gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

göz çevresindeki morluklar ve torbalar

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

GÖZ ÇEVRESİNDEKİ MORLUKLAR VE TORBALAR...

Eğer gözaltlarınızdaki morluklardan sürekli şikayetçiyseniz, bilimsel araştırmalara göre, bunun sebebi göz çukurlarınızdaki kılcal damarların içinden geçen kandaki hemoglobin maddesinin oksidasyonu. Başka bir deyişle göz çukurundaki kılcal damarlar, kanı sızdırarak oksijene maruz kalmasına yol açarlar. Bu sızıntıyla meydana gelen oksidasyon göz çevresinin mor hatta siyah renge bürünmesine neden olur.
    Gözaltı torbaları ise gözaltındaki sıvı birikimleri sonucunda oluşur. Çoğunlukla yaşla ilgili olmakla birlikte hormonal dengesizlikler, uyku uyuyamamak veya az uyumak da sebep olabilir. Kimi zaman böbrek ve kalp rahatsızlıkları da gözaltı torbası olarak kendini gösterebilir. Bazı kadınlarda gözaltı torbalanmaları adet dönemlerinde belirginleşebilir. Göz çevresiyle ilgili bu saydığımız problemlerle baş edebilmeniz için uyku düzeninize ve beslenme alışkanlıklarınıza özen göstermelisiniz.
    Günlük öğünlerinizde A Vitamininden zengin besinlere (havuç, avokado, yumurta gibi) yer vermelisiniz. Bunun yanısıra her akşam aynı saatte yatmak ve 8 saat düzenli uyumak gözlerinizdeki yorgunluk izlerini alacak. Eğer sürekli bilgisayar karşısında uzun saatler boyu çalışıyorsanız öğle yemeğinden sonra 5-10 dakika gibi kısa bir süre gözlerinizi dinlendirmelisiniz ​

Son düzenleme: 10 Nisan 2009
  2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: göz çevresindeki morluklar ve torbalar
    paylaşım için saol canım

3. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: göz çevresindeki morluklar ve torbalar

sen sağol canım benim:):)

göz çevresindeki morluklar ve torbalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Göz Çevresi Ve Bakımı

Göz Çevresi Ve Bakımı

Güzelliğin en çarpıcı silahı olan gözler, yüzün en hassas bölgesi olduğu için erken yaşlarda kırışıklıklara davetiye çıkarıyor. Bu nedenle göz çevresine ekstra bir bakım gerekiyor. İşte doğal yöntemlerle göz çevresi bakımı ve egzersizler? Gözler, ruhun ve sağlığın aynası ama aynı zamanda yüzün en nazik bölgesi. Çünkü göz çevresindeki deri yüzün diğer kısımlarından 7 kat daha ince. Dış...
  2. Göz altı morlukları ve şişlikleri

Göz altı morlukları ve şişlikleri

gözaltı morlukları ve şişlikleri göz altı morlukları kivi göz altı için kivi morluklarına merhaba sevgili melekler gözaltı morluklarına kivi kabugu bekletin 15 dak faydasını çok göreceksiniz.ben çok memnun kaldım .....
  3. Göz çevresi morlukları nedenleri ve tedavisi

Göz çevresi morlukları nedenleri ve tedavisi

Göz çevresi morlukları için göz altı morlukları tedavisi Birçok kadın - erkeğin güzellik asorunlarının başında gelir göz altı morlukları... Kimisinde doğuştandır, kimisinde ise yorfgunluktan, uykusuzluktan ve daha bir çok nedenden ötürü oluşmaktadır. Biz de bu sayfamızda göz çevresi morluklarını konu alarak, bahsi geçen o arkadaşlarımıza faydalı bilgiler sunmak istiyoruz melek'ler. Göz...
  4. Göz çevresi ve göz üstü morlukları için yardım

Göz çevresi ve göz üstü morlukları için yardım

Merhabalar hepinize. Göz çevremde göz üstlerimde morluklar var, sanki dayak yemiş gibi duruyorum, ne yapmama gerekiyor ?
  5. Gözaltı Morlukları ve Çevresi İçin Bitkisel Maskeler

Gözaltı Morlukları ve Çevresi İçin Bitkisel Maskeler

gözaltı morluklarına çözüm gözaltı morlukları nasıl geçer göz çevresi bakımı Uykusuzluk,yorgunluk, genetik farkörler ve yaşın da ilerlemesi ile göz altı torbaları ve göz çevresi ince çizgi ve kırışıklıklar oluşur. Şikayetinize göre evde kendi yöntemlerinizle uygulayabileceğiniz göz altı torbalarına iyi gelen ve göz çevresindeki kırışıklıklara da çözüm sağlayan önerileri sizlerle paylaşıyoruz....

Sayfayı Paylaş