Grip Dalgası Artacak

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Grip Dalgası Artacak
Avrupa’nın iki önemli sağlık otoritesi Avrupa Grip Gözlem Komitesi (EISS) ve Avrupa Hastalıktan Korunma ve Kontrol Merkezi (ECDC), Avrupa’daki grip dalgasının artmaya başladığını belirterek yetkilileri uyardı.

EISS ve ECDC, içinde bulunduğumuz hafta içinde Avusturya, Bulgaristan, Fransa, Macaristan, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, Slovenya, İspanya, İsviçre ve İngiltere’de artan grip vakalarının önümüzdeki günlerde Doğu ve Kuzey Avrupa’ya yayılmasından endişe ediyor. Konuyla ilgili yetkilileri uyaran EISS ve ECDC, çocukların yanı sıra yetişkinlerde de yaygın olarak görülmeye başlanan yeni tip bir grip virüsüne (A-H1) karşı uyarıda bulunuyor. ECDC, özellikle yaşlıların ve kronik kalp-akciğer rahatsızlığı bulunanların ciddi tehdit altında olduğunu, bu vakalarda hastalığın ölümcül olabileceğini dile getiriyor.

Türkiye de risk altında

Son yıllarda grip Türkiye’de Ocak, Şubat ve Mart aylarında tepe noktasına ulaşıyor. Sağlık Bakanlığı’nın 2. Grip Referans Merkezi olarak kabul ettiği İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Viroloji ve İmmünoloji Bilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Selim Badur, "Merkezimize beş ilden ulaşan sonuçlar, ocak ayının ortasından itibaren grip vaka sayısında ciddi bir artış olduğunu gösteriyor" dedi.

Milliyet

Ce: Grip Dalgası Artacak

Beni vurdu bile :( gercekten de beni bile bu kadar agir etkilediyse yasli ve cocuklari Allah korusun:( paylasim icin tksler

Ce: Grip Dalgası Artacak

Dikkat etmek gerek ya, kimle konuşsam grip, herkes muzdarip, daha da artacak diyorlar. Allah korusun ya... Geçmiş olsun sana da Tamaracım.

Geri