gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Guaj Nedir?

Konu, 'Resim Sanatı ve Ressamlar' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

çiriş ipi nedir guaj boya ressamları çiriş ipi guaj nedir resimler Guaj, suyla inceltilen ama saydam olmayan bir tür resim boyası ve bu boyayla resim yapma tekniği. Suluboyada çok küçük pigment parçaları kağıdın dokusuna iyice işleyerek saydam bir etki bıkarır oysa guajda pigmentin zamkla karıştırılması nedeniyle boya kağıdın dokusuna işlemeden yüzeyinde bir kat oluşturur ve ışığın geçmesini engeller. Guaj tekniğinde serbest fırça vuruşlarının doğallığı da izlenebilir. Sert kıllı fırçayla sürülürse hafif ama etkileyici impasto, yumuşak kıllı fırçayla sürülürse düzgün ve kısırsız bir renk yüzeyi elde edilir. Mısırlılardan beri her dönemde uygulanan bu teknik ortaçağda daha çok kitap bezemelerinde görülür. 20. yüzyılda başta Fransız sanatçılar olmak üzere birçok ressam tarafından yanlız yada suluboya ve daha başka malzemelerle bir arada kullanılmıştır.
    wikipedia.org

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Guaj Örnekleri
    Önder Polat

Zehra Çiriş

Zehra Çiriş

Guaj Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. neden?

neden?

bu oyunda hayatımızdaki klişelere bi anlam vermeye çalışacaz alttakide kendince bi cvp verip yeni bi klişe söliyecek... ilk ben baslıyorum neden hep ilk adım erkeklerden beklenir
  2. Neden...!

Neden...!

Bu güzel sitede neden radyo yayını yok ...?
  3. Neyse...

Neyse...

Aldığın her nefesin sana beni hatırlatacak.... Gittiğini sanma yerin bende ebedi kalacak... Gözlerinin baktığı her yerde gözlerim olucak... Adını aşkta bir kez kanatmamış Sevişmelerine hiç duygu katmamış Zalim düş... Yokluğunu çağırıyorum iki ucu yanık kağıtlardan Bitmemişliğin tükenmişliği başladı artık Zaman dudaklarıma bant Ellerime halat bundan böyle. Adını yalan aşklarda dağlayacak...
  4. guaj boya ile ahşap boyanır mı?

guaj boya ile ahşap boyanır mı?

guaj boya ile ahşap boyanırmı guaj boya ile ahşap boyanır mı? boyansa bise sonradan renk çıkıp iz bırakırmı ve nasıl boyanır özel bir şeyi var mıdır???
  5. ne

ne

burçak tarlasının gerçek adı nedir

Sayfayı Paylaş