gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113

Grup Çığ - Sekiz Öküz Bir Tarlada

Konu, 'G-H Harfli Şarkılar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Sekiz Öküz Bir Tarlada Vuruşuylarmış Ha Babam De Babam Acından Ölen Danayada
    Gülüşüylermiş Ha Babam De Babam

Sekizde Yemiş Şişmiş
    Kuyruğuna Kırlar Düşmüş
    Herbirine Bir Köy Düşmüş
    Bölüşüyler Ha Babam De Babam

Dördünü Sürdüler Adaya
    Dördünü De Sürdüler Karaya
    Menfaat Girdimi Araya
    Ne Güzel De Barışıylar Ha Babam De Babam

Üçyüzelli Dörtyüz Tosun
    Öküz Olacağı Kesin
    Bunlar Neyle Doyar Düşün
    Gelişiyler Ha Babam De Babam

Yerinmeden Gelin Geçin
    Hangi Öküz İyidir Seçin
    Kızıltuğ'a Toslamak İçin
    Çabaliyler Ha Babam Babam De Babam

Grup Çığ - Sekiz Öküz Bir Tarlada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Grup Çığ - Deli Gönül

Grup Çığ - Deli Gönül

Perisan haller ey Gönül Gitmedigin yol kaldi mi Yük edip de cekmedigin Dert kaldi mi deli Gönül Aptal gönül, garip Gönül, bilmez gönül Sevdalara salan sensin Gün gecer ömür neylesin Hangi muradi beklersin Dünya, yalan deli gönül Aptal gönül, garip gönül, bilmez gönül
  2. Grup Çığ - Bir Ay Doğar

Grup Çığ - Bir Ay Doğar

Bir ay doğar ilk akşamdan geceden neydem neydem geceden Şavkı vurur pencereden bacadan Dağlar kışımış yolcum üşümüş nasıl edem ben Uykusuz mu kaldın dünkü geceden neydem neydem geceden Uyan uyan yâr sinene sar beni Dağlar kışımış yolcum üşümüş nasıl edem ben Uyan uyan yâr sinene sar beni Dağlar harâmı açma yaramı perişânım ben Yüce dağ başından aşırdın beni neydem neydem yâr beni...
  3. Grup Çığ - Başındaki Yazma

Grup Çığ - Başındaki Yazma

Başındaki yazmayı da sarıya mı boyadın Neden saradın soldun da sevdaya mı uğradın Tokattan mı geliyon da kız sen almuslu musun Ben seni alacağım da söyle namuslu musun Yola yolladım seni de yollar yollasın seni Hızır elinden tutsun da bana yollasın seni
  4. Grup Çığ - Aybüke

Grup Çığ - Aybüke

Yine düştüm hasretine Kar altında perçemine İçim gül gülistan olur Sen gelince hayalime Dağlarında keklik oldum Gözlerin avcı peşimde Aybükem oy Aybükem oy Pusular önünde yaralım oy Aybükem oy Aybükem oy Ahuzar içinde kaldığım oy Sızın uyur şu koynumda Resmin Sararmaz albümde Zemheride buz çözülür Elin elime değerse Dağlarında keklik oldum Gözlerin avcı peşimde Aybükem oy...
  5. Grup Çığ - Aşağıdan Bir Yel Esti

Grup Çığ - Aşağıdan Bir Yel Esti

Aşağıdan bir yel esti Yine kırdı dallarımı Aşağıdan bir yel esti Yine kırdı dallarımı Ne dedim de niye küstün Niye kestin dillerini Niye kestin dillerini Alınan mı morunan mı Altınların kolunan mı İstedim de vermediler Kaçırayım zorunan mı Yürü güzel yoldan yürü Kıyıdan gölgeden yürü Düşmanların inadına Bir adım beriden yürü Çalımıyam çalımıyam Ben çalının dalımıyam Çalımıyam çalımıyam Ben...

Sayfayı Paylaş