gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Gül ve Gece

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

Gül ve Gece [​IMG] Gül ile bülbülün hikâyesinde gülün adı bülbülün kanıdır gece.
    Ve aynı hikâyede gece ilham olur aşka düşen bîçâre gence.Leyl’dir gece kelimelerin en karanlığıdır. Leyla olur gece sebebi mecnunluğundandır.

Yusuf’un gözleridir gece Züleyha’ya. Yusuf’un sözleridir gece Züleyha’ya. Züleyha bir ince sızıdır ki aynı gecelerde yazgısı düşer ay yüzlü Yusuf’a.
    Yazıdır gece semaya yazılan kaderdir gece alna kazılan.
    Bir sırdır gece kulağa fısıldanan bir yardır gece omzuna yaslanılan.
    Kelebeğin kanadında naif doku gülün bağrında yaralı koku bülbülün sesinde hüzünlü buğudur gece.
    Eylülün ortasında vurulan aşklar gibi ağlatır gece. Garip bir sonbahar bestesi bırakır da ellerine yanaklarından süzülen birkaç damla yaş kalır geriye.
    İki dudağının arasında fısıltı iki sevdanın arasında yanılgıdır gece.
    Yâre yazılan nâme yârdan gelen nâğme ve ümitsiz bir baş eğmedir gece.
    Bir sözdür ki telaffuzu yoktur. Bir közdür gece ki yaktığı yer çoktur.
    Duâya açılan ellerde yalvarıştır gece.
    Bir kalemdir gece yazdığı harf adedince acı düşer suretine.
    Bir kâğıttır gece kalem üzerinden geçtiği sürece yıldız olur gözlerinde.
    Gece benim…
    Ben geceyim…
    İzin ver ey sevgili!
    Gecenin içinden gül kokulu yıldızlar toplayıp yüreğine serpeyim…
    Gece benim…
    Ben geceyim…
    İzin ver ey sevgili!..
    Gece benim ben geceyim.
    Gecenin içinden geçerken içinden gece geçen yine benim…

Alıntı

2. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    vayy sonn cümlelerr cokk güzell olmuşşş... paylaşım için tşklerr birtanem...

Gül ve Gece konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gece Yolcuları - Yaban Gülü

Gece Yolcuları - Yaban Gülü

Senİ Sarayim Derken Dİkeenİn Batti YapraĞinin GÜzel Rengİ GÖzÜmden Akti Seven Dİkene Katlanir AyriliĞa YÜrek Mİ Dayanir Of Of Of BÖyle Gİtme Yaban GÜlÜ BÖyle Bİtme Yaban GÜlÜ Dİkenlerİ Yalan GÜlÜm Sevdayi Bİtİrmez ÖlÜm
  2. Yalnızlığa Güldüm Bu Gece

Yalnızlığa Güldüm Bu Gece

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Gece yolcuları-yaban gülü

Gece yolcuları-yaban gülü

Dm Am Seni sarayım derken dikenin battı F C Bb C Yaprağının güzel rengi gözümden aktı Dm Am Seni sarayım derken dikenin battı F C Bb C Yaprağının güzel rengi gözümden aktı Gm Dm Seven dikene katlanır Gm C Dm Ayrılığa yürekmi dayanır Of Of Of Dm C...
  4. Biz Gülü Geç Tanıdık, Aşkı Geç Anladık…

Biz Gülü Geç Tanıdık, Aşkı Geç Anladık…

Her ikisinin de farkına, mevsimi geçtikten sonra vardık. Bilemedik gülün renginden, güzelliğinden, kokusundan… Ayıramadık aşkın sesini yüreğimizdeki diğer seslerden… Baskın çıktı gürültüler aşkın çağrısından… Gülü az olan ya da ona gerektiği kadar önem verilmeyen bir coğrafyada yaşadığımızdan mı bütün güller (çiçekler) aynı göründü gözümüze ve onun için de böyle oldu?.. Hepsinin...
  5. Saçlarınızın Geç Ağarması İçin Gül Lapası

Saçlarınızın Geç Ağarması İçin Gül Lapası

saç bakımı saçların ağarması saçların beyazlamasını önlemek için saç maskesi ile ilgili bilgiler burada melekler. Saç bakımı tüm kadınların az ya da çok yaptıkları bir bakım melekler :) Kimisi uzun saç sever, kimisi kısa saç. Ama herkes saçının gür ve sağlıklı olmasını ister. Güzellik uğruna her ne kadar saç boyası vesaire ürünler kullansak ta saçların ağarması hiçbirimizi memnun etmez....

Sayfayı Paylaş