gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Gringberg Metodu

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Grinberg metodu, dokunma ve hareketler yardımıyla bedenin kullanıldığı bir eğitim sürecidir. Size kişisel gelişem ve rahatlığınızı engelleyn fiziksel belirtiler veya tutumlarınızda değişim yaratmayı öğretir. Fiziksel belirtilerle, günlük alışkanlıklar veya sabitleşmiş davranışlar arasındaki olası bağıntıları inceler. Beden özgür ve her tür hareketi yapabilecek şekilde yaratılmıştır. Buna rağmen hayat boyunca edinilen alışaknlıklar bedenin özgürlüğünü ve hareketliliğini kısıtlayarak kronik arızalara yol açar. Böylece ağtılar, sıkıntılar ve benzer belirtiler ortaya çıkar. Örneğin kendini güçlü ve öz güvenli biri olarak göstermeye çalışan ve devamlı dik durmaya çalışan birinin zamanla sırt ve omuz ağrılarından yakınması olasıdır. Bu ağrılar bedenin kişiye bir şeyleri deiiştirmesi gerektiğini belirten sinyallerdir. Grinberg metodu kimlere yöneliktir?
    Migren, sırt ağrısı, kabızlık, alerji gibi kronik ve belirtileri olan nezle, iltihap, konsantrasyon eksikliği gibi sürekliliği olan problemler yaşayan çocuklara, fiziksel aktivite ve vücut dili ile ilgili meslek sahibi olup, bilgilerini geliştirmek isteyen kişilere, daha sakin, daha huzurlu ve daha keyifli bir yaşam isteyen kişilere yöneliktir.
    Eğitim süreci
    Bir gringberg metodu uzmanı ile yürütülecek özel seansta, kişi iyileştirmeyi ve değiştirmeyi arzuladığı bir durumu belirler ve bunu esas alarak kişisel programını uygular. İstediği sonuca nasıl ulaşacağını böylece öğrenir.
    Sürecin amacı, beden bilincini geliştirmektir. Bunun değişik teknikler uygulanır. Vücut ve ayak masajları, çeşitli hareketler, nefes alma ve gevşeme teknikleri. Bedenin dikkatle ve yakından izlenmesi, bazı belirli davranışların bedeni nasıl etkilediğini ve bunun sonucunda belirtilen nasıl oluştuğunu keşfetmeye olanak verir. Bu durumları nasıl yarattığımızı algıladığımızda onları kontrol altına alabilir ve hatta onlara son verebiliriz.
    Footwork seansları
    Ayak masajının uygulandığı kısa bir öğrenim serisinden oluşur.(14 seans) Bu seanslar doğru nefes almayı, gevşemeyi ve suküneti öğretir. Özellikle strese bağlı belirtiler gösterem kişilere yöneliktir.
    İyileştirme Süreci
    Bu uygulama bedenlerinde rahatsızlık (migren, sırt ağrısı ve bunu gibi) hisseden kişilere veya herhangi bir ameliyat, kaza veya hastalık sonucu kaybedilen fiiziksel gücü yeniden kazanmak isteyenlere yöneliktir.

Gringberg Metodu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şeytanın Namazı Engelleme Metodları

Şeytanın Namazı Engelleme Metodları

1) Kul namaz kilmak isteyince, ona vesvese veririm. Henüz vakit var, mesgulsün, isini bitir, sonra kilarsin, derim 2) Namazini geciktiremezsem, insan seytanlarindan birini yollarim ve namazini geciktiririm 3) Onu da yapamazsam, o kula namazda musallat olurum. - Saga bak, sola bak, - derim, bakinca da yüzünü oksar, alnindan öperim. Sonra da „namazin bozuldu” diye vesvese verir namazdan...
  2. Tartışma (discussion) Metodu

Tartışma (discussion) Metodu

Tartışma, iki veveyaha çok kimsenin herhangi bir konuyu karşılıklı konuşarak, birbirini dinleyerek, eleştirerek, gerektiğinde sorular sorarak incelemesine dayanan bir öğretim yöntemidir. Tartışma, bir öğretim metodu olarak tarihte çeşitli dönemlerde çeşitli öğreticiler tarafından başarıyla kullanılmış, hattâ eğitim tarihinde bu metodun öğretisi bile yapılmıştır. Antikçağ Yunan toplumunda...
  3. Problem Çözme Metodu

Problem Çözme Metodu

Tabiat içinde insanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliklerin başında, onun karşılaştığı problemleri akıl, bilgi ve tecrübelerini kullanarak çözebilmesi gelir. Her çevre ve her devir, insanın karşısına yeni problemler çıkartır. Her yaşın, cinsin, mesleğin v.s. ayrı problemleri olur. Problemler maddî olur, manevî olur; sosyal olur, psikolojik ve bireysel olur. Tarihin her devrinde,...
  4. Gezi-Gözlem metodu

Gezi-Gözlem metodu

Gözlem metodu, her çocukta var olan araştırmaya eğiliminin değerlendirilmesi olarak ortaya çıkmıştır. Eğitim-öğretimde gözlem, varlık ve olayların kendi tabiî ortamlarında plânlı ve amaçlı olarak incelenmesi demektir. Psikoloji bilimi gözlemi, dikkatin dış dünyadaki olay ve varlıklara yönelmesi olarak tanımlamaktadır. Gözlem metodu genelde eğitsel ders gezileri olarak da adlandırılır....
  5. Soyguncuların Yumurta metodu dikkat!!

Soyguncuların Yumurta metodu dikkat!!

Gece araç sürerken, camınıza firlatılan yumurtalar ile saldırıya uğrarsanız, sileceği çalıştırmayın ve cama su püskürtmeyin. Çünkü su ile karışan yumurta sütümsü bir renk alır ve görüşünüzü %92.5 oranında bloke eder. Bu durumda aracı durdurmak zorunda kalıp, soyguncuların kurbanı olabilirsiniz. Bu soyguncular tarafından kullanılan yeni bir yöntemdir.

Sayfayı Paylaş