gebe
  1. sehr_i sukut

sehr_i sukut Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    30
    Ödül Puanları:
    28

gormek gozden ıbaret degıldır

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında sehr_i sukut tarafından paylaşıldı.

Adamın biri,ilk defa gitttiği küçük bir kasabada şaşkın şaşkın gezindikten sonra yol kenarında duran bir arabanın yanına sokulmuş ve arka koltukta tek başına oturan coçuğa; - Buraların yabancısıyım,parkın hemen yanı başında ki fırını arıyorum.Çok yakın olduğunu söylediler demiş.

Çocuk arabanın penceresini iyice açtıktan sonra;

- Bende buraların yabancısıyım,ilk defa geliyorum.Ama sağ tarafa gitmeniz gerekiyor herhalde,diye açıklamış.

Adam,çocugunda yabancı olmasına ragmen bunu nasıl anladığını sormus ister istemez.

Çocuk:

- Ihlamur çiçeklerinin kokusunu duymuyormusunuz,diye sormuş gülümseyerek. Kuş cıvıltıları da oradan geliyor zaten.

- İyi ama bunların parktan değil de tek bir ağaçtan gelmediği ne malum,demiş adam.

- Tek bir ağaçtan bu kadar yogun koku gelmez,diye atılmış çocuk.Üstelik, manolyalar da katılıyor onlara.Hem biraz derin nefes alırsanız,fırından yeni çıkmış ekmeklerin kokusunu duyacaksınız.

Adam,gözlerini hafifce kısarak denileni yaptıktan sonra,cebinden bir kağıt para çıkarıp teşekkür ederken fark etmiş onun kör oldugunu.Çocuk ise,konuşurken bir anda sözlerini yarıda kesmesinden anlamış adamın durumunu fark ettiğini.

Işıga hasret gözlerini ondan saklamaya çalışırken şöyle demiş:

- Üç yıl önce bir kaza geçirmiştim.Görmeyi o kadar çok özledim ki !Sizinkiler sağlam öyle değil mi ?

Adam çocugun tarif ettiği yerde bulunan fırına yönelirken;

- Artık emin değilim evlat,demiş.Emin oldugum tek şey,BENDEN İYİ GÖRDÜĞÜN.

Bazı seyleri görmek için göze gerek yoktur.Göz sadece hedefimize bizi götüren amaçtır.Önemli olan kalbimizin görmesidir.Kalbimizle hissetmemizdir.Etrafınızdaki herşeyi gönlünüzce görmeniz dileğiyle...

gormek gozden ıbaret degıldır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gozde Yabanci Cisim

Gozde Yabanci Cisim

gözde yabancı cisim Çocuklarda ve işçilerde sıkça rastlanabilir. Açık havada oynayan çocuklarda bitki parçaları ya da toprak taneleri, kesimi, düzeltilmesi, sıva işinde çalışan işçilerde ise ve sıva parçacıkları göze kaçar. Gözde yanma, batma, sulanma, kaşıntı ve ovmaya ba lı kızarıklık görülür. Hatalı müdahaleler göze zarar verir ve yabancı cismin çıkarılması da güçleşir. İlkyardımcı,...
  2. Bakmak ve gormek

Bakmak ve gormek

rüyada hastaya bakmak rüyada hasta bakmak ıleri derecede hasta iki adam ayni hastane odasindaydilar.Adamlardan birinin her ogleden sonra 1saatligine oturmasina izin veriliyordu, cigerlerindeki suyunsuzulmesi icin. Bu hastanin yatagiodadaki tek pencerenin tamyanindaydi. Diger hasta ise hep sirtustu yatmak zorundaydi. Bu iki hasta saatlercebirbiriyle konusur, eslerini,ailelerini, evlerini,...
  3. hor ve hakır gormek

hor ve hakır gormek

Bir insanı, yaratılıştan gelen özürlerinden dolayı küçük görmek veya din kardeşine tepeden bakmak kötü huya ve çirkin mizaca, Bir müslümanı değersiz görmek aşağılanmaya, bir şeyden ümidini kesmeye, İnançsız ve günahkarı, düşünce ve kötü işlerinden dolaayı ayıplayıp küçümsemek şeref ve itibara, Bir kimse tarafından hor ve hakir görünmek ilahi yardım ve himmete, şeref ve itbar kazanmaya; İtibar...
  4. Her cıkıs cıkıs degıldır

Her cıkıs cıkıs degıldır

:hhh::hhh::hhh::hhh::hhh::hhh::hhh::hhh:

Sayfayı Paylaş