gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

Guatr ameliyatı olan hamile kalabilir mi?

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

guatr ameliyat hamile kalmayı engelleyici durumlar
    Selam kızlar
    guatr olan arkadaşlarıda bilgilendirmek isterim
    uzmanlar demişki:Guatr ameliyatı olanlar da çocuk sahibi olabilirler, hamile kalmaya engel bir hastalık değildir bu. Ancak hamile kalmadan önce mutlaka guatr ile ilgili tiroid hormonlarınıza baktırmanız gerekir. Tiroid hormonları normal değilse hamile kalmadan önce normalleştirilmesi gerekir. Hamilelikte tiroid hormon ilacı kullanılabilmektedir. Hamilelik boyunca da guatr hormonlarınızın yakından takip edilmesi gerekir.

Guatr ameliyatı olan hamile kalabilir mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Regl döneminde ilişkiye girdim hamile kalabilir miyim ?

Regl döneminde ilişkiye girdim hamile kalabilir miyim ?

Kızlar regl döneminde hamilelik riski var mıdır, hamile kalınmaz diyorlar da hamile kalma olayı nedir hamile kalınabilir mi ? Lütfen bana bilgi verin teşekkür ediyorum. Adet döneminde hamile kalmanın riski nedir var mıdır ?
  2. Hangi günler hamile kalabilirim ?

Hangi günler hamile kalabilirim ?

Arkadaşlarım ben 6 aylık evliyim ve artık bebek istiyoruz. Okuduğum kadarı ile bizlerde tehlikeli yumurtlama dönemleri varmış kızlar. Acaba bu yumurtlama dönemlerini nasıl bulabiliyorum. Neye dikkat etmem gerekiyor. Bu günleri tespit ederken bir belirti vs var mı ? 29 günde bir adet oluyorsam, benim acaba yumurtlama günüm hangi tarihe denk geliyor yardım edin nolur bebek istiyorum...
  3. ADET DÖNEMİNDE  İLİŞKİYE GİRDİM HAMİLE KALABİLİR MİYİM?

ADET DÖNEMİNDE İLİŞKİYE GİRDİM HAMİLE KALABİLİR MİYİM?

adetliyken hamile kalınırmı,adet döneminde hamile kalınırmı,adetliyken hamile kalmak mümkünmü,adet döneminde gebe kalma hakkında bilgiler Adet dönemi kadının en hassas olduğu dönemlerinden bir tanesidir. Çoğu kadın bu dönemde yapılan cinsel ilişkiden rahatsız olur ve acı duyar. Erkeğin bu konuda anlayışlı olması hem erkek hem de kadın sağlığı açısından önemli bir avantajdır. Kadının...
  4. Şeker hastaları hamile kalabilir mi?

Şeker hastaları hamile kalabilir mi?

diyabeti olanlar gebe kalırmı,diyabet gebe kalmaya engelmi,diyabet kısırlık yaparmı,diyabet ve hamilelik hakkında bilgiler Gebelikten önce şeker hastalığı olan hastaların şeker düzeyleri ve HbA1C düzeyleri ölçülerek şekerlerinin normal sınırlarda seyretmesi için insülin veya diğer ilaç dozları, diyetleri ayarlanır.HbA1C düzeyi şekerin son 2-3 ay içerisindeki uzun süreli kontrolü hakkında...
  5. 73 saat sonra Ella kullanıp hamile kalabilir miyim ? Ella kullananlar yardım lütfen

73 saat sonra Ella kullanıp hamile kalabilir miyim ? Ella kullananlar yardım lütfen

Esimle iliskiye girdik 73saat sonra ella kullandim yumurtlama donemindeydim ilaci ictigimde kanama ya da agri olmadi. iliskiye gireli 1hafta oldu kasiklarim bugun ara ara hafif agrimaya basladi sizce hamile kalir miyim? İlk basta dusunmuyorum ama olursa üzülmem kismet..

Sayfayı Paylaş