gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

GÖrme ÖzÜrlÜlerİn KullandiĞi Özel AraÇ- GereÇler Nelerdİr ?

Konu, 'Engelliler dünyası' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

doktorların kullandığı aletler nelerdir görme engellilerin kullandığı araç gereçler görme engellilere uygun araç gereçler doktorların aletler ve Görme özürlüler günlük yaşamlarında, eğitimleri sırasında ve işyerlerinde özel olarak üretilmiş çeşitli araçlardan yararlanmaktadırlar. Örneğin, rakamları kabartma noktalarla gösterilen saatler, konuşan hesap makineleri, derece tansiyon, kan şekeri ölçen aletler,paraları renkleri sesli olarak belirten cihazlar, fen, matematik, geometri, coğrafya derslerinde kullanılan çeşitli özel araçlar, özel gözlükler, büyüteçler, bilgisayarlar , mutfak aletleri görme özürlülerin yararlandığı araçlardan bazılarıdır. Ancak bu araçların önemli bir kısmı yurt dışından temin edilebilmektedir. Özel yapılmış araçlar sayesinde görme özürlü insanlar bir çok işlerini başkalarına bağımlı olmadan kendi başlarına yapabilmektedirler. Görme özürlü bir kişi özel olarak yapılmış kabartma haritalar sayesinde ülkelerin, şehirlerin, dağların, denizlerin, nehirlerin bulunduğu yerleri ve yönlerini kafasında canlandırabilmekte; geometri çizim araçlarıyla her türlü şekil kavramını algılayabilmekte, konuşan elektronik araçlar yoluyla saatleri bilmek, hesap yapmak, çeşitli şeyleri ölçmek tartmak olanağına kavuşmaktadır.

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: GÖrme ÖzÜrlÜlerİn KullandiĞi Özel AraÇ- GereÇler Nelerdİr ?
    emeğine sağlık

GÖrme ÖzÜrlÜlerİn KullandiĞi Özel AraÇ- GereÇler Nelerdİr ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Görme Özürlü Kimdir- Kim Değildir?

Görme Özürlü Kimdir- Kim Değildir?

engelli ünlüler kimlerdir Görme Özürlü Kimdir- Kim Değildir? Görme Özürlü kişi, himayeye muhtaç, acınacak ve çaresiz bir insan değildir. O, diğer insanlardan çok farklı, olağanüstü yetenekleri olan ve başkalarının duyamadığı sesleri duyan, mucizevi bir yaratık da değildir. Diğer insanların sahip olduğu olumlu ve olumsuz özelliklerin hepsi onda da mevcuttur. Görme özürlüler arasında da...
  2. Görme Özürlü Ressamın Tabloları

Görme Özürlü Ressamın Tabloları

engelli ressamlar görme engelli ünlüler ressamların eserleri türk ünlüler kimlerdir Görme engelli Eşref Armağan’ın resimleri herkesi şaşırtıyor. Discovery, görmeklerini tuvale aktaran ve Harvard’da beyin gelişimi incelenen ressamın belgeselini çekiyor... DISCOVERY Chanel, doğuştan görme engelli ressam Eşref Armağan’ın (53) belgeselini yapıyor. Türkiye’deki çekimlerin ardından Armağan ile...
  3. Görme özürlüler nasıl okuyup yazmaktadırlar ?

Görme özürlüler nasıl okuyup yazmaktadırlar ?

Görme özürlülerin okuyup yazmak için kullandıkları, noktalardan oluşan kabartma bir yazı sistemi bulunmaktadır . Bu yazı sistemi, 1825'de Luis Braille adlı bir kişi tarafından bulunmuştur. 1809'da Fransa'da doğan ve küçük yaşta gözlerini kaybeden Luis Braillle tarafından 1825 de icat edilmiş olan bu yazı resim kartonuna benzer kağıtlar üzerine kabartılmış noktalardan oluşturmak yazı, görme...
  4. GÖrme ÖzÜrlÜler İÇİn Özel EĞİtİm Veren Kurumlar Hangİlerİdİr ?

GÖrme ÖzÜrlÜler İÇİn Özel EĞİtİm Veren Kurumlar Hangİlerİdİr ?

engelliler için çalışan kurumlar engellilere eğitim veren okullar engelli öğrencilere eğitim veren kurumlar Ülkemizde Ankara, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Gaziantep, Niğde, Tokat, Gelibolu da olmak üzere görme özürlü çocukların okuyabileceği 10 adet Körler Okulu bulunmaktadır. Ayrıca 15 ve üzerindeki yaşlarda bulunan görme özürlülere de temel ve mesleki eğitim veren rehabilitasyon...
  5. Farklı Renkli Mutfak Araç Gereçleri

Farklı Renkli Mutfak Araç Gereçleri

2014 Renkli Mutfak Aletleri Modern Mutfak Araç Gereçleri Değişik Mutfak Araç Gereçleri Mutfağınızda pratik iş yapabilmek ve yemeklerinizi en pratik şekilde hazırlayabilmek için çeşitli araç ve gereçten yararlanırsınız. Bu araç gereçler işinizi çabuklaştırdığı gibi aynı zamanda renkli araç gereç tercihinde bulunarak istediğiniz görünüm zenginliklerinizi mutfaklarınızda gerçekleştirebilirsiniz....

Sayfayı Paylaş