görücü usulü ile evlenen kadınlar

Genelde gorucu usulu evlilikler daha uzun omurlu oluyor,gorucu usulu evlenen bir tanidigim,yavas yavas huyunu,suyunu ogrenmek,ortak yanlarimizi bulmak daha eglenceli demisti.Bir bakima evlilik donemi ,ilk tanisma veya flort donemi gibi geciyor sanirim.Uzun zaman birlikte olup evlenenler birbirlerinin herseylerini biliyorlar belkide bir sure sonra herseyi bilmek cazip gelmiyor,ya da kesfedecek bir yanlari olmuyor.
Birbirlerini yakistirdigimiz kisiler vardir,keske bu kisi bununla tanissa ne iyi anlasirlar, ne iyi olur vs diye aklimizdan geciririz ve bazen de bunu hayata aktaririz.Bu noktada is tanisan kisilere kalir.Dogrusu beni de esimle ortak bir arkadasimiz tanistirdi.

yine çok farklı görüşlerin olduğu ama çokta keyifli bir konu tebrikler pelinsu;
sanada katılıyorum seerose , gerçekten arkadaşınında dediği gibi insan flört evresini evliyken geçiriyo
bizde bu şansı yakalayanlardanız eşimle.ben yeni evliyken ''biz hiç kavga etmiycekmiyiz yaa'' diye geçirmiştim içimden (sonuçta kavga etmekte evlilikle tatlı) tabii sadece ufak didişmelerden bahsediyorum birbirini özlemek açısından...
yani çok uyumluyduk aslında düşünürsek mantık var aileler karar veriyo anne ve babalar senin yerine düşünüyo bu benim çocuğuma uyarmı diye onlar düşünüp tartıyo gençlerede sadece konuşup anlaşmak kalıyo yani aşk yüzünden kör olmuş gözler olmuyo

şunu söylemeden geçemiycem ben eşime aşık olmadan evlendim ama şuanda onu çok seviyorum...:)

Yeni üye oldum ilk yazım buraya kısmetmiş.:)
Görücü usulu evliliği o kadar kötü bulmuyorum çünkü,
1.Biz severiz gözümüz hiçbirşey görmez ancak-istisnalar kaideyi bozmaz-büyüklerin de tecrübeleri,görüşleri önemlidir.
2.İlişki süresi yani flört dönemi çok uzatılmamalı bence.Kişiyi tanımak adına yıllar geçiyor ve zaten birşeyler yaşanmış oluyor.Evlenince de çiftler boşluğa düşüyor.
Görücü diye benim kastettiğim durumsa çiftlerin birbirini görmesi,tanımaları vs.Hiç görmeden sırf ailelerin anlaimalarını tabii ki doğru bulmuyorum.Biraz da bu işler piyango açıkçası.
Allah herkesi hayırlı insanlarla karşılaştırsın.

Görücü usulü evlilik bana göre değil sanırım..Yada şöyle demeliyim ben görüp tanışmalıyım konuşmalıyım bi süre zaman geçirmeliyim daha sonra evlilik olsun herşeyi yaşamayalım evliliğimize kalsın isterim o yüzden sevgilimle her yere gidip görmek gezmek istemem evlenince yaparız gideriz felan diyoruz birbirimize:)

Son düzenleme:
görücü usulünden kasıt eşi hiç görmemek ve tanımamamak değil ki..Çıkmaktan farklı sadece.Ben de eşimle görücü usülü tanıştım ;ama onu tanıdım,evlendim..

Genelde gorucu usulu evlilikler daha uzun omurlu oluyor,gorucu usulu evlenen bir tanidigim,yavas yavas huyunu,suyunu ogrenmek,ortak yanlarimizi bulmak daha eglenceli demisti.Bir bakima evlilik donemi ,ilk tanisma veya flort donemi gibi geciyor sanirim.Uzun zaman birlikte olup evlenenler birbirlerinin herseylerini biliyorlar belkide bir sure sonra herseyi bilmek cazip gelmiyor,ya da kesfedecek bir yanlari olmuyor.
Birbirlerini yakistirdigimiz kisiler vardir,keske bu kisi bununla tanissa ne iyi anlasirlar, ne iyi olur vs diye aklimizdan geciririz ve bazen de bunu hayata aktaririz.Bu noktada is tanisan kisilere kalir.Dogrusu beni de esimle ortak bir arkadasimiz tanistirdi.

kesinlıkle katılıyorum canım sana çok doğru bence

arkadaşlar merhaba;
seerose arkadaşıma katılıyorum ben de eşimle görücü usulü evlendim.
ve eşimi çok seviyorum. sanki onunla flört etmişimde evlenmişim gibi. ama aynı evin içinde onunla olmak bilinmeyen yönlerimizi huylarımızı keşfetmek çok çok güzel. benimde tabikii fört ettiğim insanlar oldu hemde çok ama eşimi tanıdıktan sonra doğru kişinin eşim olduğuna inanıyorum. ve diyorumki flört ettiğim insanlarla evlenseymişim bu kadar iyi anlaşamaz geçinemezdim.zaten görücü usulünde nişanlılık ve söz bir tanıma flört etme evresidir.aslında ben görücü usulü ile evlenmeye kesinlikle karrşı çıkanlardan ve sevmeyenlerdendim sevmeden evlilik olurmu derdim sonra görücü usulü ile eşimle tanıştım baştan hiç istemedim ama zamanla tanıyınca onu sevdim aşık oldum iyiki de aşkımı tanımışım. büyükler çok şey biliyorlarmış ::D tavsiye ederim arkadaşlar. ama iyi tanımakta önemli sonuçta içine girmeden kimseyi tanıyamıyorsun.

Görücü usulünün değişik versiyonlarını yaşıyoruz şimdi, mutlaka her tanışmada bir aracı vardır bir şekilde ya biri tanıştırır, ya bir iş yada seyahatte tanışırsın, internet veya cep telefonu gibi iletişim araçları ile tanışma, sonuçta her tanışmada bir aracı var, önemli olan görücülük kısmı değil bence, evlenirken KIZ a sorululup sorulmaması, sadece BABA'nın tamam demesi ile evliliğin gerçekleşmemesi, yani bir şekilde birileri kişileri birbirine uygun görüp tanıştırma eylimine girebilir, fakat bu tanıştırmalar sonuçunda iki tarafında rızası alındıktan sonra evlenmenin olması gereklidir, yoksa aracı olan hiç bir şeyin bu konuda kusuru olamaz...
Birbirini tanımadan yinede evliliğe razı olan kişilerde de zaman içinde sorunlar olabileceği gibi, evliliğin KUMAR olduğu kesinlikle doğrudur, belki rızasız evlendiğiniz biri ile bir ömür mutlu mesut yaşarsınız, ama belkide uzun zaman flört ederek tanımaya çalıştığınız birinin evlendikten sonra değişik huylarını görerek ondan soğursunuz, yarattığınız idol kişilik o değildir.. Neyse bu konu uzadıkça uzar elbette, ister gönül rızası ile evlenilsin isterse rızasız bu iş iki kişinin UYUM, ANLAYIŞ. SAYGI, SABIR ve belkide ardından gelişebilecek SEVGİ ile yoğrularak işlenmezse o evlilik zaten yürümeyecektir, yada yürüse bile mutlu bir evlilik olmaya hiç bir zaman aday olamayacaktır...

görücü usulunde önceden birbirini düğün günü görüyormuşsn. artık eskisi gb değil.bana görücü usulü daha sağlıklı geliyordu taaki byl bişey yaşayana kadar.tanıştıranlara güveniyorsun onlar tavsiye ettiyse iyidir diyosun.ama kimse kimsenin ruh durumunu iyi bilemez. çevreye karşı saygılıdır ama içinde fırtnalar kopuyordur!bu işler şans işitir..

herkese merhaba siteye yeni üye oldum 25 yaşındayım şimdiye kadar evliliği pek düşünmedim okul ,iş durumlarından belkide yada evliliği düşündürecek türden biri çıkmadı karşıma görücü usulu tanışmalardada isteksiz olduğum için pek doğru düzgün tanışmak istemedim karşıdakiyle, şimdi evliliği düüşünüyorum ama erkekleri pek tanımıyorum yani önceden hiç ilşkim olmadı.şuanda benimde aileminde sıcak baktığı biri sözkonusu ama ben ona neler soracağımı yada sormam gerektiğini bilmiyorum birazda utangaç biriyim.Sizce ben onuda biraz etkilemek için ne tür sorular sormam lazımm ilk tanışmamızda ki bu bizim evde olucak nasıl davranayımm 25 yaşındayım ama bu tür şeylerde heycanlanıyorumm sanırım benimde istekli olduğum bi durum olduğu içinn ilk buluşmamızda ne yapmam lazımm? nasıl sorular sormam uygun olurr? lütfen bana yardım edinn değerli fikirleriniziii bekliyorumm.....

Geri