gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Graves Hastalığı Nedir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

merhaba doktora gittim graves olduğumu söyledi bu konuda bilginiz varmı?

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba;
    Graves hastalığı hormonal bir hastalıktır. Bu hastalık hipertiroidi denilen ve tiroid bezinin aşırı çalışmasının en sık nedenlerinden biridir.
    Tiroidi uyarıcı hormona (TSH) benzer etkiler gösteren ve tiroid bezinin aşırı miktarda tiroid hormonu üretmesine neden olan bir otoantikor Graves hastalığına sebep olmaktadır. Yirmi yaşını aşan kadınlarda daha sık görülmektedir.
    Graves hastalığı yaşamlarının bir bölümünde kadınların yaklaşık ortalama % 2’ sini etkilemektedir.
    Graves hastalığı kilo kaybı, iştah artışı, ellerde titremeler( tremor), ısıya karşı duyarlılık, terleme, sinirlilik ve bazı hastalarda gözlerin ileriye doğru çıkması (ekzolftalmus) gibi belirtiler ve bulgulara neden olabilmektedir.
    Hastalarda sıklıkla kalp hızında artış, büyümüş ancak ağrısız tiroid bezi (guatr) saptanır.

Graves Hastalığı Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kalıtsal Hastalık Ne Demektir ?

Kalıtsal Hastalık Ne Demektir ?

Bu konu; kalıtsal hastalıklar nedir hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kalıtsal hastalıkları ve tedavilerini inceleyen, canlılar arasındaki benzerlik ve farklılıkların, ortaya çıkmasını sağlayan, bunların anne babadan çocuğa nasıl geçtiğini araştıran bilim dalına genetik denir. Genetikte insanların kalıtsal hastalık geçmişi hakkında araştırmalar yapılarak yeni bireylerin...
  2. BENİM PSİKOLOJİK HASTALIĞIM NE ?

BENİM PSİKOLOJİK HASTALIĞIM NE ?

slm kılzar ben doğumdan snra çok ağır bir depresyon geçirdim ve 19 ay sonra bebeğimi memeden kesinde psikiatriye gittim bana obsesif teşhisi koydu ve paxera vede modiwake die bi laç verdi yaklaşık bi 10 gündrü kullanıorum başta etki eder gibi oldu ama şimdi yan etkileri çıkmaya başladı aşırı terleme huzursuzluk vücudum alev alev yanıo ateş yapıo uyuşuorum sanki uykusuzlukta cabası mesela...
  3. Progeria hastalığının belirtileri nelerdir ?

Progeria hastalığının belirtileri nelerdir ?

hızlı yaşlanma hastalığı nedir,hızlı yaşlanma hastalığının belirtileri,hızlı yaşlanma hastalığının nedenleri,hızlı yaşlanma hastalığının tedavisi hakkında bilgiler Progeria hastalığı halk arasında erken yaşlanma hastalığı olarak bilinir bu hastalık özellikle çocuklarda görülmektedir. Progeria hastalığının teşhis ve tanısı basit muayene yöntemleriyle konulabilir ancak bu hastalık çok...
  4. Kawasaki hastalığı nedir?

Kawasaki hastalığı nedir?

kawasaki hastalığı nedir,kawasaki hastalığının belirtileri,kawasaki hastalığının nedenleri,kawasaki hastalığının tedavisi hakkında bilgiler Kawasaki hastalığı ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlanan, çocuklarda görülen yüksek ve de uzayan ateşle seyreden döküntülü bir hastalıktır. İsmini 1960’lı yıllarda bu hastalığı ilk kez tanımlayan Japon doktor Kawasaki'nin alır. Yıllar içinde klinik...
  5. Memede paget hastalığı nedir?

Memede paget hastalığı nedir?

memede leke,memede morarma,paget hastalığı meme kanseri yaparmı,paget hastalığı tedavisi,memede paget hastalığı ve tedavisi hakkında bilgiler Nadiren görülse de Paget Hastalığı; süt kanallarında başlayan ve göğüs ucuna hatta koyu renklı uç kısımlara kadar geçebilen bir hastalıktır. Memenin Paget Hastalığının Nedenleri Nelerdir? Memenin Paget Hastalığı‘nın sebebi bilinmediğinden ancak...

Sayfayı Paylaş