gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

grip oldum bebeğim etkilenirmi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Grip oldum ve hiç ilaç içmiyorum, doktorumu da aramadım ama ağırlaşacak gibi hissediyorum, acaba grip bebeğimi etkilermi? 5 aylık gebeyim :(

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Grip veya soğuk algınlığının belirtileri sizi rahatsız etse de genellikle bebeğe zarar vermez.
    Gebelikteki bağışıklık (immün) sisteminizdeki değişiklikler nedeniyle gebelik sırasında soğuk algınlığı belirtileri daha uzun sürebilir.

Ailenizde veya yanınızda çalışan kişilerde soğuk algınlığı varsa, ellerinizi sık sık yıkayın ve onlardan uzak durun. Çünkü bu mikroplar kolaylıkla hasta kişiye temas etmeyle bulaşır.

Gebelikte soğuk algınlığı ve griple başetmenin en iyi yolu, ilaç almadan kendinize en iyi şekilde bakmaktır. Bol dinlenme ve fazla sıvı alma ile şikayetleri azaltabilirsiniz.

Ayrıca;
    Odanızı devamlı nemlendirin, bunu bir miktar su kaynatıp buharının odanızda dağılmasını sağlayarak yapabilirsiniz.
    Ateşinizin olması durumunda ise hafif ılık banyolar sizi rahatlatacaktır.
    İştahınız soğuk algınlığından etkilenmiş olsa bile, yemenize dikkat edin. Özellikle az az ve de sık sık yiyin.
    Sıvı tüketimini arttırın. Bazı bitkisel çayları (adaçayı, ıhlamur, papatya gibi) ılık olarak içilebilirsiniz.

Tüm önlemlere rağmen şikayetleriniz artıyorsa doktorunuzu gecikmeden arayınız. Daha ciddi bir probleminiz olabilir.

grip oldum bebeğim etkilenirmi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gribe Karsi Hazirlikli Olun

Gribe Karsi Hazirlikli Olun

Grip mevsimi yaklaşıyor. Özellikle aşı üreticisi firmalar tarafından grip aşısının gerekliliği üzerinde yoğun olarak durulmakla birlikte, risk gruplarına ve iş gücü kaybının büyük sorunlara yol açabileceği mesleklerde çalışanlara aşı yapılmasının faydalı olacağı söylenebilir. Bazı uzmanlara göre, “öldürücü” bile olabilen gripten korunmanın tek yolu, her yıl aşı olmak. Ancak aşı bir yıl...
  2. Grip Oldum Bebeğime Geçer mi ?

Grip Oldum Bebeğime Geçer mi ?

bugün grip olmuşum arkadaşlar.bebeğimi emziriyorum acaba ona geçermi?endişelendim çok...
  3. Gebeyim Fakat Grip oldum Bebeğime Bir Zararı Olur mu Diyenler BURAYA

Gebeyim Fakat Grip oldum Bebeğime Bir Zararı Olur mu Diyenler BURAYA

gebelikte grip bebeğe zarar verir mi,gebelikte grip bebeği etkiler mi, Anne adayları bildiğimiz üzere mevsimin geçişlerin den etkilenerek bir çoğumuz gribe yakalana biliyoruz.Peki bu durum anne karnındaki bebeğe bir zarar veriyor mu yada bebeğiniz bu gripten etkiler mi diye merak ediyorsanız bu konu tam size göre.. Grip mevsimi geldiğinde alınan her türlü önleme karşın anne adayları, bu...
  4. Hamileyim tiroidim var bebeğim etkilenirmi?

Hamileyim tiroidim var bebeğim etkilenirmi?

hamilelikte tiroid,gebelikte tiroid,gebelikte tirod nedenleri,hamilelikte tiroid yükselmesi,gebelikte tiroid tedavisi hakkında bilgiler Tiroid bezi boynumuzun orta kısmında yer alan ufak kelebek şeklinde bir bezdir. Yalnızca 25 gram ağırlığında olmasına rağmen salgıladığı hormonlar nedeniyle büyüme-gelişmede önemli rol oynamaktadır. Tüm vücut fonksiyonlarını ve metabolizmayı düzenler. Tiroid...
  5. Hamileyim grip oldum grip ilacı kullanabilirmiyim?

Hamileyim grip oldum grip ilacı kullanabilirmiyim?

hamilelikte grip,hamilelikte grip belirtileri,hamilelikte gribe ne iyi gelir,hamilelikte grip tedavisi,hamilelikte ilaç kullanma hakkında bilgiler Hamilelik döneminde gribe dikkat etmek gerekir. Halk arasında 'hamilelikte ilaç kullanılmaz!' hurafesi istenmeyen durumların yaşanmasına neden olabilir. Bahçeci Sağlık Grubu Umut Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Süleyman Tosun,...

Sayfayı Paylaş