Gripten Korunmanın Yolu Yoğurt Yemekten Geçer!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Gripten Korunmanın Yolu Yoğurt Yemekten Geçer!
İçinde bulunduğumuz mevsim itibariyle hava değişimleri sonucu gribe yakalanmamak sanırım mümkün değil.Üstelik soğuk havaların birçok bölgemizde etkili olduğu şu günlerde gribe karşı en iyi savunma mekanizması olan yoğurdu uzmanlar sizler için öneriyorlar.Bol bol yoğurt tüketerek gribe karşı vücudun koruma sağladığını açıklayan uzmanların haberle ilgili vermiş olduğu detaylara geçiyorum.
yogurt-6239.jpg

Yoğurdun kış aylarında yaygın olarak görülen soğuk algınlığına karşı savaşmaya yardım ettiği belirlendi.
Ghent Üniversitesi’nde mikrobiyologların yürüttüğü çalışmada, bilim adamları normalde yoğurdun içinde bulunan bakteriyi virüsleri yok eden gümüş kurşunlara dönüştürdüler. Daha sonra bilim adamları, kurşunla kaplanan bakteriyi kusma salgınlarına yol açan norovirüse karşı test ettiler ve bakterilerin virüsün enfeksiyona yol açma yeteneğini etkisiz hale getirdiğini belirlediler.

Society for Applied Microbiology isimli toplantıya katılan araştırmacılara göre, yoğurt buna benzer gıdalar grip ve soğuk algınlığı gibi diğer virüs türleriyle mücadeleye yardımcı olabilecek. Araştırmacılar, virüsün yayılmasını önlemek için bu bakterinin burun spreyinde, su filtrelerinde ve el yıkama cihazlarında da kullanılabileceğini açıkladılar.

Geri