gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Gübretaş İran'da fabrika satın aldı

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanı İlhami Teke, Gübretaş’ın İran’da Razi Petrochemincal şirketini 462 milyon 625 bin 674 euro bedelle satın aldığını açıkladı. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanı İlhami Teke yaptığı açıklamada, Birliğin bağlı ortaklığı olan Gübretaş’ın İran’ın ihale yöntemiyle özelleştirdiği Razi Petrochemincal şirketini 462 milyon 625 bin 674 euro bedelle satın aldığını bildirdi. Gübretaş’ın ihaleye ikisi Türk, biri İranlı olmak üzere üç firma ile oluşturduğu konsorsiyumla birlikte girdiğini belirten Teke, Gübretaş’ın ortaklıktaki hissesinin yüzde 50 olduğunu kaydetti. İhalenin İran’ın yetkili makamlarınca onaylandığını ifade eden Teke, tesisin yıllık kapasitesinin 4 milyon 375 bin ton olduğunu belirtti.
    DÜNYA PİYASASINDA SÖZ SAHİBİ OLABİLMEK İÇİN ÖNEMLİ ADIM
    Gübre üretiminde kullanılan ara maddeler ile üre ve dap gibi tüketimi yüksek ürünlerde dünya piyasalarında söz sahibi olmak için önemli bir adım atıldığını belirten Teke, “Tunus, Suriye, Rusya, İran gibi ülkelerde yatırım araştırmaları yaptık. Sonuçta, yatırım için hem hammadde kaynaklarına hem de satışa hazır mevcut projelendirilmiş gübre fabrikalarına sahip olması ve ekonomik şartların da uygun olması nedeniyle İran’ı tercih ettik" dedi.
    Teke, bu yatırımın gübre fiyatlarının aşağı çekilmesinde hayli önemli olduğunun altını çizdi.

ANKA

Gübretaş İran'da fabrika satın aldı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sat kendini al işi!

Sat kendini al işi!

Çok istediğiniz bir işe neden sizi değil de Ayşe’yi aldılar? Aynı ürünü neden Ali’den değil de Veli’den aldığınız zamanları hatırlayın! Neden başkalarından değil de sizden alsın müşteri? Farkınız ne? Belki de hiçbir farkınız yok hatta daha iyi bile olabilirsiniz. Sizin bilgi, beceri ve yeteneklerinizden daha azına sahip olan insanların, daha iyi fırsatlar kazanıp daha başarılı sonuçlar elde...
  2. alim-satim

alim-satim

mal satma duası KAZANCA TEŞVİK 6618 - Mikdam İbnu Ma'dikerb ez-Zübeydi radıyallahu anh anlatıyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "Kişi elinin emeğiyle kazandığından daha temiz bir kazanç elde etmemiştir. Kişinin nefsine, ailesine, çocuğuna ve hizmetçisine harcadığı sadakadır." 6619 - İbnu Ömer radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resulullah aleyhissalatu...
  3. iMKB'de Alım Satım Sistemi

iMKB'de Alım Satım Sistemi

Alım-Satım Sistemi İMKB Hisse Senetleri Piyasası’nda, 3 Aralık 1993 tarihinde kısmen uygulanmasına başlanılan Elektronik Alım-Satım Sistemi (Sistem), 21 Kasım 1994 tarihinde tamamlanmış ve tüm hisse senetleri elektronik ortamda işlem görmeye başlamıştır. Sistem, Borsa Üyelerinin hisse senetleri, borsa yatırım fonu katılım belgeleri ve rüçhan hakkı kuponlarında alım-satım yapmalarına...
  4. Flaş! Facebook Whatsapp'ı Satın Aldı!

Flaş! Facebook Whatsapp'ı Satın Aldı!

facebook haberleri, whatsapp haberleri, facebook whatsapp Sevgili melekler, sosyal medya flaş bir haberle çalkalandı. Popüler sosyal medya platformu Facebook, anlık mesajlaşma hizmeti WhatsApp'i satın aldı. Facebook, WhatsApp için tam 16 Milyar Dolar ödeme yaptı. İşte haberin detayları! Sosyal medya platformlarının önde gelen isimlerinden Facebook, Instagram'ı satın aldıktan sonra...

Sayfayı Paylaş