gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Göz İçine Kalem Çekmek

Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Gözünüzün içine kalem çekerken nasıl hissedersiniz? Dergilerde her zaman bunu görüyorum ve azı arkadaşlarımın da bunu yaptığının farkına vardım, fakat göz içine kalem çekmek güvenli mi? Tehlikeli gibi görünüyor, değil mi? Söylemeye gerek yok, hem üst hem de alt göz içine kalem çektim ve olumsuz sonuçlar elde ettim ve bu tekrar etti. Bir profesyonelim. çok dikkatliyim ve çok temizim. Brooklyn, New York'ta Lutheran Tıp Merkezi Oftalmoloji şefi Dougles R. Lazzara, MA'ya dağıtılan makyajlar nereye gidiyor diye sorarken bu makyaj tekniğinin güvenli olup olmadığına dair fikrini de sordum. Çoğu durumda, yalnızca göz yaşı filmi ( gözü kaplayan nem film) olarak adlandırılan kısımda toplanır ve gözyaşı kanalı boyunca var olur dediğinde beni çok rahatlattı. Güvenlik açısından Dr. Lazzara renk körlüğüne neden olan, gözkapağı yüzeyinde toplanmış makyaj parçaları ile ilgili hastaları göründüğünü söyledi. Bu hal, ciddi bir şekilde tıbbi risk taşımamasına rağmen kesinlikle mükemmel bir durum da değildir. Hala bazı durumlarda göz kalemleri ve onların parçaları iltihaba veya göz kapağı iltihaplanması olarak adlandırılan kirpiklerin enfeksiyon kapmasına neden olduğunu bildirmek önemlidir. Böyle bir durumda tedavi için bir doktora görünmeniz gerekir. Hala oyun oynamak istiyorsanız göz içine kalem çekerken bu tavsiyeleri uygulayın.

Gözlerinize yaklaştırmadan önce ellerinizde ve tırnaklarınızda hiçbir şekilde kir ve yağ olmadığından, temiz olduğundan emin olun.

Tırnaklar, tırtıklı uçları olmadan düz olmalıdır. Çünkü, tırnaklarınızın kırık ve pürüzlü ucu gözün yırtılmasına sebep olabilir.

Her kullanımdan önce mutlaka temiz bir açacakla ucu açılmış temiz bir kalem kullanın ve kimseyle paylaşmayın. Her model ve period için bir kalem tahsis ettim. Kaşıntıya ve kızarıklığa neden olabilen, kalem içindeki bileşenlere karşı alerjiniz olabileceğini unutmayın. Bu yüzden, gözün iç kısmına kalemi çekmeden önce kalemi göz dışındaki bir bölgede test etmek iyi bir fikir olabilir.

Uygulamadan önce acele etmeyin. Endişeliyseniz veya alkol ya da uyuşturucu etkisi altındaysanız kalemi dikkatsizce gözünüze sokma riskiniz vardır. Bu da korneanın (iris ve göz bebeğini kaplayan göz yuvarlağının şeffaf parçası) yırtılmasına sebep olabilir.

Göz İçine Kalem Çekmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. göz kalemı

göz kalemı

burayı tıklayınız
  2. göz kalemi mucizesi

göz kalemi mucizesi

gözler nasıl çekik olur pörtlek göz makyajı Göz kalemi, gözünü şekilden şekile sokabilecek kadar mucizevi. Göz kalemi sürme teknikleriyle gözlerini büyük, küçük, çekik veya parlak gösterebilirsin. İşte sana püf noktalar! 1- Kaşlarının daha kalın, belirgin görünmesini istiyorsan, göz kalemini kaş kalemi olarak kullanabilirsin. 2- Koyu renk farın bittiyse siyah, gri ve kahverengi kalemlerin...
  3. Erkeğin ilgisini çekmek için...

Erkeğin ilgisini çekmek için...

erkeklerin ilgisini çekmek birinin ilgisini çekmek kadın erkeklerin erkeğin dikkatini için Oldukça zor biri gibi mi görünüyor? Aslında zor olan kimse yoktur Melek'lerim. Sadece işin püf noktasını bilmek gerekir. Örneğin; bir erkeği etkilemek için, dekolte ve seksi şeyler giymenize gerek yok. Bir kaç dudak hareketi ile onu istediğiniz anda, istediğiniz gibi etkileyebilir siniz Melek'ler;)...
  4. Beyaz göz kalemi tavsiyeleri

Beyaz göz kalemi tavsiyeleri

Kızlar merhaba selam arkadaşlarım Ben beyaz göz kalemi için sitlerden güzel bir marka tavsiyesi istiyorum. Böyle çoook yumuşak ve sürdüğüm de ise belirginlik katmasını istiyorum. Beyaz göz kalemi kullanan hanımlar bana marka tavsiyesi verebilir se sevinecem. Yakında görüşürüz cauuv
  5. Göz Kalemi Nasıl Kullanılmalı ?

Göz Kalemi Nasıl Kullanılmalı ?

göz kalemi göz kalemi nasıl sürülür Makyaj yapmak bir sanattır melekler :) Elbette ki herkes hafif bir gündelik makyaj nasıl yapılır bilir. Ancak özllikle profesyonel makyözlerin onlarca malzeme kullanarak yaptıkları doğal ve hiç farkdilmeyen makyajlar gerçekten göz kamaştırır. Biz de uzmanların verdiği bilgilere göre etkili göz kalemi nasıl kullanılır derledik ve bu bilgileri şimdi sizlerle...

Sayfayı Paylaş