gebe
?

Arkadaslar ben 19 yaşındayım bende guatr varmış önemli bisey deil ama ben hiç sağlık sorunu yaşamadı

1. Yok

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Yok

oy sayısı 0
    0,0%
  3. Yok

oy sayısı 0
    0,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Muhammed huseyin

Muhammed huseyin Forum Okuru

Guatr

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Muhammed huseyin tarafından paylaşıldı.

Arkadaslar ben 19 yaşındayım bende guatr varmış önemli bisey deil ama ben hiç sağlık sorunu yaşamadığim için tedirgin oluyorum

Guatr konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Guatr

Guatr

Latince boğaz anlamında olan guttur kelimesinden gelen guatr terimi, çeşitli birçok durumu belirtmek için kullanılır. Aslında guatr sadece tiroid bezinin büyümesini belirtir. Bu büyüme az. küçük, lokalize bir şişkinlik şeklinde, veya her iki lobun daha genel bir şişkinliği şeklinde olabilir. Büyüyen tiroid bezi hormonunu, normal, normalin altında veya aşırı ölçüde salgılayabilir. Nadir...
  2. Yumrulu Guatr

Yumrulu Guatr

Guatr Tiroid bezinin büyümesi sonucu ortaya çıkan ve boynun ortasında, yutkundukça aşağı yukarı hareket eden şişlikle kendini belli eden bu hastalığa guşa veya cedre de denir. Tıp dilindeki adı strumadır. Guatr, özellikle geceleri nefes darlığı yapar. Bazen de rahatsız edici öksürüklere neden olur. İki çeşit guatr vardır. Basit Guatr Yumrulu Guatr Bu çeşit guatrda, tiroid bezinin iki...
  3. Guatr  hastasıyım gebeliğim risklimidir

Guatr hastasıyım gebeliğim risklimidir

guatır varsa hamile kalınırmı Ülkemizde pek çok kadını etkileyen bir durumdur Tiroid bezi boynumuzun tam ortasında gırtlak önünde yeralan ,iki loblu bir iç salgı bezidir.Salgıladığı tiroid hormonları (T3 ve T4) tüm metabolizmayı etkiler. Tiroid bezinin çalışmasını beyinin alt kısmında gözlerimizin hemen...
  4. Zehirli Guatr

Zehirli Guatr

zehirli guatrın zararları zehirli guatr ölüm guatr ameliyatı videosu ameliyatı izle iç zararları hepimizin dikkatine hanımlar Zehirli Guatr Tiroid bezesinin gereğinden daha fazla hormon salgıladığı tiroid hastalığı türüne türüne hipertiroidizm (toksik guatr, zehirli guatr) denir. Zehirli guatr, nodüllü veya nodülsüz olabilir. Nodülsüz zehirli guatrların hepsine “Graves hastalığı”,...
  5. Guatr Belirtileri

Guatr Belirtileri

Guatr Belirtileri Tiroidin genel anlamda büyümesine Guatr adı verilmektedir. Büyüyen bir tiroit dışarıdan görülebilir veya boynun bir veya iki tarafında şişlik şeklinde hissedilebilir. Bazen de hastalar boyunlarının sıkıldığını ifade ederler. Büyüme; düzgün (difüz guatr) ya da yumrulaşmalar şeklinde (nodüler guatr) olabilir. Her iki halde de ya guatr normal çalışıyor (ötiroit guatr) ya fazla...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş