gebe
  1. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

Gripte en etkin ilaç anne öpücüğü!!!

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

gripli emziren anne emziren anne gripin gripli bebek gripin ilaç nasıl kullanılır nasıl kullanılır Başlığı okurken şaşırmışsınızdır ama bu bir gerçek...Gripden korunmanın en etkili yollarından bir anne öpücüğüymüş...bu aralar domuz gribi çok büyük bır sorun olmuş bır durumda.... Domuz gribi nedeniyle anneler panikte. Oysa Prof. Pehlivanoğlu'na göre çocuklarını korumak için en etkin ilaç annelerin elinde.
    Bugünlerde annelerin en çok sorup cevap aradığı soru "Çocuklarımızı nasıl koruyalım" sorusu... Özellikle okullarda görüldüğü açıklanan domuz gribi salgını anne babaları ürkütüyor.
    Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ender Pehlivanoğlu'na göre bu sorunun yanıtı aslında annelerin kendisinde..
    Prof. Pehlivanoğlu'na göre annenin elinde iki ilaç var. Bunlardan ilki anne sütü; ikincisi ve en etkilisi ise anne öpücüğü..
    Şöyle diyor Pehlivanoğlu: “Anne sütünde bulunan birçok madde ve hücreler grip virüsünün en etkili ilaçlarıdır. Ancak bazı durumlarda yeni ortaya çıkan virüse karşı tam korunmada anne sütü bile yeterli olmayabiliyor. Burada devreye giren bir gerçek mucize gibi bir sonuca işaret ediyor. Daha önce enfeksiyon geçirmiş ya da belirtisiz olarak geçirmekte olan anneler bebeklerini korumak için onlara özel ilaçları kendi vücutları içinde üretiyor. Çocuğunu öperek onun bedenindeki mikrop ve çevresindeki maddeleri yutan anne bağırsağında bunları emerek lenf bezleri sayesinde mikropları ve grip virüsünü öldürmek için gerekli antikorları üretmiş oluyor. Bu sihirli sistemin işleyişi doğa dışında taklit edilemiyor."

Gripte en etkin ilaç anne öpücüğü!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. evdeki etkin güç anne

evdeki etkin güç anne

çocukların evdeki hakları çocuğun evdeki hakları haklarımız haklarım haklarımız nelerdir Kadının birden fazla rolü vardır. Kadın bu rollerin hemen tamamında bilinenin aksine oldukça güçlüdür. Hele de bu rollerden özellikle annelik rolündeki enerjisi bütün evi kuşatır niteliktedir. Bu yönümüzü dikkatli kullanırsak çok şey kazanacağımız kesin.... Kadın, bedenen zayıf, ruhça çok güçlü bir...
  2. En yeni öpücük ifadeleri

En yeni öpücük ifadeleri

msn öpücük ifadeleri msn ifadeleri öpücük simli ifade Hepsi birbirinden şirin ve aşık bu öpücük smileylarıyla msn de sevdiğiniz kişiye öpücüklerinizi yollayabilir bir şekilde onu sevdiğinizi belli edebilirsiniz
  3. Domuz gribinin ilacı "Tamiflu"

Domuz gribinin ilacı "Tamiflu"

Yeni bir açıklamaya göre domuz gribinin ilacı olan Tamiflu denilen bir ilaç üretilmiş konuyla ilgili haberin detayına geçiyorum ABD'de etkin grip hapı Tamiflu'nun hükümetten de onay almak üzere. Amerikan Tıp Derneği yayın organında dün yer alan habere göre, A ve B virüslerine karşı etkili bileşimle ilgili araştırmanın başkanı Virginia Üniversitesi'nden Dr.Frederick G.Hayden, ‘Bu haplar aşı...
  4. İlaç değil terapi daha etkin

İlaç değil terapi daha etkin

cocuk hastalik egitim takintilar tedavi hakkinda tüm bilgiler icin meleklermekani.com Selamlar - henüz bir cocukum olmasada, böyle konulari simdiden bilmekte fayda var düsüncesiyle, tüm anne ve anne adaylariyla paylasmak istedim.. Bilissel davranisci terapi yöntemlerinin, cocuk ve ergenlerde "obsesif kompulsif kisilik bozuklugu" tedavisinde fayda sagladigi belirlendi.....
  5. Hamileyim grip oldum grip ilacı kullanabilirmiyim?

Hamileyim grip oldum grip ilacı kullanabilirmiyim?

hamilelikte grip,hamilelikte grip belirtileri,hamilelikte gribe ne iyi gelir,hamilelikte grip tedavisi,hamilelikte ilaç kullanma hakkında bilgiler Hamilelik döneminde gribe dikkat etmek gerekir. Halk arasında 'hamilelikte ilaç kullanılmaz!' hurafesi istenmeyen durumların yaşanmasına neden olabilir. Bahçeci Sağlık Grubu Umut Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Süleyman Tosun,...

Sayfayı Paylaş