gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Güldür Gül İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

güldür gül o nur cemali Bugün ben şâhımı gördüm çeşmi cemâli güldür gül Gül olanın aslı güldür peygamberin nesli gül
    Kusuru gül yaşı güldür toprağı gül taşı güldür
    Girdim şahın bahçesine cümlesi aşı güldür gül
    Asmasında gül dalları kovanında gül balları
    Ağacında gül hâlleri servi pınarı güldür gül
    Arkı akar çarkı döner gülden değirmeni döver
    Yine gülden gül üğütür bendi ırmağı güldür gül Gülden terâzi yaparlar gül ile gülü tartarlar
    Gül alırlar gül satarlar çarşı pazarı güldür gül
    Açıl gel ey gonca gülüm ağlatma şeydâ bülbülün
    Bu inleyen garib dilin âh-u efgânı güldür gül
    Gel hâ gel ha gül Nesîmi geldi yine gül mevsimi
    Bu feryad bülbül sesimi sesi feryâdı güldür gül

Güldür Gül İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kırmızı güller ilahisi

Kırmızı güller ilahisi

kırmızı güller Benim peygamberim Öyle güzelki Nuru aydınlatır Bütün alemi Onun sevdasına Öter bülbüller Ona aşık olmuş Kırmızı güller Kırmızı güllerkırmızı güller Muhammed aşkına hu çekilirler
  2. Medine'nin gülü ilahisi

Medine'nin gülü ilahisi

medinenin güzel gülü yaprağı medinenin güzel gülü yaprağı sözleri dinle Andım yine Seni her şey yâdımdan silindi Hayâlin gönlümün tepelerinde gezindi; Bu bir serâp olsa da hafakanlarım dindi.. Andım yine Seni her şey yâdımdan silindi. Keşke hep aşkınla oturup aşkınla kalksam Rûhlar gibi yükselip de ufkunda dolaşsam; Bir yolunu bulup gönlünden içeri aksam.. Keşke hep aşkınla oturup aşkınla...
  3. Gül Tanem İlahisi

Gül Tanem İlahisi

bitanem ilahisi Yaradır yüreğim yara Medet ey nur Dilara Yine düştüm ahu zara Özledim seni gül tanem Sen Resul-i Kibriyasın Sen Server-i Enbiyasın Sen Muhammed Mustafa�sın Özledim seni gül tanem Gül tanem gül tanem Gül tanem bir tanem bir tanem Güle benziyorsun güle Gül aşkınla gelir dile Çile çeliyorum çile Özledim seni gül tanem Sen Resul-i Kibriyasın Sen Server-i Enbiyasın Sen Muhammed...
  4. Güller İlahisi

Güller İlahisi

Güller sümbüller Yanık gönüller Divane diller Mevlayı özler Hu diyen canlar Canda cananlar Aşkla yananlar Mevlayı özler. Pervane nare Deme ağyare Mest olan yare Mevlayı özler Zikreden zakir Şükreden şakir Aşkı bu fakir Mevlayı özler Emin ver bana Niyazım sana Yüreğim yana Mevlayı özler
  5. gül tanem ilahisi

gül tanem ilahisi

bitanem ilahisi birtanem ilahi gültanem ilahisi birtanem bir tanem Yaradır yüreğim yara Medet ey nur Dilara Yine düştüm ahu zara Özledim seni gül tanem Sen Resul-i Kibriyasın Sen Server-i Enbiyasın Sen Muhammed Mustafa’sın Özledim seni gül tanem Gül tanem gül tanem Gül tanem bir tanem bir tanem Güle benziyorsun güle Gül aşkınla gelir dile Çile çeliyorum çile Özledim seni gül tanem Sen...

Sayfayı Paylaş