gebe
  1. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Grip virüsü banknot üzerinde 2 hafta yasiyor

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında CaRiZmA tarafından paylaşıldı.

Grip virüsünün, banknot üzerinde 2 haftadan fazla canlı kalabileceği ortaya çıktı. Adı açıklanmayan bir İsviçre bankasının talebi üzerine araştırma yapan Cenevreli bilim adamaları, çeşitli grip virüsü türlerini, kullanılmış, sıcak ve nemli ortamlarda muhafaza edilmiş banknotlar üzerine koydu.

Genel olarak grip virüsü sadece birkaç saat canlı kalabilse de araştırmacılar, virüsün yoğun olduğu bölgelerde virüs köklerinin günlerce, insan salgısıyla karışınca ise virüsün iki haftadan fazla canlı kalabildiğini gördü.
    Araştırmayı yürütenlerden Yves Thomas, grip virüsünün bu beklenmedik dayanıklılığının salgın ihtimalinde göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtti.

Cenevreli bilim adamlarının yakın zamanda banknotların virüsün yayılmasına ne ölçüde katkıda bulunduğunu araştıracağını söyleyen Thomas, salgın döneminde virüsün bulaşmasının asıl nedenlerinin havada asılı kalan tanecikler ve insanlar arasında öpüşme, el sıkışma gibi doğrudan temaslar olduğuna dikkati çekti.

Araştırma, her gün 20-100 milyon banknotun elden ele geçtiği İsviçre'nin Le Temps gazetesinde yayımlandı.

Grip virüsü banknot üzerinde 2 hafta yasiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte 2. Hafta

Gebelikte 2. Hafta

hamilelikte 2hafta tek tüple gebelik tek tüple hamilelik hamile kalanlar Anne adayının yumurtalıklarında yumurta hücresi gelişimi devam etmektedir. Bu esnada endometrium adı verilen rahim zarı da kalınlaşmaya başlamıştır. Bu kalınlaşmanın amacı döllenme meydana geldikten sonra oluşacak embryonun rahim içinde rahatlıkla tutunmasını sağlamaktır. Yeni gelişecek olan canlının ihtiyaçlarını...
  2. Virüs.

Virüs.

VIRÜSLER Çok küçük mikroorganizmalardir. Uzun süre bilim adamlarinin dikkatini çekmemistir. Meydana getirdigi hastaliklar hep bakterilerden bilinmistir. Elektron mikroskobunun bulunmasiyla ancak virüslerin farkina varilmistir. Ilk olarak tütün bitkisinin yapraklarinda hastalik meydana getiren virüs bulunmustur. Daha önce tütnlerde bu hastaligin bakteriler tarafindan meydana getirildigi...
  3. VİrÜsler

VİrÜsler

VİRÜSLER Çok küçük mikroorganizmalardır. Uzun süre bilim adamlarının dikkatini çekmemiştir. Meydana getirdiği hastalıklar hep bakterilerden bilinmiştir. Elektron mikroskobunun bulunmasıyla ancak virüslerin farkına varılmıştır. İlk olarak tütün bitkisinin yapraklarında hastalık meydana getiren virüs bulunmuştur. Daha önce tütnlerde bu hastalığın bakteriler tarafından meydana getirildiği...
  4. 2 üzeri 62 ?

2 üzeri 62 ?

2üzeri62 2 üzeri 62 2 üstü 62 üzeri kaçtır üssü 2 üzeri 62 kaçtır ? :D
  5. 2 haftadır adet olamıyorum

2 haftadır adet olamıyorum

nısan 6da adet oldum hala olmadım kıst varmıs ama kıst bu kadar gecıkme yapar mı??

Sayfayı Paylaş