gebe
  1. UzakMavi

UzakMavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Gözyaşı Değil mi

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında UzakMavi tarafından paylaşıldı.

Vakitli vakitsiz,iner gözlerden Nice dünyaları tarumar eder Etkilenir acı tatlı sözlerden
    Her demde her can bu bedeli öder

Yalan dünya doğdu doğalı hep var
    Hicran kabullendi vuslatsa kovar
    Kimi bir yol bulur başından savar
    Yaş döktürmek için göze kin güder

Sevdaya düşene bir gün acımaz
    Boşalır gözlerden kimse tutamaz
    Belli belirsizce akar kurumaz
    Dur durak bilmeden sel olur gider

Mecnun'a Kerem'e dostça göründü
    Göz içlerine hep yaşla büründü
    Ezelden kirpikte yüzde süründü
    Gözyaşı değil mi her hali keder

Azda olsa neşe, fazlası keder
    Ağrıya sızıya hep eşlik eder
    Döküldüğü yerin sonu hep heder
    İnsan ağlatırken derdin var mı der

Gözyaşı Değil mi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. "Oğul benim değil mi?"

"Oğul benim değil mi?"

Katil baba: "İstediğim gibi öldürürüm. Siz karışamazsınız" Yalova'da bir kişi, Hollanda'da yaşayan ve dargın olduğu için yanına gelmemesini söylediği oğlunu, evinin kapısının önünde av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Alınan bilgiye göre, İstanbul Caddesi Şöhret Apartmanı'nda oturan İlhami Akşit, (69), eşi Sıdıka Akşit'e ait (75) bir arsa yüzünden sık sık tartıştığı ve bu yüzden dargın...
  2. Gözyaşlarımız Aynı Gülmeler Mi Farklı?

Gözyaşlarımız Aynı Gülmeler Mi Farklı?

Attığımız taş aynı yere, aynı yöne neden gitmiyor, Elimizdeki TAŞLAR mı farklı? Doğru olan bir konuda aynı görüşe neden varamıyoruz, kafamızdaki FİKİRLER mi farklı? Selam vermemek için neden yön değiştiriyoruz, gittiğimiz YOLLAR mı farklı? İncir çekirdeğini bile doldurmayacak sebeplerle neden küsüyoruz, DERTLER mi farklı? Su, geminin altında olmalı diyorlar, ancak sular geminin içinde...
  3. Erkek, gözyaşı katili mi anne?

Erkek, gözyaşı katili mi anne?

ERKEK, GÖZYAŞI KATİLİ Mİ ANNE? İlk özgür çığlığı, rahminden çıkıp, dünyaya merhaba dedikten hemen sonra attım anne. Ve son özgür (saf olmasa da) gözyaşlarımı çok uzaklarda, ergenlik çağımın hemen başında terk etmek zorunda kaldım. Bir erkektim artık anne. Güçlüydüm. Güçlü olmak zorundaydım, "karılar gibi" zırıldayamazdım. Elalemin maskarası olamazdım. Kız bile vermezlerdi...
  4. Cehennem Ebedi Değil mi?

Cehennem Ebedi Değil mi?

(Nebe suresi 23. âyetinde, sonsuz olarak değil, asırlar boyunca cehennemde kalınacağı bildiriliyor. Dolayısıyla, kâfirler de cehennemde ebedi kalmayacaktır) diyorlar. Bu doğru olabilir mi? Doğru değildir. Bahsedilen âyet-i kerimenin meali şöyledir: (Onlar orada ahkâb [hukublar, devirler] boyunca kalacaklardır.) [Nebe 23] Ahkâb, hukub kelimesinin çoğuludur. Hukub, birçok seneleri ihtiva eden...
  5. Disiplinli misiniz değil misiniz?

Disiplinli misiniz değil misiniz?

disiplinlimisiniz disiplinli olmak disiplin hakkında bildikleriniz genel bilgiler disiplin hakkında düşünceleriniz bilgileriniz Hepimizin hayatta ayrı ayrı sorumlulukları,görevleri var.Peki hayatımıza sığdırdığımız tüm bu meşgalelerde yahut işlerde disiplinli miyiz,değil miyiz? Ben için değişir,işin önemine bağlıdır aslında,yeri gelince disiplin ötesi yeri gelince gevşek davranabiliri.Ama...

Sayfayı Paylaş