gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.217
    Ödül Puanları:
    113

GÖrme ÖzÜrlÜler İÇİn Özel EĞİtİm Veren Kurumlar Hangİlerİdİr ?

Konu, 'Engelliler dünyası' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

engelliler için çalışan kurumlar engellilere eğitim veren okullar engelli öğrencilere eğitim veren kurumlar Ülkemizde Ankara, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Gaziantep, Niğde, Tokat, Gelibolu da olmak üzere görme özürlü çocukların okuyabileceği 10 adet Körler Okulu bulunmaktadır. Ayrıca 15 ve üzerindeki yaşlarda bulunan görme özürlülere de temel ve mesleki eğitim veren rehabilitasyon merkezleri vardır. İki adet olan bu rehabilitasyon merkezlerinden biri Ankara,.diğeri İstanbul'dadır. Bu merkezlerde, günlük yaşam için gerekli beceriler, okuma-yazma, baston kullanma ve bağımsız hareket, daktilo, telefon santralcılığı, makrome işleri gibi eğitimler verilmekte ve görme özürlülerin devlet veya özel sektörde bir işe girerek veya bağımsız bir iş kurarak topluma yararlı, üretici bireyler olarak yetiştirilmeleri amaçlanmaktadır.

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: GÖrme ÖzÜrlÜler İÇİn Özel EĞİtİm Veren Kurumlar Hangİlerİdİr ?
    paylaşım için saol

3. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: GÖrme ÖzÜrlÜler İÇİn Özel EĞİtİm Veren Kurumlar Hangİlerİdİr ?

teşekkürler adminim ellerine sağlık

GÖrme ÖzÜrlÜler İÇİn Özel EĞİtİm Veren Kurumlar Hangİlerİdİr ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. GÖrme ÖzÜrlÜlerİn KullandiĞi Özel AraÇ- GereÇler Nelerdİr ?

GÖrme ÖzÜrlÜlerİn KullandiĞi Özel AraÇ- GereÇler Nelerdİr ?

doktorların kullandığı aletler nelerdir görme engellilerin kullandığı araç gereçler görme engellilere uygun araç gereçler doktorların aletler ve Görme özürlüler günlük yaşamlarında, eğitimleri sırasında ve işyerlerinde özel olarak üretilmiş çeşitli araçlardan yararlanmaktadırlar. Örneğin, rakamları kabartma noktalarla gösterilen saatler, konuşan hesap makineleri, derece tansiyon, kan şekeri...
  2. Özel Eğitim Kurumlarının ve Rehabilitasyon Merkezlerinin Hedefleri

Özel Eğitim Kurumlarının ve Rehabilitasyon Merkezlerinin Hedefleri

Bireysel ve seanslı grup eğitimi veren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin kurumlarının faaliyetleri elbetteki bir hedefe ulaşmak ve o hedefe yönelik hizmet üretmektir. bu hedefler aileye, çevreye, özürlüye ve personele yönelik olabilir. işte bu hedeflerden olasılarından bir kaçı şöyledir. yıllar önce hazırlamış olduğum bu yazıyı güncellemedim ama sizinle paylaşmak istedim....
  3. engelli çocukların özel eğitim görmeleri için destek verelim

engelli çocukların özel eğitim görmeleri için destek verelim

Birgün sizinde böyle bir duruma düşmemeniz ümidiyle… Tepkimi göstermezsek sonradan yanmak bir işe yaramaz biliyoruz… Arkadaşlar, Lütfen 1 dakikanızı ayırın! 5378 sayılı kanun ile, özel eğitime ihtiyaç duyan engelli çocukların özel eğitim kurumlarında eğitim görmeleri, evlerinden çıkıp sosyalleşmeleri, yaşamlarını kolaylaştıracak bilgi ve beceriler elde etmeleri ve ailelerin...
  4. Görme Engelliler ve Özel Eğitim

Görme Engelliler ve Özel Eğitim

ÖZEL EĞİTİM VE GÖRME ENGELLİLER Nedir özel eğitim? Ve kimlere bu eğitim verilmektedir? Bu eğitimi kimler ve hangi şartlarda verebilir? Yada özel eğitime hangi insanlar gereksinim duyuyor? Bu sorulara elbette bilimsel bir araştırmanın verebileceği cevaplar daha kapsamlı ve belirleyici olacaktır. Biz bu yazıda yukarıdaki soruları kendi gerçekliğimizden ve deneyimlerimizden yararlanarak...
  5. Ülkemizde hangi kurumlar müzik eğitimi veriyor

Ülkemizde hangi kurumlar müzik eğitimi veriyor

Size bir sorum olacak.Ülkemizde müzik eğitimi veren kurumlar hangileri? Müziğe çok yatkınım ve şimdiden bilgi edinmek istiyorum.Teşekkür ediyorum..

Sayfayı Paylaş