gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

görücü usulü ile evlenen kadınlar

Konu, 'Kadınlar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

görücü usulü tanışma rüyada görücü usulü evlenmek ilk tanışma ilk buluşma ruya tablrl Eskiden beri hatta günümüzde hala olan görücü usulü evlilikler… Ne kadar doğrular sizce?
    Ya da ne kadar sağlıklı?

Çok aykın evlilikler yapılıyor aileler amca çocukları teyze hala dayı çocukları evleniyor.
    Bunlar birinci olarak sağlıklı değil. İlerde sahip olacakları çocukları sakat engelli olabilme riskleri çok
    yüksek.
    Ya peki mutluluk?
    Ailelerin anlaşması önemli elbette. Evlenen çiftlerinde anlaşması çok önemli. Bir ömür aileler birbirleriyle
    yüz göz olacakları gibi eşlerde bir evi bir yuvayı paylaşacaklardır.
    Çoğu eşler görücü usuluyle evlendiklerinden mutsuzdurlar ve geçimsizdirler.
    Bundan dolayı şikayet ederler ailelerine suç bulurlar ama kimi görücü usulüde bir kendi kendine tanışma ile
    evlenen çiftlerden daha huzurlu ve mutlu olabiliyor.
    Görücü usulünün direk sorulmadan edilmeden evlenecek olan kişilere verilmesi değilde sorulup görüşüp konuşup
    karar vermeleriyle olanı daha iyi olur diye düşünüyorum.
    Ama herşey bir yerde kısmet tabi.
    Herkesin bir kısmeti vardır. İster görücü usuluyle ister kendinizin tanışıp konuştuğu olsun vardır.
    Görücü usulü çok yanlış birşey değildir, ama çokda doğru birşey değildir.
    Bunun nedenleri doğru olması kendi kişilerce karar vermeleri isterlerse olur istemezlerse olmaz.
    Kötü yanıda ailelerin bazen hiç sormadan etmeden ve hatta para karşılığı yaptıkları evlilikler.

2. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    yüzdelemeye vurulduğunda görücü usulü ewlenenlerdense severek yıllarca birbirini tanıyarak ewlenenlerin boşanma sayısı oldukca fazla :D bunu görucu usulunu tasvif ettiğimden değil beni şaşırttığı için yazıyorum bende 11 senelik evliyim eşimi tanıyodum fakat aramızda böyle bişi yoktu aynı yerde çalışıyoduk annesi istemiş annemle anlaşmışlar ikimizinde haberi yok sonra haberişmiz oldu bir kaç kere konuşunca olabileceğine karar verdik ve oldu 11 sen bitti ve ben hala telefonda sesini duyduğumda kalp atışlarımı kontrol edemem :D ama herkes böle şanslı olmayabilir görücü usulune bende karşıyım birazda olsun tanıma lı her nekadar 2o senellik ewliler bile birbirini tanıyamasada tanımalı :D

3. @y_ışığı

@y_ışığı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben de görücü usulü ve biraz da mantığımı kullanarak bir evlilik yaptım.
    ve çok zor zamanlar geçirdim
    insanın içinde acaba severek tanıdığım birisiyle evlenseydim daha mı az sorun yaşardım diye bir soru kalıyor

4. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    evet canım insanın içinde ukde kalıyor olabilir...
    ya da sevdiğin biriyle evlendiğin için her hareketini hoş görüyor olabilirsin

5. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    eşim ve ailesi beni görmeye gelmişlerdi..Konuştuk anlaştık...benimkide görücü sayılır...Ama hayatımın anlamı diyorum eşime...Tencere kapak misaliyiz...:)EVLİLİK ŞANS İŞİ BENCE

6. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Genelde gorucu usulu evlilikler daha uzun omurlu oluyor,gorucu usulu evlenen bir tanidigim,yavas yavas huyunu,suyunu ogrenmek,ortak yanlarimizi bulmak daha eglenceli demisti.Bir bakima evlilik donemi ,ilk tanisma veya flort donemi gibi geciyor sanirim.Uzun zaman birlikte olup evlenenler birbirlerinin herseylerini biliyorlar belkide bir sure sonra herseyi bilmek cazip gelmiyor,ya da kesfedecek bir yanlari olmuyor.
    Birbirlerini yakistirdigimiz kisiler vardir,keske bu kisi bununla tanissa ne iyi anlasirlar, ne iyi olur vs diye aklimizdan geciririz ve bazen de bunu hayata aktaririz.Bu noktada is tanisan kisilere kalir.Dogrusu beni de esimle ortak bir arkadasimiz tanistirdi.

7. tatlı cadım

tatlı cadım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    eskıden gorucu usulu evlenırlermıs ve yıllarca suren evlılıklerı bılırız duyarız annelerımızde aynı sekılde evlenmısler suan evet cok azaldı gorucu usulu ama bende katılıyorum gorucu usuluyle evlenenlerde bosanma oranının severek evlenenlere karsı daha az oldugu konusunda aynı seyı dusunuyorum ama ınsanın sevdıgı kısıyle evlenmesı kadar guzel bı duygu yoktur bence bende bır sene goruştukten sonra evlendım esımle allaha sukur de cok mutluyum...

8. eminegelin

eminegelin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    ben görücü usülü evlenemesdim, öylede oldu a$ik olup taniyip evlendim. Ben biraz..hm.. nasil diyim.. garanticiyim. Karekterini, Huyunu suyunu bilmedigim bi kisiyle evlenemezdim. ( evlenince deyisir diyorlardi ama allahdan bende öyle olmadi). ama sunu kabul etmem gerekiyor, görücü uslülü evlenenlerin evlilikleri daha heycanli oluyor sanirim. Ben kocami zaten cok iyi taniyordum oda beni taniyordu. ilk zamanlar konusacak bisey bulmakta zorlaniyorduk. biraz sIkIcI oluyor yani...
    Pelinsu sana katiliyorum, evlilik biraz $ans i$i... Allah herkesi yuvasinda mutlu etsin...

9. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0

bencede evlilik şans işi...kavun gibidir alıp koklarsın ama içi bazen bozuk çıkar bazen iyi çıkar :D

10. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel paylaşımlarda bulunmuşsunuz meleklerim.
    nikahta keramet vardır derler çok doğru insan seviyor evlenince..
    ama aşık olup evlenenlerde çok şanslı...Flört döneminde ilişkiyi çok laçkalaştırmamak lazım...Hani seviyeli birliktelik :D
    ister görücü,ister aşk evliliği yapın ,evliliğinize dört elle sarılın..

11. LAMİYA

LAMİYA Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    38

yine çok farklı görüşlerin olduğu ama çokta keyifli bir konu tebrikler pelinsu;
    sanada katılıyorum seerose , gerçekten arkadaşınında dediği gibi insan flört evresini evliyken geçiriyo
    bizde bu şansı yakalayanlardanız eşimle.ben yeni evliyken ''biz hiç kavga etmiycekmiyiz yaa'' diye geçirmiştim içimden (sonuçta kavga etmekte evlilikle tatlı) tabii sadece ufak didişmelerden bahsediyorum birbirini özlemek açısından...
    yani çok uyumluyduk aslında düşünürsek mantık var aileler karar veriyo anne ve babalar senin yerine düşünüyo bu benim çocuğuma uyarmı diye onlar düşünüp tartıyo gençlerede sadece konuşup anlaşmak kalıyo yani aşk yüzünden kör olmuş gözler olmuyo

şunu söylemeden geçemiycem ben eşime aşık olmadan evlendim ama şuanda onu çok seviyorum...:)

12. NsL90

NsL90 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni üye oldum ilk yazım buraya kısmetmiş.:)
    Görücü usulu evliliği o kadar kötü bulmuyorum çünkü,
    1.Biz severiz gözümüz hiçbirşey görmez ancak-istisnalar kaideyi bozmaz-büyüklerin de tecrübeleri,görüşleri önemlidir.
    2.İlişki süresi yani flört dönemi çok uzatılmamalı bence.Kişiyi tanımak adına yıllar geçiyor ve zaten birşeyler yaşanmış oluyor.Evlenince de çiftler boşluğa düşüyor.
    Görücü diye benim kastettiğim durumsa çiftlerin birbirini görmesi,tanımaları vs.Hiç görmeden sırf ailelerin anlaimalarını tabii ki doğru bulmuyorum.Biraz da bu işler piyango açıkçası.
    Allah herkesi hayırlı insanlarla karşılaştırsın.

13. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Görücü usulü evlilik bana göre değil sanırım..Yada şöyle demeliyim ben görüp tanışmalıyım konuşmalıyım bi süre zaman geçirmeliyim daha sonra evlilik olsun herşeyi yaşamayalım evliliğimize kalsın isterim o yüzden sevgilimle her yere gidip görmek gezmek istemem evlenince yaparız gideriz felan diyoruz birbirimize:)

Son düzenleme: 13 Mart 2010
  14. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    görücü usulünden kasıt eşi hiç görmemek ve tanımamamak değil ki..Çıkmaktan farklı sadece.Ben de eşimle görücü usülü tanıştım ;ama onu tanıdım,evlendim..

15. elfce

elfce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    73
    Ödül Puanları:
    48

kesinlıkle katılıyorum canım sana çok doğru bence

görücü usulü ile evlenen kadınlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. görücü

görücü

Rüyada evinize görücü geldigini görmek, eger evde bir genç kiz varsa çok yakin bir zamanda evlenecegine, eger bekar iseniz sizin yakinda bir evlilik yapacaginiza, evli iseniz eve bir hizmetçi alacaginiza isarettir.
  2. Yunanlı Yorgo Seiteridis ile Evlenen Tuğçe Kazaz Anne Olmak İstiyor.

Yunanlı Yorgo Seiteridis ile Evlenen Tuğçe Kazaz Anne Olmak İstiyor.

İKİ YIL ÖNCE YUNANLI YORGO SEİTERİDİS İLE EVLENEN Tuğçe Kazaz ANNE OLMAK İSTİYOR. Atina'ya yerleşen ünlü manken "Arkadaşlarımın çoğunun çocukları var. Hatta 2'şer 3'er tane. Benim de zamanım geldi. Belirli bir tarih yok zihnimizde. Ancak bebeğimizi kucağımıza almak için çok beklemeye de niyetimiz yok. Çok güzel giden bir evliliğim var. Aileyi genişletmek istiyoruz. İçimde inanılmaz bir...
  3. Görücü usulüyle evlenmek doğru mu?

Görücü usulüyle evlenmek doğru mu?

görücü gelmesi rüyada görücü gelmesi ne demek rüyada evli kadına evli birine Evlilik, hayatımızın dönüm noktalarından birisidir. Artık bir aileye sahip olacaksınız ve ömrünüzün geri kalan kısmında yeni hayat arkadaşınızla yola devam edeceksiniz. Hayatınızın geri kalan kısmını etkileyecek böylesine büyük bir olayda acaba nelere dikkat etmeli, neleri göz önünde bulundurmalısınız? Evlilik...
  4. Evlenen kadınlar neden kilo alıyorlar?

Evlenen kadınlar neden kilo alıyorlar?

sikişen kadınlar sikişen karılar kilolu sikişi kilolu kadına sikiş Diyetisyenler; evlenen kadınların, evliliklerinin ilk 5 yılında hızla kilo aldığını ve bu durum ile de sık karşı karşıya geldiklerini söylüyorlar ve hatta bu alınan kilolar 8 ila 10 kiloya kadar çıkıyormuş Melek'lerim. Ancak meselenin eski pantolonlara pantolona sığamamaktan çok daha önemli tarafları var elbette; yeni...
  5. Flörtle Evlilik mi Görücü Usulü Evlilik mi ?

Flörtle Evlilik mi Görücü Usulü Evlilik mi ?

Bu konu; görücü usulü evlilik ve flörtle evlilik hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, yapılan bir araştırmaya göre görücü usulü yapılan evliliklerin % 65 daha uzun ömürlü olduğu ortaya çıkmış. Bu konuda ki fikirlerinizi bekliyorum. Görücü usulü evliliği ele alırsak; eskiler daha dirayetli, daha sakin, daha uyumlu, evlilik ve aile bağları daha kuvvetli, öte yandan kadınlar hep...

Sayfayı Paylaş