gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Gözetim Ve Denetim :

Konu, 'Çöplük' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Madde 13 - (Değişik madde: 06/06/1985 - 3222/3 md.)

(Değişik cümle: 17/07/2003 - 4949 S.K./2. md.) İcra ve iflas daireleri, 4 üncü maddedeki esaslara göre icra mahkemesi *1* hakiminin daimi gözetimi ve denetimi altındadır. Bu daireler Cumhuriyet savcıları ve adalet müfettişleri vasıtası ile denetime tabi tutulur. Cumhuriyet savcıları bu daireleri yılda en az bir defa denetlerler.

İcra ve iflas memur ve yardımcılarının disiplin cezasını gerektiren fiil ve hallerinden dolayı, haklarında Devlet Memurları Kanununun disiplin cezalarına ilişkin hükümleri uygulanır.

Gözetim Ve Denetim : konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ve Kartvizitler

Ve Kartvizitler

kartvizite ne yazılır yılbaşı kartvizitleri Nerede, nasıl ve ne şekilde toplandığı ve saklandığı farklılık gösterebilir ama iş hayatındaki herkesin bir kartvizit koleksiyonu olduğu bir gerçek. Yüzlerce kart, hatta daha fazlası. Bu kartları elinize alın, sonra tek tek bu kartlara bakın. Kartın üzerinde ismi yazan kişiyi acaba hatırlayabildiniz mi? O gün, o toplantıda tanıştığınız kişilerden...
  2. Pozitif Disiplin Tekniği Ve ÇOCUKLARDA ÖZ DENETİMİ SAĞLAMA YOLLARI

Pozitif Disiplin Tekniği Ve ÇOCUKLARDA ÖZ DENETİMİ SAĞLAMA YOLLARI

okul öncesi disiplin okul öncesinde disiplin çocuklarda özdenetim öncesi dönemde pozitif nedir Bir yetişkin ya da bir eğitimci olarak çocukların yanlış davranışlarıyla karşılaştığınız zaman nasıl tepki verirsiniz? Onları cezalandırır mısınız, yoksa onları disiplin etmeye mi çalışırsınız? Çocuklar toplum içinde farklı durumlarda kabul edilebilir davranışları yetişkinlerin rehberliğine ihtiyaç...
  3. Ve hayat..

Ve hayat..

Hayat hernedense anlamını kaybetmiş benim için Minimum anlarım canlanıyor gözümde mutlu oluyorum,seviniyor,üzülüyorum Sebebini bir türlü soramadım kendime Neydi yaşadığım korkaktım belkide... Yüzleşemedim kendimle.. Koskoca çölde önemsiz bir kum tanesi gibiyim sanki deniz beni alıp götürsün ait olduğum yere diye bekliyorum amansızca...! Saçmadır hayat amaçsızdır sevmeyince.. Peki...
  4. Özel Hastanelere Sıkı Denetim!

Özel Hastanelere Sıkı Denetim!

Özel hastaneler, hastanelere denetim, denetim şartları hakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar. Özel hastanelere bir takım denetimler geliyor melekler. Denetim safhaları yazımızda yer alıyor. Gereksiz tahlil yapan özel hastanenin karnesine bakılıp nedeni sorulacak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yeni uygulamasıyla hastanelerin karnesini Medula sistemi üzerinden yayınlayacak....
  5. Denetim elemanlarının denetim sonuçlarını basına sızdırması

Denetim elemanlarının denetim sonuçlarını basına sızdırması

Teftiş süreci, denetleme, araştırma, inceleme, soruşturma evrelerini içermektedir. Denetim elemanlarının yaptıkları görevlerle ilgili olarak; görev, yetki ve sorumlulukları kapsamında olan işlerde Ceza Muhakemeleri Kanunu (CMK kapsamında) hükümleri çerçevesinde kanıt toplama yetkileri de bulunmaktadır. Denetim elemanları görevlerini yürütürken; "bulundukları yerlerde görev ve sıfatlarının...

Sayfayı Paylaş