gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

gözlerinde bir pencere aradım ..geçmişe bir yoldu aradığım ..nerdesin dost

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

NEREDESİN DOST
    gözlerinde bir pencere aradım geçmişe bir yoldu aradığım sarhoş sabahların uykusuz sıcaklığı gibi
    bulamadım dost nerdesin

kanayan avuç içimden bulaşırken yüreğime
    sohbetlerin bir köşesine kıvrılırdık
    ayaz çöktüğünde geceye
    veya hüsran şarkıları çaldığında
    hayallerin ortasında birden
    peşrevin ardından hicaz makamında
    aklıma düşüverdin dost nerdesin

hep çabuk biterdi güne koşardı geceler
    hep aynı hecelere sıkışmıştı sohbetler
    hep aynı kalacaktı sanki günler
    öyle gelirdi ağırdı yükümüz
    heceleri gecelere böldüm dost nerdesin

sen gittin ya dost
    rutubet sardı yüreğimi
    yağmurlar düştü sohbet köşelerine
    sen gittin ya dost
    aynı değil artık şarabın tadı
    takvimler sarardı

seni aradı yüreğim hep kara gecelerde
    acı bastı uykularımı
    bakındı sağa sola
    köşebaşlarını aradı
    her sohbetin kuytularında
    bir yanım eksik kaldı dost sen nerdesin…

-alıntı-

gözlerinde bir pencere aradım ..geçmişe bir yoldu aradığım ..nerdesin dost konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bir dost...

bir dost...

Saate bakmaksızın kapısını çalabileceği bir dostu olmalı insanın… ‘Nereden çıktın bu vakitte’ dememeli, bir gece yarısı telaşla yataktan fırladığında; gözünün dilini bilmeli; dinlemeli sormadan, söylemeden anlamalı… Arka bahçede varlığını sezdirmeden, mütemadiyen dikilen vefalı bir ağaç gibi köklenmeli hayatında; sen, her daim onun orada durduğunu hissetmelisin. İhtiyaç duyduğunda gidip...
  2. Bir saatlik Dost...

Bir saatlik Dost...

Hızlı bir çalışma temposunun ardından saatin beş olduğunu kat nöbetini devretmeye gelen hemşire arkadaşlar sayesinde fark etmiştik. yoğun bir servisti çalıştığım servis; çocuk servisleri hastanelerin en yoğun ve gürültülü olan servisleridir. artık günün yoğunluğu geçmiş servis sessiz bir hal almıştı. akşam tedavilerini henüz bitirmiş, ofiste çay içmeye gitme telaşındaydım. çünkü o günün ilk...
  3. Yaşar - Bir Dost Bulamadım

Yaşar - Bir Dost Bulamadım

Seyyah oldum şu alemi gezerim Bir dost bulamadım gün akşam oldu Kendi efkarımca okur yazarım Bir dost bulamadım gün akşam oldu İki elim gitmez oldu yüzümden Ah ettikçe yaşlar gelir gözümden Kusurumu gördüm kendi özümden Bir dost bulamadım gün akşam oldu Bozuk şu dünyanın düzeni bozuk Tükendi taneler kalmadı azık Yazık şu geçen ömre yazık Bir dost bulamadım gün akşam oldu Kul Himmet üstadım...
  4. Aydınlatmada yeni bir pencere...

Aydınlatmada yeni bir pencere...

Aydınlatmada yeni bir pencere... Elektronikte yaşanan hızlı gelişmenin etkisiyle teknolojinin her geçen gün daha çok hayatımıza girdiği artık herkesin kabul ettiği bir gerçek. Akıllı buzdolapları, akıllı fırınlar, modern ses ve görüntü sistemleri, eskiden olduğu gibi ulaşılamaz rakamlarda olmayıp daha makul seviyelerde son kullanıcının beğenisine sunuluyor. Son yıllarda “aydınlatma...
  5. bir saatlik dost

bir saatlik dost

dost olduğuna emin misin? Dostunuz var mı?Gerçek dost .Yada siz dost musunuz? Bu yazıyı okuduktan sonra kararınızı verin:) Dostluk her gün 2-3 kere telefonla konuşmak değildir... Dostluk yapılması gereğine inanılan telefon görüşmeleri sırasında diğer insanların dedikodusunu yaparak karşılıklı bir şeyler paylaşıldığını zannetmek değildir... Dostluk; dost bildiğin kişinin en ince...

Sayfayı Paylaş