gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Göz yaşı kanal tıkanıklığı ...

Konu, 'Göz Hastalıkları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

göz tıkanıklığı ameliyatı gözyaşı kanalı tıkanıklığı ameliyatı izle Nazolakrimal kanal tıkanıklığı sonucu gözyaşı kesesinde gelişen inflamasyondur.Doğuştan olabileceği gibi sonradan da gelişebilir. Neden ağladığımız zaman burnumuz akar?Çünkü göz yaşı bezinin salgıladığı ,göz yaşı ;üst göz kapağının altından alt göz kapağına doğru akar,bir kısmı göz yaşı kanalı vasıtasıyla buruna gider.Burnumuzu akıtır; fazla gelen miktar ise Göz Yaşı olarak dışarı akar. Ancak;eğer iltihap vs.. gibi bir nedenle göz yaşı yolları veya göz yaşı kesesi tıkanırsa o zaman tüm göz yaşı dışarı akar.
    Hasta bu fazla göz yaşını aşağı doğru silerse alt göz kapağı giderek dışa ve alta döner, iş daha karışır ve sulanma daha da artar.
    Tedavi:
    Eskiden,bu durumda göz yaşı kesesi ile burun arasına yeni bir yol yapmak için,burun kemiği kırılırdı. Şimdi ise yepyeni bir yöntem var.Buna endonasl cerrahi diyoruz.
    Endonasal Cerrahi
    Bu ameliyatta iki uzman doktor ayrı ayrı çalışır.Endo-nasal sistem ile Kulak Burun Boğaz Uzmanı göz yaşı kesesine ilerler.Göz Hastalıkları Uzmanı ise iki sonda yardımı ile göz kapaklarından aşağı doğru silikon bir tüp yerleştirir.Burun deliğinden çıkan silikon tüpün uçlarını, KBB Uzmanı bağlayıp burun duvarına sabitleştirir.
    6 ay kadar tüp bu durumda kalır.Sonra tüp çıkartılır.
    Bu sistemin avantajları:
    1- Burun kemiği çok ufak kırılmaktadır.
    2- Hep iç kısımdan çalışıldığı için göz,kapak ve burun civarında hiç bir cerrahi iz kalmamakta ve dikiş atılması gerekmemektedir; dolayısıyla tümüyle estetik bir ameliyattır.
    3- Tüp Konulduğu için kanalın tıkanma ihtimali en aza inmektedir

Göz yaşı kanal tıkanıklığı ... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. !!Gözde damar tıkanıklığı!!

!!Gözde damar tıkanıklığı!!

bebeklerde göz damarı tıkanıklığı Arkadaşlar bu konuyu açmamın nedeni Ayşegüüll nickli arkadaşımızın eşinin gözünde damar tıkanıklığı varmış.Ben den bu konu hakkında topik açmamı rica etti.Arkadaşımızın eşi her an gözünün görme fonksiyonunu kaybedebilir.Lütfen bildiğiniz en iyi göz doktorları varsa burdan paylaşın. Gözde oluşabilecek rahatsızlıklardan biri de retinadaki damar...
  2. sütüm gelmiyo kanal tıkanıklığı oldu yardım

sütüm gelmiyo kanal tıkanıklığı oldu yardım

merhaba arkadaşlar ben kanal tıkanıklığı oldu göğsüm şişdi doktora gittim emzir sağ dedi antibiyotik verdi geçmedi ve bebeğimde göğsümü emmiyo şiş olduğu için almmıyor sağıyorum sütümde gelmiyo 5 6 damla geliyor ne olursunuz bilen varsa paylaşın
  3. Endometriozis kanal tıkanıklığı yapışıklık nedir?

Endometriozis kanal tıkanıklığı yapışıklık nedir?

bu konu;rahimde kanal tıkanıklığı,rahimde yapışıklık hakkında bilgiler vermektedir Bir yıllık evlisiniz,korunmadığınız halde çocuğunuz olmuyor.Eşinizle birlikte olurken aşırı ağrı hissediyorsunuz.Adet döneminiz aşırı ağrılı geçiyor,bunların nedeniz içinizdeki diken endometriozis.. Çoğunuz endometriozis kelimesini ilk kez duyuyorsunuz.Rahimdeki yapışıklık,tüplerdeki tıkanıklık,ağrılı adet...
  4. Erişkinlerde Göz Yaşı Kanal Tıkanıklığının Tedavisi

Erişkinlerde Göz Yaşı Kanal Tıkanıklığının Tedavisi

Gözü nemlendiren gözyaşı sıvısı gözün iç kısmındaki küçük kanalcıklardan buruna doğru ilerler. Bu kanalın, çoğunlukla göz yaşı kesesinin alt kısmında tıkanması sonucu hastalık karşımıza çıkmaktadır. Göz yaşı kanalı tıkanıklığı en sık ilk bir yaştaki bebeklerde, orta yaş ve sonrası kadınlarda, burun yapısı eğri olan bireylerde ve uzun süren burun enfeksiyonu ve alerjiler sonucu görülür. Göz...
  5. Gözyaşı Kanal Ameliyatı Dakriyosistorinostomi

Gözyaşı Kanal Ameliyatı Dakriyosistorinostomi

Gözlerimiz kaş altında göz çukurunun üst dış kenarında bulunan gözyaşı bezinden salgılanan bir sıvıyla nemlendirilir. Bu sıvı hem gözün ön tarafını yıkar, kurumasını önler hem de içerisindeki maddelerle göz ön yüzünü besler ve korur. Gözyaşı sıvısı işlemini gördükten sonra Gözyaşı Kanalından burun içine oradan da boğazımıza doğru akar. Bu işlem gün içinde devamlı tekrarlanır. Eğer gözyaşı...

Sayfayı Paylaş