gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

göz kırpmak

Konu, 'G-H' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Rüyada birine göz kirptigini veyahut birisinin kendine göz kirptigini görmek üç sekilde tabir edilir; gizli bir is, alay etmek, kaza. Bir ihtiyar kadinin kendisine göz kiptigini görmek, dünyanin kendisine gülecegine, kendisinin bir ihtiyar ka-dina göz kirptigini görmek, dünyaya bagli olduguna, bir genç kadina göz kirptigini görmek sehvetli olduguna, bir genç kadinin kendisine göz kirptigini görmek, nefsine hakim olamayacagina delalet eder. Bir toplulukta herkesin birbirine göz kirptiklarini görmek, halk arasinda gizli bir is döndügüne, taninan bir kisiye göz kirpmak, ondan yardim beklemeye, bir taninmis adamin kendisine göz kirptigini görmek, o kisi yüzünden islerinin yoluna girecegine, taninmamis birine göz kirpmak ve o kisinin kendisine göz kirpmasi, rüya sahibinin bir adami veya bir adamin rüya sahibine alayli bir sekil-le baktigina isarettir.

göz kırpmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gözler!!

gözler!!

Balarısıyla gözlerinizi değiştirmek istermiydiniz? Düşünmek bile ürpertici. Balarısına pekala yakışan ve onun bütün ihtiyaçlarına mükemmel şekilde cevap veren bir çift petek gözün insan yüzüne vereceği şekil bir yana dursun,hayatımızdan kırmızı rengin çıkması dahi razı olabileceğimiz bir şey değildir. Gerçi biz gözümüzü kendimiz seçmedik. Hiçbir canlı kendi gözünü kendisiseçmedi.Ama...
  2. Gözlerin...

Gözlerin...

GÖZLERİN Hayatta mutlu olabileceğim tek yerdi gözlerin Sen bunu anlıyamazsın Gözgöze geldiğimiz vakit Kahrolası mutsuzluk aldı içimden birşeyler Azrailin canı aldığı gibi Sevgisi yok olan insan gibi Adına aşk desinler bu vakit Eğer yaşamım son bulmazsa bu yerde Bilmiyorsun Hayatta mutlu olabileceğim tek yerdi gözlerin Karanlığın yok olduğu yerdi Benim direnişimin desteğiydi sanki Dedim...
  3. göz

göz

İnsanın iman nuruna, kalb gözüne, feraset ve sezgi gücüne, Göz ucuyla bakmak kin ve nefrete, Birçok gözü olmak dindar ve salih kul olmaya, Tek gözlü olduğunu görmek, meselelere tek yönden bakmaya, yalnız bir taraftan menfaat beklemeye; dinen zayıflamaya,, erkek kardeşi yahut çocuğu varsa birinin ölmesine yahut doğru sözlü, mümin bir kimseye, Gözlerini yitirmek yardım görmeye yahut çocuğun...
  4. Yün kırpmak

Yün kırpmak

Bakınız; Kırpmak
  5. Gözler....

Gözler....

Göz göze gelen gözler yalan Sevdâ yalan, aşk yalan, Sohbet yalan, meşk yalan, Ölümdür, gerçek olan, Saray yalan, köşk yalan. Dünya yalan, mal yalan, Şöhret yalan, şan yalan, Kefenin cebi yoktur, Para yalan, pul yalan. Toprak yalan, toz yalan, Karlı dağda, buz yalan, Her şeyin sonu vardır, Bahar yalan, güz yalan. Kirpik yalan, kaş yalan, El, kol, ayak, baş yalan, Ölüm,...

Sayfayı Paylaş