gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Gözaltı morluklarından kurtulmak

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

Bir gün sabah çok dinç bir şekilde yataktan kalktınız, aynı sevinçle aynaya baktınız ve yüzünüzdeki gülümseme birden kayboldu.Çünkü gözlerinizin altında kocaman mor halkalar var! İşte bunlardan kurtulmak için ne yapacaksınız hepsi yazımızda meleklerim :)

Göz ve Göz Çevresinde Oluşan Morlukların Sebepleri
    1. Kılcal damarların kan sızdırması
    2. Güneş ışınlarına maruz kalma
    3. Alerjiler, astım ve egzama4. İlaç kullanma
    5. Dengesiz beslenme6. Yorgunluk, uykusuzluk
    7. Yaşlanma
    Gözaltı Morlukları İçin Öneriler
    *Papatya çayı ya da lavanta çayı hazırlayıp ılık bir şekilde 2 parça pamuğu hazırladığınız çaya batırıp hafifçe sıkın. Göz kapaklarınızın üzerine koyup bir süre bekletin.
    *İnce, yuvarlak patates ya da salatalık dilimleri kesin ya da bunu rendelenmiş olarak da yapabilirsiniz. Gözlerinizi kapatarak üzerine yerleştirin. 10 - 15 dakika bekleyin. Soğuk su ile çalkalayın.
    *Bir adet salatalığı rendeleyip buzlukta buz kalıplarının içinde dondurun. Daha sonra dondurulmuş bu salatalık küplerini gözlerinizin mor kısımlarında 5 dakika kadar gezdirin.
    *2 adet papatya çayı poşetini sıcak suya batırın ve çıkardıktan sonra buzdolabında soğutun. Soğuk poşetleri gözlerinizi kapatıp üzerine yerleştirin ve 10 dakika kadar dinlenin. Sonra yine ılık su ile çalkalayın.

Gözaltı morluklarından kurtulmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gözaltı morlukları

gözaltı morlukları

Gözaltı morlukları için: Papatya çayı ya da lavanta çayını, göz kapaklarınızda 5 er dk. bekletin
  2. Göz Altı Morluklarından Kurtulmak

Göz Altı Morluklarından Kurtulmak

gözalt morlukları, nedir, nasıl geçer, ne yapmak gerekir, güzellik, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar. Bazı kadınlarda yaşları çok genç olmalarına rağmen göz altı torbaları oluşur. Göz altı torbaları da doğal olarak kişiyi olduğundan yaşlı ve yorgun gösterir. Göz altı torbalarından kurtulmak için maddi durumu iyi olanlar göz altı torbalarını estetik ameliyatlarla...
  3. Gözaltı Morlukları İçin Çareler

Gözaltı Morlukları İçin Çareler

gözaltı morlukları gözaltı morluklarına çare Zaman zaman yorgunluktan ya da uykusuzluktan gözaltı morlukları ortaya çıkar melekler :) Gözlerimizin altında ki bu morluklar biz ne kadar kapatıcılarla kamufle etmeye çalışsak ta bizi son derece kötü gösterir. Oysa uygulayabileceğimiz bazı cilt bakım kürleri sayesinde bu morluklardan kısa sürede kurtulabiliriz. İşte gözaltı morluklarına...
  4. Gözaltı Morluklarına Karşı Neler Yapabiliriz ?

Gözaltı Morluklarına Karşı Neler Yapabiliriz ?

gözaltı morluklarına kesin çözüm gözaltı morluklarına ne iyi gelir Sevgili melekler, gözaltı morlukları ne yazık ki pek çoğumuzun sorunlarından biri. Sabah kalktığımızda aynada gördüğümüz bu morluklar moral bozukluğu yaratabilir. Bunun önine geçebilir, birşeyler yapabiliriz. Bu yazımızda gözaltı morluklarına ne iyi gelir , bu morluklara karşı elimizden ne gelir sizlerle paylaşmak...
  5. gözaltı morlukların lütfen yardım edin :(

gözaltı morlukların lütfen yardım edin :(

Selamlar. Ben yıllardır ne yaptıysam şu göz altı morluklarımdan kurtulamadım. Piyasadaki kremler de fayda etmedi. Aynaya baktıkça moralim bozuluyor.Benim gibi olan var mı, nasıl çözümlediniz bu sorunu ? :(

Sayfayı Paylaş