gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Göz Banyosu

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

göz banyosu göz banyosu nasıl yapılır göz bakımı ile ilgili bilgiler burada melekler. Büyüklerimizin gözümüz kanlandığında hemen uyguladıkları formül göz banyosu olur melekler :) Eee, bir bildikleri var demek ki. Normal demlenen çayın ilk demiyle yapılan çay banyosunda pamuğu çaya bandırır, sonra gözlerimizin üstüne koyardı büyüklerimiz. Gerçi hala da kullanıyorum ben o yöntemi. Tabi bundan başka göz banyosu yöntemleri de mevcut. Eğer siz de göz damlası kullanmak yerine doğal yolları tercih ediyor ve göz banyosu nasıl yapılır, hangi bitki kullanılır diyorsanız makalemizde ki bilgiler size faydalı olacaktır. :)

Ihlamur Banyosu: Gözlerinizi kapatacak kadar temiz bir bez veya tülbenti sıcak ıhlamur suyunda bir süre bekletip sıkın ve gözlerinizin üstüne koyup loş ışıklı bir odada sırtüstü uzanın. Soğuyuncaya kadar gözlerinizin üstünde bekletin. Daha sonra yumuşak bir havlu ile silin.

Gölge Banyosu: Ellerinizi birbirine sürterek iyice ısıtın. Gözlerinizi kapayın ve ellerinizi gözlerinizin üzerine koyup 30 saniye bekleyin. Daha sonra ellerinizi gözlerinizden çekin. Gözlerinizi açmadan 30 saniye daha bekleyip gözlerinizi açın bu hareketi 5 kez tekrarlayın.

FiRaRi_MeLeK bunu beğendi.
  2. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...
    benim bazen ihtiyacım oluyor annemde çay kullanıyor gerçekten çok rahatlatıyor gözlerimi.gölge banyosunu da denemedim hiç ama çok ilginçmiş. ellerine sağlık adminim.

Göz Banyosu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğiniz Banyosu

Bebeğiniz Banyosu

Yeni doğan bebeğin herhangi bir sağlık sorunu yoksa ve bulunduğu ortamın düzeni sağlanmış ise banyo yaptırılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Aşağıda maddeler halinde anlatılan banyo tekniği, bebeğinizin göbeği düşünceye kadar, yani ilk bir hafta on gün uygulayacağınız tekniktir. Göbek düşene kadar ve sonraki 2-3 gün bebeğinizi akan suyun altında yıkamanız önemli. Böylece su vücudundan...
  2. Çitosun banyosu :D

Çitosun banyosu :D

Melekler kendi çizimim le dekore edilmiş banyomu sizlere göstermek istedim..Dolapların üstünü siyah cam yaptırdım :)
  3. Evde Bitki Banyosu

Evde Bitki Banyosu

bakım kürleri, bitkin hissetmek, canlı cilt, cilt bakımı, cilt banyoları, cilt gözeneklerini temizlemek, daha parlak cilt, dinlenmiş vücut, enerjik hissetmek, Güzellik, güzellik banyosu, hoş kokulu bitkiler, hoş kokulu bitkilerle bakım kürleri, kadife gibi bir ten, kadın, Doğa, yeni güne tazelenmiş ve dinlenmiş bir şekilde uyanmak isteyenlere mucizelerle dolu birçok seçenek sunuyor....
  4. Şenay Akay'ın süt banyosu

Şenay Akay'ın süt banyosu

şenay akay süt banyosu şenay akayın süt banyosu, küvette süt banyosu yapan ünlünün haberi burda arkadaşlar. İlk defa süt banyosu yaptığını söyleyen Şenay Akay, bundan sonra süt banyosu yapacağını ve çok keyif aldığını söylemiş Melek'ler. 15 dakika süren süt banyosu Şenay Akay'a zorlu anlar yaşattı. Küvetteki sütün soğuk olması nedeniyle, sürekli sıcak süt takviyesi yapıldı. Hayatında...
  5. Göz banyosu nedir?

Göz banyosu nedir?

Bu konu; göz banyosu ile ilgili bilgi vermektedir. Günlük yaşamın ağırlığını kaldıramayan gözlerimiz kimi zaman yorgunluktan kimi zamanda farklı sebeplerden sorun yaşatırlar. Gözlerimiz yüzümüzdeki en dikkat çekici bölüm olarak hep soruların odağında olmamıza neden olur; yorgun musunuz, hasta mısınız? Böyle durumlarda göz banyosu en doğru çözüm olacaktır meleklerim :tik: Göz...

Sayfayı Paylaş