Göz kapağı şişmesi neden olur nasıl geçer

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Göz kapağı şişmesi neden olur nasıl geçer
göz kapağı şişmesi nedenleri göz kapağı şişmesi nasıl geçer şişmesine ne iyi gelir kapaklarının ve kızarması
göz kapağı şişmesi, nedenleri, ne iyi gelir, nasıl geçer, ve kızarması, tedavisi,

Merhaba Melek'ler, bu yazımızda göz kapağı şişmesi ve neden olan sebepleri ile birlikte tedavi yöntemlerini ele alıyoruz:)

84d9c51f66c55b.jpg

göz kapağı şişmesinin bi çok sebebi olabileceği gibi, şişmeye en çok neden olan faktörler:
aşırı ağlama, böcek ısırması, alerjiler, iltihaplanma, nezle, kızamık

Aynı zamanda göz kapağı şişmesi kalıcı olması yani sürekli şişmiş halde kalması, kalp ve böbrek hastalıklarının da belirtisi olabilir.

Göz kapaklarındaki Şişmenin Tedavisi için öncelikle nedeni bilinmelidir. Şişliğe neden olan durum ortadan kalktığında şişlik kendiliğinden geçecektir. Bununla birlikte, poşet çayların poşetleri, çay demlendikten sonra alınıp soğutularak göz kapaklarının üzerine konursa göz ağrısına ve şişmeye iyi gelir.

göz kapağı şişmesi bitkisel tedavisindeki bitkiler
Gül, Ebegümeci, Papatya, Kırlangıç otu, Sarmısak

Hazırlanış Şekli:
+Kurutulmuş gül yaprakları sıcak suda demlenir. Süzülerek elde edilen sıvıya bir çorba kaşığı sarmısak suyu ilave edilir. Tedavi süresince göz kapaklarına günde iki kez pansuman yapılır.

+Ebegümeci yaprakları sıcak suda demlenir. Sıkılarak elde edilen posa, pomad kıvamına gelinceye kadar sarmı*sak suyu ile karıştırılarak yoğrulur. Hazırlanan pomad*dan, yatmadan önce göz kapaklarına sürülür.

+Papatya çiçekleri suda demlenerek süzülür. Elde edi*len sıvı ile tedavi süresince göz kapaklarına kompres yapılır.

+Kırlangıç otu yaprakları kaynar suda demlenir. Süzülerek elde edilen sıvıya gül suyu ilave edilerek karış*tırılır. Isıtılan pamukla göz kapak larına kompres yapılır.

çok kötü bir görüntü yaaa :(

arkadaşlar benimde gözm 2 gündür şişik arpacık sanmıştım ama değilmiş arkadaşlar bana dua edin çok korkuyorum

Geri