gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Grup Pilli Bebek Müzik Hayatı Hakkında Bilgiler

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

pilli bebek
    pilli bebek kimdir

Sevgili melekler, özellikle 90lı yıllarda hayli popüler olan Pilli Bebek grubu hakkında sizleri bilgilendiriyoruz bu sayfamızda....

Pilli Bebek, özellikle 1990′lı yıllarda popüler olan Türk rock grubudur.

Varlığını 1992’den beri aralıksız sürdüren grup, 42 şehirde, toplam 1600’den fazla canlı performans gerçekleştirmiştir. Heavy metalden Türk Sanat Müziğine, Kuzey Avrupa rockından Latin müziğine kadar birçok türden etkilenirken, köklerini denizcilik tarihiyle aynı dönemlere dayandıran, klasik dönemde isimlendirilmiş ve halen Venedikli gondolcuların serbest form ve melodik yapılarıyla uyguladıkları “Barkarol” tarzını kavramsal olarak kendilerine yakın bulmuş, müziklerini de böyle tanımlamışlardır .

Şarkılarında Türkçe kullanımına özel bir hassasiyet gösteren grup, sözsüz parçalarında da aynı hassasiyeti müzikal biçimleri içerisinde uygulamaktadır.

Grup Üyeleri

Bas,Vokal: Cudi Genç
    Gitar, Synth: Ozan Erkan
    Davul, Vokal: Burak Yavaş

Albümler

Olsun ( 2007 )

1. Anlıyorum 5:02
    2. Bak 4:35
    3. Eylül akşamı 5:53
    4. Uzun geceler 4:03
    5. Olan biten 4:15
    6. Rahat (ens.) 3:45
    7. Olsun 4:37
    8. Halvet (ens.) 5:05
    9. Gündüz yüzlü kız 4:34
    10. Beyhude 4:50
    11. Olsun (akustik) 4:56

Uyandırmadan ( 2000 )

1. Açılsın gözlerin 4:19
    2. Hilal’in şarkısı 7:38
    3. Malabadi köprüsü 3:19
    4. Berrak 3:05
    5. Kara diller 5:01
    6. Yoluna baş koy 3:37
    7. Kedi 6:15
    8. Siyah beyaz 10:25
    9. Sakarya (ens.) 4:55
    10. Fotoğraf 7:21

Grup Pilli Bebek Müzik Hayatı Hakkında Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 3.Selim'in Müzik Hayatı ve müzik anlayışı hakkında bilgiler

3.Selim'in Müzik Hayatı ve müzik anlayışı hakkında bilgiler

3.Selim Devrinde Müzik 3. Selimin Müzk Anlayışı Muhteşem Yüzyıl dizisinden de bildiğimiz gibi 3. Selim, Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan'ın oğludur. Osmanlı hükümdarları içersinden müziğe en meraklı olan 3. Selim müzik hayatı hakkında bilgiler bu yazımızda Melek'ler. 3. Selim Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan'ın oğludur. Osmanlı padişahları içerisinde musikiye...
  2. Grup Pilli Bebek 'ten Anlıyorum Şarkısının Sözleri

Grup Pilli Bebek 'ten Anlıyorum Şarkısının Sözleri

Pilli Bebek Anlıyorum Şarkı Sözleri Pilli Bebek Anlıyorum Söz Şarkı Sözü Sevgili melekler, az önce paylaştığımız Açılsın Gözleri Pilli Bebek Şarkısı konumuzun ardından bu sayfamızda da Pilli Bebek Anlıyorum Söz Şarkı Sözü ile karşınızdayız .. Düşerse Gönlün Derde Elinde Olmayan Sebeplerle Görürüm Bazen istemediğim Halde Yalnızın Adı Yok Gecenin Bu Saatinde Beynimi Kemiren Birşeyler...
  3. Grup 110 ve Yaptıkları Müzik Hakkında Bilgiler

Grup 110 ve Yaptıkları Müzik Hakkında Bilgiler

110 Kimdir Kısaca Grup 110 Sevgili melekler, genç yeteneklerden oluşmuş Grup 110 kimdir, müzik çalışmaları nelerdir, bilgiler vermek istiyoruz sizlere... Adını İstanbul’da rock müziğin merkezi olarak gördükleri Taksim ve Kadıköy’ün otobüs hattından alan 110 grubu Candan Tezel (vokal) ve Ozan Yılmaz (klavye) tarafından 2003 yılında kuruldu. Kurulduktan sonra beste çalışmalarına...
  4. Grup 4 Yüz Kimdir Müzik Çalışmaları Hakkında Bilgiler

Grup 4 Yüz Kimdir Müzik Çalışmaları Hakkında Bilgiler

4 Yüz Kimdir 4 Yüz Kimdir, Resmi Sevgili melekler, genç ve yeni yüzlerden oluşmuş taze bir grup olan 4 Yüz Kimdir , kimlerden oluşur bu sayfamzıda bilgiler vereceğiz sizlere... 4 genç ve taze yüzü bir araya getirerek 4Yüz projesini oluşturdu. Yer aldıkları özel performanslar ve tv programları ile çoktan hayran edinmiş olan 4Yüz kendileriyle aynı adı taşıyan ilk albümleri ile...
  5. Grup Ayna ve Müzik Çalışmaları Hakkında Bilgiler

Grup Ayna ve Müzik Çalışmaları Hakkında Bilgiler

Ayna Kimdir Ayna Kimdir Kısaca Sevgili melekler, bir dönem müzik dünyasında fırtına gibi esen, gözlüksüz halleri çok merak edilen, 90lı yılların efsane gruplarından Ayna hakkında bilgiler vermek istiyoruz sizlere... 90'lı yılların türk pop müziği ikonlarından ayna 5 kişiden oluşan bir gruptu. Ancak daha çok Erhan Güleryüz ve Cemil Özeren adlı üyeleri ile tanınıyor. 1996 yılında...

Sayfayı Paylaş