gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Guantanamo'dan ilk sorgu görüntüsü

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

2002'den sonra ABD'nin yakaladığı El Kaide zanlılarının ilk adresi haline gelen Guantanamo üssünde yapılan sorgu görüntüleri ilk kez dünyaya gösterildi. Kasette, Kanada vatandaşı Ömer Kadir'in (19) ajanlar tarafından 2003'te sorgulanması görülüyor. 4 günlük sorgulamadan çekilen 7 saatlik kasette, Kanadalı ajan 15 yaşında Afganistan'da yakalanan Kadir'i sıkıştırıyor. 2002'de el bombası atarak bir Amerikan askerini öldürmekle suçlanan Kadir'e yakalanmasına kadar geçen sürede ne yaptığına ilişkin sorular yöneltiyor. 'YARDIM EDİN'
    Kayıt sırasında sıkıntılı görünen ve işkenceye maruz kaldığından şikâyet eden Kadir, ağlarken ve yüzünü ellerine gömüp saçlarını çekiştirirken görülüyor. Devamlı olarak "Bana yardım edin" diye mırıldanıyor. Havalandırma deliğinden gizlice yapılan ve 10 dakika süren kayıtta, turuncu tişörtünü sıyırıp yaralarını gösteren Kadir, "Ben umurunuzda bile değilim" diyor. Sorgulamaya ilişkin video, Kadir'in avukatlarınca kamuya sunuldu.

sabah.com

Guantanamo'dan ilk sorgu görüntüsü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kıyamette sorguya çekilecek ilk 3 kişi!

kıyamette sorguya çekilecek ilk 3 kişi!

Ebu Hureyre radıyallahü anh'den anlatılır: ResulüIlah aleyhisselam şöyle buyurdu: Kıyamet gününde üç kişi ilk olarak sorguya çekilir: Birincisi, cihad esnasında ölen kimsedir ki, Allah'ın huzuruna getirilir ve Allah , kendisine verilmiş olan nimetleri önüne serer. O da,bunlara nail olduğunu itiraf eder. Bunun üzerine Allah kendisine: Bu mazhar olduğun nimetler içerisinde ne...
  2. Ergenekon kapsamında gözaltında bulunan Nurseli İdiz'in ilk görüntüsü.

Ergenekon kapsamında gözaltında bulunan Nurseli İdiz'in ilk görüntüsü.

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan 4 teğmen ve bir askeri öğrenci tutuklanarak Hasdal'daki askeri cezaevine konuldu. Soruşturma kapsamında gözaltında bulunan Nurseli İdiz ve Seyhan Soylu ise sağlık kontrolünden geçirildi. Ergenekon soruşturması kapsamında geçtiğimiz Perşembe günü, Savcı Zekeriya Öz'ün talimatıyla 5 teğmen ve 1 askeri öğrenci...
  3. Kıyamette İlk Sorgu Üç Kişiye

Kıyamette İlk Sorgu Üç Kişiye

Ebû Hüreyre radıyallahü anh'den anlatılır: Resûlüllah aleyhisselâm şöyle buyurdu: Kıyamet gününde üç kişi ilk olarak sorguya çekilir: Birincisi, cihad esnasında ölen kimsedir ki, Allah'ın huzuruna getirilir ve Allah, kendisine verilmiş olan nimetleri önüne serer. O da, bunlara nail olduğunu itiraf eder. Bunun üzerine Allah kendisine: Bu mazhar olduğun nimetler...
  4. Sorgulardayım İlahisi

Sorgulardayım İlahisi

Kendimle bir hasbihal edecek oldugumda Beyhude geçmiş yıllar yazık yazık der bana Hesabını veremem çürüttüğüm ömrümün Boşuna akmışım der anlımdaki ter bana Ne bıraktın ardında adını yad edecek Bir fatiha okuyup ruhunu şad edecek Ne mucizeler indi seni irşad edecek Gafletin iziyim der ruhumdaki kir bana Hiç dehşete düştümü titreyip duyguların Bölündü mü sâlâ da o derin uykuların Yalan...
  5. Nejat İşler'in Hastaneden İlk Görüntüsü!

Nejat İşler'in Hastaneden İlk Görüntüsü!

nejat işler, nejat işler haberleri, nejat işler sağlık durumu Sevgili melekler, yaklaşık 3 aydır hastanede tedavi altında olan Nejat İşler'in ilk görüntüleri ortaya çıktı. Oyuncu Nejat İşler 'çoklu organ yetmezliği ve zatürree' nedeniyle 3 haftası yoğun bakımda olmak üzere 17 Ocak'tan beri hastanede yatıyor. Nejat İşler'i Posta Gazetesi'nden Ali Keser, tedavi gördüğü İstanbul Amerikan...

Sayfayı Paylaş