlidir. D : Kuvvetli diş ve kemikler için çok önemlidir. Eksikliğinde kemik deformasyonu görülür. E : Güçlü...
  5. Cumhurbaşkanının görev süresi ve görevleri

Cumhurbaşkanının görev süresi ve görevleri

Cumhurbaşkanının görevleri nelerdir Cumhurbaşkanının görev süresi Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda Cumhur Başakanının görev süresi ve görevleri hakkında ki bilgilere yer veriyoruz. Cumhur Başakanı görevleri ve görev süresini merak eden misafirlerimize ve Melek'lerimize duyrulur! Cumhurbaşkanının görev süresi 5 yıldır. Bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı...

Sayfayı Paylaş