gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Grip Dalgası Artacak

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Avrupa’nın iki önemli sağlık otoritesi Avrupa Grip Gözlem Komitesi (EISS) ve Avrupa Hastalıktan Korunma ve Kontrol Merkezi (ECDC), Avrupa’daki grip dalgasının artmaya başladığını belirterek yetkilileri uyardı. EISS ve ECDC, içinde bulunduğumuz hafta içinde Avusturya, Bulgaristan, Fransa, Macaristan, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, Slovenya, İspanya, İsviçre ve İngiltere’de artan grip vakalarının önümüzdeki günlerde Doğu ve Kuzey Avrupa’ya yayılmasından endişe ediyor. Konuyla ilgili yetkilileri uyaran EISS ve ECDC, çocukların yanı sıra yetişkinlerde de yaygın olarak görülmeye başlanan yeni tip bir grip virüsüne (A-H1) karşı uyarıda bulunuyor. ECDC, özellikle yaşlıların ve kronik kalp-akciğer rahatsızlığı bulunanların ciddi tehdit altında olduğunu, bu vakalarda hastalığın ölümcül olabileceğini dile getiriyor.

Türkiye de risk altında

Son yıllarda grip Türkiye’de Ocak, Şubat ve Mart aylarında tepe noktasına ulaşıyor. Sağlık Bakanlığı’nın 2. Grip Referans Merkezi olarak kabul ettiği İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Viroloji ve İmmünoloji Bilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Selim Badur, "Merkezimize beş ilden ulaşan sonuçlar, ocak ayının ortasından itibaren grip vaka sayısında ciddi bir artış olduğunu gösteriyor" dedi.

Milliyet

2. TaMaRa

TaMaRa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Grip Dalgası Artacak
    Beni vurdu bile :( gercekten de beni bile bu kadar agir etkilediyse yasli ve cocuklari Allah korusun:( paylasim icin tksler

3. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Grip Dalgası Artacak

Dikkat etmek gerek ya, kimle konuşsam grip, herkes muzdarip, daha da artacak diyorlar. Allah korusun ya... Geçmiş olsun sana da Tamaracım.

Grip Dalgası Artacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. =Gripin=

=Gripin=

Albümünde süper parçalar var eminim çok seveceksiniz
  2. Eğitimde Özelin Payı Artacak

Eğitimde Özelin Payı Artacak

Hükümet’in belirlediği 2008 yılı tedbirlerine göre, özel okullar ve vakıf üniversiteleri yaygınlaştırılacak. Ayrıca üniversite öğrencilerinden alınan harçların da artırılarak "öğrencilerin üniversitelerin finansmanında daha etkin olması" planlanıyor Hükümet tarafından açıklanan 2008 Yılı Tedbir’lerine göre Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) idari yapısı eğitimde kalite, rekabet ve...
  3. Bursa'da İşsizler Artacak

Bursa'da İşsizler Artacak

Eylül ve ekim aylarında 10 bine yakın kişinin işsiz kaldığı Bursa'da Kasım faturası da ağır olacak. İşsizler ordusuna 4 bin kişi daha katılacak. TÜRK-İş 8'inci Bölge Temsilcisi Mehmet Kanca, Bursa’da 10 ayda 38 bin 20 kişinin işten çıkarıldığını belirterek, “Global kriz artık ülkenin bağrını deliyor” dedi. Son ekonomik kriz nedeniyle ocak- ekim döneminde Türkiye genelinde 200 bin kişinin...
  4. Gripin

Gripin

Resim boyutu değiştirildi. Resmin tam boyunu görebilmek için buraya tıklayın. Resmin Orjinal boyutları 768x576 px Ve Boyutu 97KB.
  5. Su dalgası yaptıran varmı

Su dalgası yaptıran varmı

merhaba arkadaşlar benim saçlarım çok düz ama ben dalgalı saç seviyorum ve saçlarıma su dalgası yaptırmak istiyorum. Çevremde yaptıran arkadaşların çoğu memnun kalmadı benimde çekindiğim yerler oldu böyle olunca... Ben su dalgasının saçlarımda doğal durmasını istiyorum acaba aranızda saçına su dalgası yaptıran oldumu memnunmusunuz yorumları bekliyorum kararsızım

Sayfayı Paylaş