Göz Kaşıntısını Nasıl Geçirebilirim?

T

TİTAN

Forum Okuru
Göz Kaşıntısını Nasıl Geçirebilirim?
göz kaşıntısı nedir neden olur sebepleri tedavisi rahatlama yöntemleri ile ilgili bilgiler burada melekler
Göz kaşıntısı benim de mevsimsel alerjim sebebiyle sık sık yaşadığım ve insanı deli eden bir problem melekler :S Sürekli eliniz gözünüzde ve gözünüzü çıkarırcasına kaşıyorsunuz.Sonuç, şişmiş kıpkırmızı bir göz ! Aynaya bakınca ve hele de insan içine çıkacaksanız tam bir facia:S
Peki bu kaşıntıyı hafifletmenin yolu yok mu? Elbette var :)

goz-114.jpg

Kaşıntı göz alerjisinin en önemli belirtisidir. Özellikle göz alerjileri çocukluk çağında gördüğümüz, çocuklarda çok sık rastladığımız, ergenlik döneminin sonunda ortadan kalkan önemli bir sosyal problemdir. İl belirtisi gözde kaşıntıdır, arkasından da gözde bir kızarıklıkla ortaya çıkar. İlkbaharda, sonbaharda mevsimsel dediğimiz, evde beslenen kedi köpek nediyle, tozların ortaya çıkardığı, çimen gibi ağaç tüyleri gibi ortaya çıkan göz kaşıntısı alerji belirtisidir. Geçmişte göz alerjisini tedavi etmek zordu ancak günümüzde özellikle de çocuklarda gördüğümüz bu göz alerjilerinin tedavilerinde düzgün ve uzun süreli kullanılacak antialerjik dediğimiz alerji bulgularını ortadan kaldıran damlalar bizim kaşıntımızı ve alerjik şikayetlerimizi çok rahatlatacaktır. Bazı özel vernal tipi dediğimiz göz alerjileri vardır. Bunlar yine çocukluk çağında çok fazla görülür. Bunun tedavisi biraz daha uzundur ve tedavi edilmezse bir takım görsel bozukluklara da neden olacağı için kaşıntısı olan, sürekli hale gelen ve giderek artan, kızarıklıkla beraber olan kaşıntıların mutlaka uzman hekimlerce değerlendirilip tedavi edilmesi gerekmektedir.

Benim de mevsimsel alerjiden dolayı göz kaşıntım var ve o dönemde hapşırıkla birlikte seyrediyor melekler.Göz kaşıntımın bir başka sebebi de bundan 5-6 sene evvel başıma gelen göz taşı problemiydi.Evet yanlış duymadınız,göz taşı.Doktorun yaptığı lokal anesteziyle taşları temizlemesi ve verdiği damlalar sayesinde kurtuldum :)

Geri