gebe
  1. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0

göz flörtü erkeklerin doğasında var

Konu, 'Ah Erkekler' kısmında *Gizemli Kıs* tarafından paylaşıldı.

eşim başka kadınlara bakıyor kocam başka kadınlara bakıyor Erkeler konusunda en çok müzdarip ve çaresiz olduğumuz konulardan biri “göz flörtü” yapmaları. Otobüste, trende, kafede, yolda, sinemada, orada burada her yerde gözleri ile etrafı tarama halindeler. :hıms:

Kadınların bu konuda iki tip şikayeti oluyor;
    -Tanımadığım bir adamın bana dik dik bakması çok rahatsiz ediyor.
    -Erkek arkadaşım sürekli etraftaki kadınları süzüyor.
    Her iki durumda çok rahatsız edici.
    Tanımadığınız bir erkeğin, sizi rahatsız edici boyutta seyretmesi karşısında tedirgin olmanız normal.
    Sizinde ondan etkilenmeniz ihtimalini düşünmezsek elbette! Kadınların zaman zaman erkekler tarafından ciddi boyutlarda taciz ile karşılaştığı gerçeği can sıkıcı. Ama burada bahsettiğim bu boyut değil etbette. Daha masum, sadece beğendiğini ifade eden bakışlardan söz ediyorum. Göz flörtü erkeklerde reflex haline geldiği bir durum aslında. Kimi zaman kendileri bile karşısındaki kadına bakıyor olduklarının farkında değiller. “Neden bakıyorsun?” sorusuna “hıı !?! Ben mi.. ? Yoo bakmıyorum ki…” cevabını alabilirsiniz.

Diyelim ki; arkadaşlarınız ile bir kafede oturuyorsunuz, karşı masanızdaki bir adamın sürekli size doğru baktığını fark ettiniz. O kadar çok bakıyor ki, masada konuşulan konuya odaklanamaz hale geldiniz.

Bu durum karşısında ne yaparsınız …?
    Peki aynı şeyin bir erkeğin başına geldiğini faz edelim. Eminim çok mutlu olur ve yanınıza gelip konuşmaya bile cesaret bulur.
    Erkekler kadınların açık kapılarını yakalamak isterler, sizden bir mesaj aldığı anda hemen hamlede bulunurlar.
    İşte bu nedenle, eğer tanımadığınız bir erkek sizinle göz flörtü yapmaktaysa, mimiklerinizi kontrol etseniz iyi olur. Hiç vermek istemediğiniz bir mesaj verebilirsiniz…

Peki ya sevgiliniz göz flörtü yapıyorsa ?
    Sanki bu durum bana biraz daha rahatsız edici gibi geldi. Kadınlar sevdikleri erkeği paylaşmaktan hoşlanmıyorlar.. Hoşlanmıyorlar hoşlanmasına ama, yanlarındaki adama başka bir kadının bakıyor ve beğeniyor olmasından da gurur duyuyorlar aslında..! Amaaa, yanlarındaki adam bir kadına baktığında durum değişiyor tabii.
    Bazı Kadınlar buna anında tepki verirken, bazı kadınlar sonradan acısını çıkartıyorlar. Ama %95 oranında kadın tepkisiz kalmıyor. Yanındaki erkeğin, başka bir kadına göz gezdiriyor olması, kadına aşağılanmışlık hissi yaratıyor. Kadınlar arasındaki bitmek bilmeyen rekabetler göz önünle alındığında, “o benden daha mı güzel ?” sorusunu akla getiriyor. Sevdiği adam tarafından başka biri ile kıyaslanma fikri kadın için tahammül edilemez bir durum.
    Göz flörtü erkeklerin engelleyemediği ve hatta kendilerinin bile “nedenine” mantıklı bir cevap bulamadığı bir durum.
    Kadınlar olarak bu duruma alışmaktan başka çaremiz yok gibi görünüyor.

gamselim bunu beğendi.
  2. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    Yanındaki erkeğin, başka bir kadına göz gezdiriyor olması, kadına aşağılanmışlık hissi yaratıyor. Kadınlar arasındaki bitmek bilmeyen rekabetler göz önünle alındığında, “o benden daha mı güzel ?” sorusunu akla getiriyor. Sevdiği adam tarafından başka biri ile kıyaslanma fikri kadın için tahammül edilemez bir durum.
    kesinlikle katılıyorum birtanem sana .....ama alışmak mı asla???......

3. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    aynısını bizde yapalım kızlar... gerçi sağ olsun bnm ki yapmıyor ama :D

yaparsa inat olsun die bende yaparım :D

4. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
    Valla benim eşim su zamana kadar ben yanındayken yapmadı ama ben yokken yaptıysa bilemem yanımda yaparsa bende adamın içine düşcek gbi bakarım :haha:

5. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    tek kelimeyle ayıp ya birde yanınızda bakıyorsa....

6. derya141414

derya141414 Forum Okuru

11 aylık evliyim eşim 2 gün önce arabamızla işe giderken yolda bi kadından etkilenmiş ve onu arabasına davet etmiş kadın buna sapık muamelesi yapıp şikayetçi olmuş gece 12lere kadar karakolda ifade verdi.bana bunu olaydan 2 gün sonra söyledi o gece başka bi yalan söyleyip kandırdı.eşim beni evlenmeden önce de aldatmıştı o zaman affettim çünkü onu seviyordum.üzerinden 3 yıl geçti evlendik yine aynı şeyi yaptı.ben boşanmak istiyorum ama kararsızım.ailem hayatta değil kimseye derdimi anlatamıyorum ben eşim yüzünden yaşadığım yeri değiştirdim burda kimsem yok boşanırsam yapayalnız kalacağım ama çalışıyorum gelirim var.ona da kesinlikle güvenemem artık.ne yapmalıyım lütfen yol gösterin çok zor durumdayım.

7. zeytin77

zeytin77 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    kızlar benimd eeşim kadınlara bakıyor ama ben acayip sinirleniyorum artık dayanamıycam

8. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    bence icinden ne geliyorsa onu yap, neyle daha cok mutlu ve huzurlu yasayacagini düsünüyorsan onu yap.
    Rabbim tüm erkekleri islah eylesin ve seytanin serrinden nefislerinin serrinden korusun.
    Amin

9. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    zeytincim, bence dua et, inan esinin gözü senden baskasini görmez ozaman

Ya Vedud ismini en az 400 defa Ya Musit isminide en 100 defa zikir et... Inan Allaha c.c. siginan kaybetmez.
    Allah c.c. yardimcin olsun

10. aynen

aynen Forum Okuru

Ayni olaay suan benim bAsimda.ilk zamanlar aldiris etmiydrdum belkide kendime guveniyordum.arka arkaya 2 tane bebegim olunca fiziki yapida degisikler yasadim.kilo aldim en onemlisi.DUn kavga ettik.isten geldi aldi gezmeye ciktik.burnumdan geldi.elimi tutmadan yururo yuzume bakmiyo etrafindaki guzel kizlara bakiyo ayipp be gozumun onunde yapma bari.Kendimi assagilanmis hissettim cok utandim.yanina gittim uyardim ne cevP verse iyi herkes bakiyo ben kotu birsey yapmiyorum.YAzik cok yazik eeger yetmiyosam sana bosan git ne yApiyorsan yap.Ben 28 yasindayim esim 41 yasinda demekki yetmiyince yetmiyo.bana koylu kadinmisim gibi davrandi.ben ogretmenim kadrolu degililm kendi ayaklarimin ustunde duran biriyim ben bunu hakketmedim.EVe geldik guzel bir kavga sonrami ne oldu kustu salonda yatti sabah kalkti isi olmadigi halde disari cikti.kimle paylasiyim ne arkadasim var nede aileme anlatabilirim.Galiba artik bikmaya basladim ne istiyorsan onu yapbendde konusmuycam hep gelen taraf benim ya bekle gelirim bu sefer yeter be he. Suclu hem guclu.Deemekki fazla deger verirsen essege kendini yaris ati zzannedermis.

11. fahriye kocaman

fahriye kocaman Forum Okuru

Aynı dert bendede var eşim ben yanındayken bile başka bayanlara bakıyo onunla dışarı çıkmaya utanıyorum çünkü kendimi çok aşağılık hissettiriyor.onu her konuda tatmin ettiğimi düşünüyorum fiziğimde yerinde ama insanın sütü bozuk olunca böyle aç gözlü oluyor eşimin de benimde 2. Evliliklerimiz ikimizinde ilk evliliklerinden birer kızı ve 2 buçuk yaşında ortak 1 oğlumu var.32 yaşındayım çok sabrettim çok direndim şiddette gördüm ama ölümden başka herşeye çözüm var Yaradan herzaman doğru olana yardım eder sonuç ise 19 martta boşanma mahkememiz var dünyaya 1 kere geliyorsun ahiret hayatı kalıcı ben eşim eşimin gözü dışarda olmasın diye başörtümü bile çıkardım eşimi takip etmekten ben ben olmaktan çıktım yanlış anlaşılmasın çirkin bi bayanda değilim ama özgüvenimi tamamen yitirmeme sebep oldu kendinize değer verin kızlar şuan bi işim yok evimde yok ailemin yanında kalıyorum ama her düşüşün bir kalkışı vardır.inanmak başarmanın yarısıdır. Ben aptallık ettim kenara hiç para koymadım evim güzel olsun ćocuklarım bişeyden mahrum kalmasın diye hep onlara harcadım evliliği problemli olanlar mutlaka para biriktirsinler kenarlarında 3-5 kuruşları olsun

12. garip

garip Forum Okuru

seni az çok anlayabiliyorum. bende kapaliyim. kocamla daha yeni evliyiz ama bakıyor dışarıdaki kızlara bide bana kiziyo. manyakmidir nedir. kapalı konusuna gelince acilmadim ama açılmayı çok dusundum. çünkü açıkken gerçekten daha farklı her erkeğin gözüne hitap eden güzel biri oluyorum. onada söyledim bunu. hayır dedi. lan o zaman niye bakiyosun başka kizlara. cok kavga ediyoruz bu yüzden. İzmirde yaşadığım için kızlar hep sortlu her yeri meydanda geziyo. buraya gelin geldim gelmez olsaydım. bende bakicam diyorum. ben utanıyorum bakmaya korkuyorum. alışık değilim. adama misilleme de yapamiyorum. anlamıyorum bu erkekleri. bide hakli çıkartmaya çalışıyorlar kendilerini.

13. Duygu01duygu

Duygu01duygu Forum Okuru

Benim de bu dertten dunya yıkılıyo başıma iki cocugum var 15 yıllık evliyiz eşimle ne zaman disari gitsek hep ağlayarak dönüyorum yani 1 2 bakma degil resmen ben orda sap gibi kaliyorum konuştuğumu duymuyo yüzüme bakmıyor bide deli oldugumu söylüyor bende abarttigimi düşünürken nettede baktığını yakaladim oyle sürünen bir evlilim allah hayırlısını nasip etsin sevmiyorum

14. kkanatsızmelekk

kkanatsızmelekk Forum Okuru

çalışıyorum gelirim var diyosun e daha ne olsun
    adam artık uslanmaz olmuş
    kadın oh iyi yapmış şikayetçi olmakla
    kocan resmen sapık
    bu adamla aynı yatağı paylaşmak bile korkutucu
    ailen için de Allah rahmet eylesin.sana karışacak kimsen de yok en gelirin de var daha da durma o evde...

15. kkanatsızmelekk

kkanatsızmelekk Forum Okuru

taa 2012 de yazılmış yeni fark ettim

göz flörtü erkeklerin doğasında var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erkeklerin gözünden kadınlar

Erkeklerin gözünden kadınlar

Gerçek bir kadın minibüsçüler gibi küfretmez Erkeklerin söylediği: Gerçek bir kadın kesinlikle ağır küfürler ederek konuşmaz. En angarya işi yaparken ya da en zorlandığı anlarda bile. Bu tür kaba kelimeleri zihninin bir köşesinde tutar ve içinden söyler. Ancak erkek ara sıra da olsa adi kelimeler duymak isteyebilir. Özellikle seks yaparken. O yüzden gerçek bir kadının küfürlü konuşmayıp bu...
  2. ***Erkek Gözüyle Kadın Gerçekleri***

***Erkek Gözüyle Kadın Gerçekleri***

* Kadınlar vitrinde gördükleri "İndirim" lafına dayanamaz. İndirimdeki mal kadında mıknatıs etkisi yapar. 10 tane benzer pabucu olsa indirimde gördüğü ayakkabıyı alır, siz, "Bunların aynısı dolabında var" deseniz "Sen gerçekten hiç anlamıyorsun" lafını yapıştırır. * Kadınlar ağlar. Ancak tek başına bir köşeye çekilip de -yalnız- ağlamaz. Kadınlar, sadece sevdiği...
  3. Erken doğan bebeklerde göz sağlığı

Erken doğan bebeklerde göz sağlığı

2 kilonun altında ve erken doğan bebeklerde göz rahatsızlıkları diğer bebeklere oranla daha fazla görülüyor. Normal süreden önce ve 2 kilogramın altında doğan bebeklerde, sonu körlüğe kadar gidebilen göz hastalıklarının, zamanında dünyaya gelen bebeklerden daha fazla görüldüğü bildirildi. Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Göz...
  4. göz altı morluklarının çözümü doğada saklı

göz altı morluklarının çözümü doğada saklı

Göz altınızda morluk mu var! Telaşa kapılmayın göz altında oluşan morlukların çaresi doğada gizli... Bazı insanların gözlerinin altında, sanki bir darbe görmüş gibi mosmor bir hare oluşur. Bu koyu gölgeler kimi zaman gençlere de uğrar. Bunlarla baş etmek genellikle zordur. Bu lekelerin en yaygın nedeni; cildin zamanla incelmesi sonucunda kılcal damarların görünür hale gelmesidir. Güneş...
  5. Erken Doğan Bebeklerde Göz Sağlığı

Erken Doğan Bebeklerde Göz Sağlığı

Normal süreden önce ve 2 kilogramın altında doğan bebeklerde, sonu körlüğe kadar gidebilen göz hastalıklarının, zamanında dünyaya gelen bebeklerden daha fazla görüldüğü bildirilmiş.Bu konu birçok anne adayının dikkatini çekecektir.Buyurun okuyalım; Erken Doğan Bebeklerde Göz Sağlığı 34 HAFTADAN ÖNCE VE 2 KİLOGRAMIN ALTINDA DOĞAN BEBEKLERDE, KÖRLÜĞE KADAR VARABİLEN ''PREMATÜRE...

Sayfayı Paylaş