gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Gss Gelir tespiti nasıl yapılıyor ?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Genel Sağlık Sigortası gelir tespiti nasıl yapılıyor ? 31/01/2012 tarihi sonuna kadar kesinlikle Sgk Müdürlüklerine giderek gelir tespitinizi yatırmak zorundasınız arkadaşlarım. Yaptırmayan kişiler için 213 tl ceza yersiniz. Ben genel sağlık sigortası yaptırmak istemiyorum yahu banane gitmeyecem kendimi ihbar etmeyecem desenizde, buna kesinlikle mecbursunuz. Nüfus müdürlüklerinden otomatik tc kimlik numarasından tespitiniz yapılacak bilginiz olsun.

Sgk Müdürlüklerinden alacağınız standart evrağı doldurup müracaatı yapacaksınız ve bir ekip sizin ailenizin gelirini tespit edecek ve buna göre prim ödemeleriniz ayarlanacak. Diyelim ki evlisiniz eşiniz çalışmıyor ve ev hanımı 2 tanede çocuğunuz var peki ne yapacaksınız ?

Formu aile reisi olarak eşiniz dolduracak ve bir tane prim ödeyeceksiniz. Diğer eşiniz ve çocuklarınız sizin üzerinizden yararlanacaklar. Yani bir tane prim ödeyeceksiniz. Kişi başına prim ödemesi söz konusu değil. Eğer ssk lı olarak çalışıyorsanız arkadaşlarım bu durum sizi ilgilendirmiyor.

Eğer çalışmıyorsanız ve işiniz yok ise başvuru yapacaksınız. Şöylede bir durum var. Çalışıyorsunuz iki küçük çocuğunuz var bir tanede 25 yaşın üstünde çocuğunuz var ise, onun için ayrı başvuruda bulunacaksınız. Bu çocuğunuz üniversitede okuyor ise, 25 yaşını geçmiş olabilir lisans ve üstü için okuyor olabilir. Onunda başvuru yapması gerekiyor. Yoksa asgari ücretin iki katı geliri var diye otomatik tespit ediliyor ve ona göre prim kendisine tahakkuk ettiriliyor ve cezalı olarak ödetiliyor arkadaşlarım.

18 yaşına kadar bütün çocuklarınız devlet güvencesi altına alındığından dolayı bu kapsama dahil değildir. 18 yaşını geçmiş ve okula gitmeyen çocuklarınız için tespit yaptırmak zorundasınız. Bilginiz olsun.

Bu konuyla alakalı sorularınızı cevaplandırabiliriz. Sorunuz var ise konunun altından lütfen bize yazınız. Konunuz incelendikten sonra yayına alınıp gerekli cevabı verilecektir.

2. Anıl Aydemir

Anıl Aydemir Forum Okuru

Dövizli askerlikten faydalanmak istiyorum "Gemi Adamıyım". Yabancı bayraklı gemilerde çalışacağım ve yurtdışında çalışma izin belgemi alacağım askerliğimi tecillik sürecine sokacağım... Hiç bi sosyal güvencem yok.. Şimdi devlet bana GSS yaptıracaksın diye şart koştu.
    Ben GSS kapsamına girersem, dövizli askerlikten nasıl yararlanıcam???

Not: Dövizli askerlikten yararlanmanın bir şartı: Türkiyede hiçbir şekilde Sigortan bulunmayacak

Gss Gelir tespiti nasıl yapılıyor ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beyin Dalgalarıyla Kimlik Tespiti YAPILIYOR

Beyin Dalgalarıyla Kimlik Tespiti YAPILIYOR

İnsan beynindeki elektromanyetik dalgaların profili çıkaran araştırmacılar, bu sistemle kimlik tespiti yapabilecek. Çok maliyetli olan bu yöntem, teknoloji laboratuarlarında güvenliğin sağlanması için kullanılacak. NewScientist’in haberine göre, Dimitrios Tzovaras ve ekibi tarafından Yunanistan’ın Araştırma ve Teknoloji Merkezi’nde geliştirilen bu biometrik sistem, maaliyetinin çok...
  2. kadir gecesi nasıl tespit edilir

kadir gecesi nasıl tespit edilir

kadir gecesi nasıl kutlanır Kadir gecesinin hangi gün olduğu nasıl belirleniyor...Birlikte öğrenelim Kadir Gecesi’nin Ramazân-ı Şerif’in 20’sinden sonraki tek gecelerinde aranmasına dair müteaddit Hâdis-i Şerifler vârid olmuştur. Birinden itibaren tek gecelerde aranmasını tavsiye eden büyükler de vardır. İmâm-ı Şâ’ranî Hazretleri Kadir Gecesi’nin kaçıncı gece olduğunu, Ramazân-ı...
  3. Cilt Tipinizi Nasıl Tespit Edeceksiniz?

Cilt Tipinizi Nasıl Tespit Edeceksiniz?

cilt tipi, nasıl tespit edilir, nasıl anlaşılır, ipuçları, öneriler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Cildimize ve özellikle yüzümüze uyguladığımız kozmetikleri cilt tipimize göre seçeriz.Cilt tipimizi tayin etmenin yolu da cilt tiplerini iyi tanımaktır. Kuru Cilt Tipi Cilt gözenekleri nazik ve hassastır. Cilt; sabunla yıkandıysa cildinizin gerildiğini...
  4. GSS prim borçları nasıl iptal edilir ?

GSS prim borçları nasıl iptal edilir ?

Gss prim borcu nasıl iptal edilir ? Benim haberim bile yok adıma bir kağat geldi ve benim ortalama bin tl üzerinde gss prim borcum olmuş yahu bunu iptal ettirebilir miyiz ben üniversitede okuyorum bu konuda bilgisi olan var ise bana yazabilirmi çok müşkül durumdayım ki ben zaten okulda bile zor okuyorum lütfen bana bir yol gösterin ne izlemeliyim nasıl iptal ettirebilirim bu gss borçlarını ?...
  5. Yumurtlamanın tespiti nasıl yapılır?

Yumurtlamanın tespiti nasıl yapılır?

Ovülasyon (yumurtlama) gebe kalmadaki en önemli faktörlerden birisidir. (bir kadındaki iki yumurtalıktan birindeki follikülden bir yumurta salınması)Döllenmenin gerçekleşmesi için partnerler arasındaki cinsel ilişkinin zamanlaması büyük önem taşıyor.Yumurtanın ömrü sadece 24 saat tir.Spermin kadın vücudunda canlı kalabildiği süre ise en fazla 3-4 gündür. Yumurtlama döneminde yumurta bir fallop...

Sayfayı Paylaş